A Castellón óriási lépést tesz az Európa Liga negyeddöntője felé azáltal, hogy 1-3-ra legyőzte a Zenitet

Oszd meg a cikket

Iborra ünnepli az első gólt. EFE

legjobb

A Villarreal visszatért, hogy felajánlja európai változatát, hogy benyújtja a Zenitnek Orosz Szentpéterváron egy olyan mérkőzésen, amelyen felülmúlta riválisát és olyan eredményt ért el (1-3), amely elhagyja a nagyon kedvező nyakkendő az ön érdekeinek.

Nagyon Villarreal volt el a gyenge teljesítményétől a spanyol ligában és hogy a második kiesési zónába telepítette, mivel kezdettől fogva átvette a játék irányítását, és halálos ütést mutatott be, amely hiányzik a hazai bajnokságból. Valószínűleg, a folyó év legjobb Villarreal.

A Villarreal kezdte az összecsapást a rivális terület felkutatására. Ezenkívül némi intenzitással nyomott a Zenit mezőnyében, ami problémákat okozott az orosz csapatnak a játék kezdeményezésének átvételével.

A Villarreal első lehetősége a játék kilenc perce után adódott, amikor Samu Chukwueze gólpasszát követően, Morlanes aláírt egy röplabdát, amely a bal kapufa mellett jött ki az orosz cél.

Az összecsapás a 20. percig ért el ugyanazzal a forgatókönyvvel, a labda dominanciájával és nagyobb jelenlétével a Villarreal riválisának mezőnyében egy olyan Zenittel szemben, amely nem mutatott semmiféle reakciót vagy a játék irányítását.

Ezzel a lendülettel Javi Calleja csapata a 24. percben ismét körbe kerítette a kaput, miután a jobb szélen érkező beadást Fornals befejezte a terület első vonalából, de erős lövését két félidőben Lunev megállította.

A Villarreal jó munkájának eredményeként a Zenit első és nagy lehetősége csak a 28. percig jött el, amelyben Morlanes labda elvesztése után Azmoun gyorsan, de a kéz a kézben Andrés Fernándezzel Túlságosan megpördült a spanyol cél akciója előtt, hogy akadályozza indítását.

Villarreal ragaszkodását 33 perc játék után jutalmazták Samu nagyszerű központja után, amelyet Funes Mori fejjel nyert, így Iborra végzett a hálóval és megelőzni a Castellón csapatát, bár az öröm nem tartott sokáig, mert szinte a következő akcióban az orosz csapat holtversenyben volt.

A játékot nagyon tiltakozta Villarreal, aki egy esetleges lesre hivatkozott, bár a gól a spanyol csapat újabb labda elvesztése után is a mezőny közepén jött.

Az első félidő utolsó ütemében a meccs fenntartotta a két gól előtti tendenciát, a Villarreal a Zenitnél intenzívebben és nagyobb mértékben volt jelen az orosz mezőnyben.

Gerard Moreno és Morlanes góljai

A második félidőben kiegyenlített volt a játék az első ütemekben. A helyi csapat koncentráltabban jött ki, és a Villarreal az első negyedórában már nem mozdult olyan kényelmesen, mint az első félidőben egy olyan ellenféllel szemben, akinek látszott, hogy ötleteinek világossága elérte a spanyol csapat területét.

De ebben az időszakban csaknem húsz perc játék és csak két félénk alkalom után, oldalanként egyet, Gerard Moreno góljával a Villarreal ismét eltalálta a Zenit a bal szélső Forlanes jó beadása után a katalán támadó fejessel fejezte be a terület közepét.

Zenit nem reagált, de meghatotta és nagyon közel védett a kapujához, ami arra késztette Javi Calleja csapatát, hogy szinte akarata szerint mozdítsa el a labdát, és folytatta a játék irányításával, ami miatt a 71. percben növelte előnyét Morlanes góljával, az éjszaka egyik legjobbja, a környék elejéről.

Ezzel a góllal véget ért a játék. A Zenit nyomott, de kritériumok nélkül, és Villarreal megpróbálta megtartani a labdát és nagy sikerrel védekezett, ami megakadályozta a Zenit végső reakcióját.

Adatlap:

1 - Zenit: Lunev, Kuzyaev, Rakitskiy, Ivanovic, Smolnikov, Driussi, Wilmar Barrios, Ozdoev (Zabolotny, m.89), Mak (Shatov, m.71), Azmoun (Hernani, m.76) és Dzyuba.

3 - Villarreal: Andrés Fernández, Jaume Costa, Víctor Ruiz, Álvaro, Miguel Llambrich, Funes Mori, Fornals (Cazorla, m.78), Iborra, Morlanes (Cáseres, m.74), Samu és Gerard Moreno (Bacca, m.86).

Célok: 0-1, m.33: Iborra. 1-1, m.35: Azmoun. 1-2, m.64: Gerard Moreno. 1-3, m.71: Morlanes.

Játékvezető: Gianluca Rocchi (ITA). Sárga lapot mutatott a Zenitből származó Wilmar Barriosnak és Szmolnikovnak; valamint Jaume Costa és Miguel Llambich, a Villarrealból.

Incidensek: az Európa Liga utolsó 16 versenyének első mérkőzése a szentpétervári Kretovski stadionban játszott 51 826 néző előtt.