A Juárez emberei leszállnak egy Nyizsnyij Novgorodról, akit ostromolnak a három legjobb játékosa veszteségei. Az orosz ellenállás csak húsz percig tartott, és a második félidőben a szett 24-45 volt az UCAM javára

A győzelmet a megfelelő kontextusba helyezve, mivel a Nyizsnyij Novgorod a Murcia elleni összecsapáshoz már csökkent, továbbra is csapatok vesztenek a meccsen, de a Murcia érdemleges diadala a múlt vasárnap Vitoria képének megtisztítása érdekében, amikor eluralkodott rajtuk. 44 pont különbség.

bajnokok

Csak két nappal később, és a több mint 4000 kilométeres úttal, az UCAM több mint húsz góllal verte riválisát, hogy veretlen maradjon Európában, és előrelépjen kvalifikációs feladataiban. A Nyizsnyij Novgorod részéről a veszteségek senki sem voltak. Anélkül, hogy játszani tudtunk volna, Chris Czerapowicznak, az UCAM által a múltban megkísértett lengyel támadónak még mindig két hete maradt a kezében lévő csont törése miatt, és Vladimir Dragicevic is, aki meccsenként dupla-duplát ért meg nem öltözött rövidre. A helyzetet tovább súlyosbítja, hogy az első negyedben megsérült Kendrick Perry, a kiindulási pont gárdája, aki éjszaka húsz pontot szerez. Mivel egy sovány kutyának minden bolha, Popov, kezdő központja, kevesebb mint tíz perc alatt öt szabálytalanságot követett el a pályán.

De a Juárez-csapat is megérdemli igazságos elismerésüket. És bár nem mondható el, hogy a támadó anomáliák kijavításával nyert, Murcia intenzitása szinte az egész meccs alatt nagyobb volt, mint Oroszországé. A harcos hozzáállás visszatért az UCAM szívébe, és pontosan ez engedte elütni az elsőt, bosszantva egy Nyiznyit, aki tíz labdát vesztett és ugyanannyi lövést tévesztett el. Ezt a helyzetet a murciai oldalon dekantálták a belső összekapcsolásból Cate között. és Delía (10-19, első negyedév vége).

Perry (2), Komolov (5), Uzinskii (7), Roderick Odom (7) és Popov (5) kezdő ötös, Broussard (-), Gudumak (7), Astapkovich (3), Zhbanov (-), Strebkov (8), Toporov (4) és Baburin (3).

Kloof (13), Doyle (18), Rojas (1), Soko (14) és Tumba (11) -induló öt-, Edu Durán (-), Álex Urtasun (6), Cate (4), Delía (3) és Booker (2).

De nem, az UCAM még mindig nem dicsekedhet támadó következetességgel. Nizhny a kezdetektől fogva nem ugyanazzal a gazfickóval fog játszani, a védelemben vonalakat emelt, Perry dinamizmusa és Gudumak belső sérülései alapján 12-0-s menetet hagyott jóvá a második negyed megkezdéséhez, és megütötte visszatérés a játékhoz (22–19, 14. perc). Öt percbe telt az UCAM-nak az első kosár felvétele, és ezt egy sorsszerű Doyle kezéből tette, de bár nyilvántartásba vették, hogy hozzátették, az oroszok is lelassultak a támadó visszapattanásból - még az első félidőben is -, ahol Tumba nagyban hozzájárult ahhoz, hogy a játék döntetlenre és egynél több ásítással állt a lelátón (27–27), mert a két csapat között a 66 megkísérelt pályáról csak 18-at értek el.

A karika hangja elérte Nyizsnyij Novgorodot, hogy ne mozduljon onnan. A kosár megszerzése többe kerül, mint egy világnak. Az oroszoknál hiányolták a három gólkirálynak nevezett játékost (Perry, Czerapowicz és Dragicevic), mert amerikai bázisuk nem működött a hát izomfájdalmai miatt. Popov, egy fiatal modor, jó modorú, de kevés intelligenciával, két gyors szabálytalanságot követett el, és nagyon gyakran az újraindításkor, miután 17 percet el kellett hagynia. Most vagy soha az UCAM számára.

A Nyizsnij, aki sérüléssel érkezett a balesethez, sérülésekor veszített és más nagyszerű utalások miatt hibázott

Az egyetemistáknak időre lenne szükségük ahhoz, hogy kihasználják azt az alkalmat, amely előtt voltak, de a helyi csapat lövésében szereplő hibák nagy száma inkább az oxigénellenes átmenetnél kedvezett, és a játék első háromszoros látogatójával két számjegyet tettek a különbségben (32–42, 28. perc). Az UCAM 28 percet vett igénybe, amikor Urtasun megszerezte az első hármasot, de hét hárompontos kosárral zárta a játékot.

Doyle megtöri a mérkőzést

Az amerikai kíséretnek teljesen megfeledkeznie kellett a játékról, de Juárez azzal a bizalommal, hogy előrébb lássa magát az eredményjelzőn, mindenki többet akart. Ez volt a lehetőség arra, hogy hatalmas súlyt vegyen le róla, és jó "kosárátlagot" vegyen egy ma délután látottnál sokkal jobb csapattal szemben.

Az UCAM a második félidőben működött a teljes különbség 21 pontján. Szintén 21 támadó lepattanója, a kulcs

Előbb-utóbb a hiányzó megállni fog, és 1/11 mezőnyből való lövés után Doyle megszerezte első tripláját. A következő darabon pedig egy másik. Helyi időtúllépés után pedig sorban a harmadik. Egy szempillantás alatt az UCAM 18-ra vezetett (39-57, 33. perc). A játékkal a zsebükben, anélkül, hogy több percet akartak volna adni a kevésbé szokásos számláról, a juáreziiak szorgalmazták, hogy megszerezzék a lehető legmagasabb díjat egy orosz csapat ellen, amelyet a játék sokáig tartott, és négyen sem. főbb játékosaik lehajtották a karját.

Így a játék vége azt is tükrözné, hogy mi volt az UCAM maximális különbsége, 21 pont különbség, amely elfeledteti velünk a vasárnapi mérkőzést, de a megfelelő kontextusba helyezve nem felejtette el a csapat előtt álló feladatokat, mindenről az Endesa Ligában. De szombatig, hogy élvezze az európai veretlen.