A himki oroszok a végéig meghúzták a Blaugrana diót, és kényszeríteni akarták a hosszabbítást (71-69)

Barcelona | 28 · 02 · 13 | 22:59

előveszi

Hírek mentve a profilodba

Barcelona Regal - BC Khimki. EFE

Az FC Barcelona Regal legyőzte a BC Khimki Moszkvát (71-69) a Palau Blaugrana versenyen, és bosszút állt az egyetlen olyan csapat ellen, amely képes volt legyőzni a Blaugranas csapatát, amely mostantól a csoport határozott vezetője azáltal, hogy láncolja a hetedik egymást követő győzelmet., miközben az oroszoknak folytatniuk kell a harcot azért, hogy maradjanak a „rájátszáshoz” való hozzáférés területén, annak ellenére, hogy végső erőfeszítéseket tettek a hosszabbítás kényszerítésére vagy akár a győzelemre.

Alig telt el egy perc, azonban az eredmény 5 pont körüli különbséggel szoros volt. A 14 ponttal uralkodó Barça Regalnak szilárd orosz szándékkal kellett szembenéznie, hogy visszatérjen és elrontsa a bulit, és az oroszok nagyon drágán értékesítették a vereséget, olyannyira, hogy csak egy utolsó védelmi hiba akadályozta meg őket a játék meghosszabbításában. mérkőzés az utolsó negyedben 11-21.

Navarro (19 pont) asszisztálva és hármastól dübörögve teljesítette Tomic és Lorbek által kínált remek játékot, Pascual emberei pedig képesek voltak legyőzni Zoran Planinic, a magassága és tulajdonságai miatt megállíthatatlan pontvédő góllövését. Fridzon és egy remek Paul Davis kísérték a festékig, addig, hogy másodpercek nélkül a 71-69-es döntőbe kerültek, és elengedték azt a lehetőséget, hogy tovább küzdjünk a többiekért úgy, hogy az utolsó játékban nincs szükségük Marcelinho Huertasra.

Az első félidőben meglehetősen egyenletes maradt és jelentős előnyök nélküli párharc a szünet után kiegyensúlyozatlanná vált. A helyi hajtás egyenlítőjére hozta a játékot a Barça Regal + 44-gyel (44-34) és azzal az érzéssel, hogy a szünet után, ha nem lesz orosz reakció, Xavi Pascual csapata felszállhat. És a második megtörtént.

A szünet után a Navarro és a tévedhetetlen Lorbek-Tomic páros vezette Barça kezdte a csatár módot, és 14 különbséggel távozott. Khimki, aki még így sem adta fel a játékot, tudta, hogyan kell türelmesnek lenni, hogy megtalálja a pillanatot, hogy megnyomja és elinduljon a visszatérés után. A stratégia hamarosan jól alakult, mivel a harmadik harmad végi +12 ellenére (60-48) megmutatták, hogy képesek voltak rá.

Így az utolsó tíz perc izgalmas volt. A mindig tíz pontból álló pszichológiai akadály mindkettő célkitűzése volt, hogy fenntartsa a helyi fél számára, és megdöntse a himmek számára. Ebből az alkalomból a párharc az oroszoké volt, és részleges 4–12-re a párharc szűk 64–60-ra került, amikor a vendégek eltalálták a Barça Regalt.

Úgy tűnt, hogy a veterán Pete Mickeal és Juan Carlos Navarro vezetése megnyugtatja a látogató lökését. Természetesen a katalán kapitány hármasa ellenére, amely ma nagy távolságból kiváló, Khimki már abban a küzdelemben volt, hogy megpróbálja újra legyőzni Pascual embereit, és nem rémültek meg, ami a mindig látványos asztalra tette az „adok-kapok” -t. a mérkőzés vége, bár a díj otthon maradt.

ADATLAP.

-Eredmény: FC BARCELONA REGAL, 71 - BC KHIMKI MOSZKVA, 69.

-Felszerelés.

FC BARCELONA REGAL: Sada (2), Navarro (19), Mickeal (8), Lorbek (11), Tomic (16) -induló öt-; Huertas (4), Jasikevicius (4), Wallace (2), Ingles (2), Rabaseda (-), Jawai (3).

Krim KHIMKI: Planinic (12), Vyaltsev (-), Monya (9), Augustine (8), Zhukanenko (2) -induló öt-; Fridzon (12), Koponen (-), Loncar (8), Rivers (-), Davis (18).

-Részleges: 21-16, 23-18, 16-14 és 11-21.

-Játékvezetők: Belosevic (SER), Ankarali (TUR) és Lopes (POR). Megszüntetése nélkül.

-Pavilon: Palau Blaugrana, 5.344 néző.