USA spanyolok

Medvegyev Tiafoe ellen vonatozik, és orosz párharc lesz, a negyeddöntőben Rublevvel

Flushing Meadows (New York, USA), szeptember 7. (EFE). - A harmadik kiemelt orosz Daniil Medvedev nyert hétfőn három szettben, majd 6–4, 6–1 és 6–1 az amerikai Frances Tiafoénál, a 82. helyen. a világon, hogy második egymást követő évben elérje a nyílt negyeddöntőbe jutást.

• vonatozik

A 24 éves Medvegyev meg akarta tisztelni a munkásnap ünnepének megünneplését, és csak egy órára és 38 percre volt szüksége az Arthur Ashe Flushing Meadows középső pályáján, ahol az orosz teniszező már profi teljesítményét teljesítette.

A 22 éves Tiafoe-val folytatott párharc, az egyetlen amerikai teniszező, aki a negyedik fordulóig jutott, profiként negyedik, igazi edzéssé vált Medvegyev számára, aki most 3-1-re áll.

"Szerencsém volt egy korai szünet, egy kis kikapcsolódás, és utána elkezdtem elképesztő teniszt játszani" - ismerte el a meccs után Medvegyev a pályán. "Minden meccsen jobban játszom, és remélem, hogy ez folytatódik".

Medvegyev szerint az a gyors módja, hogy Tiafoe ellen megnyerte a szetteket, szintén ok arra, hogy örömmel takarítson meg energiát.

"Elégedett vagyok azzal a ténnyel, hogy megnyertem ezeket a szetteket, és nem kellett sokáig maradnom a pályán. Ez mindig jó, ha Grand Slam-et játszol" - mondta Medvegyev, aki az egyetlen negyedik férfi döntős lett évben, hogy még egyetlen készletet sem veszített el.

Medvegyev következő ellenfele, 10. kiemelt honfitársa, Andrej Rublev nem lesz olyan kényelmes, mint Tiafoe, miután az elmúlt három évben másodszor is bejutott a negyeddöntőbe, miután 4-6, 6-3., 6- 3 és 6-3 a hatodik kiemelt olasz Matteo Berrettininek.

A 22-es Medvegyev és Rublev mérkőzése a negyedik lesz, előbbi tökéletes 3–0-s eredmény, mindezt kemény felületeken érik el.

Medvedev, aki tavaly már döntőt játszott a Flushing Meadows-ban, öt szettben veszített a spanyol Rafael Nadal ellen, aki a koronavírus miatt nem tudta megvédeni a címet, a Tiafoe elleni győzelem után megerősítette, hogy egyre többet kap a beállításban. készen áll arra, hogy elérje az előző szezonban véget ért játék szintjét.

Tiafore előtt minden jól ment Medvedev számára, aki hét ászt helyezett el, és alig követett el kettős hibát, hogy „szünetet” adjon az egyetlen lehetőségben, amelyet a fiatal amerikai teniszezőnek adott, nyolcért pedig kihasználta a 11-et, amelyet meg kellett megtörni az ellenfél adogatását.

Medvegyev 25 győztest helyezett el csak 18 kényszerítetlen hibával szemben, szinte mindig elérte azokat a keresztezett labdákat, amelyeket Tiafoe tett neki, hogy kijusson „kényelmi” zónájából, a pálya mögé.

De minden, amit Tiafoe kipróbált, haszontalan volt, mert az ütésekkel kapott inspirációja nem volt a legjobb, és alig nyert hét győztest 32 ellen elkövetett hibával szemben, ami neki a Open kiesését jelentette, ahol vigaszt jelent, hogy hat részvételnél a legjobb besorolást kapta.

Míg Medvegyev most 12-3-ra van New Yorkban, és a legutóbbi 11 meccséből 10-et megnyert a Flushing Meadows-ban.

Medvegyev és Rublev diadala előtt a második kiemelt osztrák Dominic Thiem is nyert, aki jó előrejelzéseket tett azáltal, hogy három egyenes szettben, 7-6 (4), 6-1 és 6-1 könnyedén nyert, fiatal kanadai ígéret A 15. helyen kiemelt Felix Auger-Aliassime három év után másodszor jutott be az Open negyeddöntőjébe.

Thiem következő ellenfele, 27 éves lesz a világ teniszének új generációjának egy másik fiatalja, Ausztrália huszonegyedik kiemeltje, Alex De Miñaur, aki három egyenes szettben verte az Auger-Aliassime honfitársát, a 94 éves Vasek Pospisilt. 7-6 (8), 6-3 és 6-2 által.

Kapcsolodo tartalom

Medvegyev, miután bejutott a nyolcaddöntőbe: "Egy barát ellen mindig nehéz játszani"

New York, szeptember 7. (EFE). - Az orosz Daniil Medvedev, aki ezen a hétfőn bejutott a US Open negyeddöntőjébe, ahol honfitársával és csapattársával, Andrey Rublev-vel találkozik, bevallotta, hogy az őket összekötő barátság nehezebbé teszi a mérkőzést Normál.

"Mindig tiszteltük egymást a pályán és a pályán kívül is, nagyon barátságosak vagyunk, de mindig nehéz egy barát ellen játszani" - mondta a nyolcaddöntőjüket követő sajtótájékoztatón.

Rámutatott azonban, hogy ez inkább a tudattalan kérdése: "Tudatosan készülsz a játékra és a győzelemre, de öntudatlanul tudod, hogy ő a barátod, hogy nyolcéves korod óta ismered.".

"Most van 16 éve, igen, így természetesen vannak dolgok, amelyek a fejedben zajlanak, de mindig megpróbálsz megszabadulni tőlük" - tette hozzá.

Medvegyev azt is elmondta, hogy mivel ő és Rublev junior játékosok voltak, megpróbáltak együtt fejlődni: "Boldogok voltunk, amikor nyertünk, és szomorúak, amikor veszítettünk, nemcsak önmagunkért, hanem egymásért is.".