Hodgson válogatottja dominált, de mélység nélkül, Berezoutski pedig szögletből kiegyenlítette Dier szabadrúgását.

angol játék

Vassily Berezutski, a védő, aki az előzőben azt mondta, hogy reméli, hogy a játék után az angolok megtudják az orosz nevek egy részét, már megvan a jutalma. Egy gólja az utolsó percben, megérdemelt győzelem nélkül, játékkal és esélyekkel hagyta el Angliát (1-1).

Az akcióig egy központ átlépett a területre, amely nem tudta, hogyan kell megvédeni az angol hátulját, és nem is értette a gólt, Joe Hart, és aki minden esetre befejezte Glushakov bevezetését a kapuba, az angolok domináltak egy olyan mérkőzésen, amelyben elért győzelmet elérni, de amelyben tapasztalatlanságot is vétettek, amikor lezárták annak időszaka előtt.

Olyan ellenféllel szemben, aki várhatóan védekező volt, és amelyet a torna előtt elszenvedett sok áldozat mérlegelt, Hodgson nagyot vetett a támadásra. Sorba foglalta Rooney-t, Lallanát, Delle Allit, Sterlinget és Keane-t és szétosztotta őket az ellenséges táborban.

Val vel Rooney nemcsak középpályássá vált, hanem az angol játék irányításának parancsnokaként, Sterling és Lallana nyitva, Delle Alli pedig szabadon mozoghatott, Anglia megrázta Oroszországot az első fél órában, amelyben nyolcszor lőttek kapura, de sikertelenül.

Ezt állítólag Harry Keane, az angol csatár tette be, de a Tottenham csatára volt az egyetlen, aki nem lépett be csapata dinamikájába, gyakran lekapcsolva.

Az orosz csapat eközben az első félidőben megérte kollektív erőfeszítéseivel. Egy szabadrúgás után nem okozott több veszélyt, mint egy középhátvéd, Sergey Ignashevich fejese, és túlélte, részben a veterán kapus, Igor Akinfeev jó teljesítményének köszönhetően, jól helyezkedve Adam Lallana, Kyle Walker egymást követő lövései ellen. vagy Wayne Rooney.

A második félidőben, Leonid Slutski csapata kissé továbbfejlesztette sorait, és elkezdte elérni a rivális területét, annak ellenére, hogy a legveszélyesebb lövése fejléc volt Eric Dier gólja ellen (m.59).

Aleksander Kokorinnak azonban több volt a labdája, Artem Dzyuba többet játszott, és mivel az angol középpálya hígult, az Alli elveszítette jelenlétét, Oroszország úgy tűnt, jól megy edzője tervével.

De ennek az angol csapatnak bármikor érvei vannak a rivális lefegyverzésére. Rooney lövésével meg tudta csinálni, amelyet Akinfejev csodálatos módon elutasított a léc felé (m.69), és végül négy perccel később meg is tette egy gyönyörű szabadrúgással, amelyet Dier hajtott végre, tökéletesen hatalomra és elhelyezésre.

A góllal az angol játék visszanyerte örömét. Hodgson perceket adott Jack Wilshere-nek, a sérülés után ritmusa hiányzott, a pihenést pedig Rooney.

Oroszország, a tervének megváltoztatásához szükséges erőforrások nélkül, az utolsó intézkedésig nem hozott ismét veszélyt. Az a Berezutki fejes, a rivális alszik, aki megadta neki a kívánt bosszút; az angolok emlékezni fognak bonyolult vezetéknevükre.

• 1 - Anglia: Szarvasbika; Walker, Cahill, Smalling, Rose; Alli, Dier, Rooney (Wilshere, m.78); Lallana, Kane, Sterling (Milner, m.87).

1 - Oroszország: Akinfejev; Szmolnyikov, Ignasevics, Vaszili Berezutszki, Csennikov; Neustädter (Glushakov, m.80), Golovin (Sirakov, m.78); Szmolov (Mamajev, m.85), Szatov, Kokorin; Dzjuba.

Célok: 1-0: m.73: Dier. 1-1: m.90 + 3: Berezutski.

Játékvezető: Nicola Rizzoli (Olaszország). Intette az angol Cahillt (m.62) és az orosz Schennikovot (m.72),
    Incidensek: Az Euro 2016 B csoportjának első napjának mérkőzése a marseille-i Velodrome stadionban volt, 67 000 néző előtt. Az orosz rajongók hátsó részéből fellángolást indítottak az angol lelátók felé, és másokat meggyújtottak. A biztonsági szolgálatok a terület ezen részének egy részét kitelepítették.