Julian Stiven Horta megtartotta a jegyet Tokióba.

görög-római

A harcosok örök hegemóniája előtt Kuba és az Egyesült Államok a pánamerikai koncerten négy másik ország, Colombia, Chile, Mexikó és Brazília, ezen a pénteken megtalálta az utat a Tokiói olimpia két képviselő bekerülésével a kontinens előtti olimpia görög-római birkózó döntőjébe Ottawa (Kanada).

A küzdelmeket közönség nélkül játszották, megelőző intézkedésként a koronavírus ellen, amelyet a szervezők órákkal a verseny kezdete előtt hoztak meg.

Minden peso két döntőse bejutott hazájába az olimpiai játékokra.

A kolumbiai Julian Stiven Horta a brazil egyik -67 kg-os elődöntőjében tönkrement Joilson de Brito a 9-0-s döntőig, és így megpecsételte Tokióba szóló belépőjét, amelyet ugyanabban a kategóriában az amerikai Alejandro Sancho is biztosított; a mexikói Manuel López volt az áldozata (8-1) a döntő küzdelemben.

Kubának már 2019 óta helye van ebben a súlyban az olimpiai bajnoknak köszönhetően Ismael borrero.

Ben a mexikói José Andrés Vargas szoros küzdelemben játszott -77 kg Puerto Rico-i Marciano Alival hogy végül az észak-amerikai oldalra esett 3-2.

A másik olimpiai kvóta a kubai volt Yosvanys Pena, aki az elődöntőben nem adott lehetőséget az amerikainak Patrick Smith (6–1). Már egy hete megverte a panamerikai bajnokság döntőjében, szintén Ottawa.

A maximális súlynál, 130 kilónál Brazília új olimpiai helyet adott hozzá Eduard Soghomonyan, győztes a venezuelai Moisés Pérez elődöntőjében 8-3-ra.

A másik tokiói út a kubai eredetű chilei számára készül Yasmani acosta, ez vitathatatlan 9: 0-t hozott a dominikai Leo Santana ellen.

Ebben a felosztásban Kuba hála az olimpiai jegyének már a legutóbbi világbajnokságon is megkötötte Óscar Pino, aki vasárnap birkózásban vesz részt Ottawában.

Kuba és az Egyesült Államok a kvóták Tokió -60, -87 és -97-ben.

Alacsonyabb súlyban a kubai Luis Alberto Orta és az amerikai Ildar Hafizov a venezuelai Gustavo Rodríguez (5-2) és a mexikói Samuel Gurria (7-2) felett elért elődöntőben megszerzett győzelmeikkel biztosította a helyeket.

A kubai Daniel Gregorich a hondurasi győzelemmel biztosította a döntőt -87-nél Andrés Alfonso 6-0. A másik döntős az amerikai Josef Patrick Rau volt, aki 9-1-re nyert a jamaicai felett. Leszyan unokatestvér.

-97-ben pedig a kubai Gabriel Rosillo Kindelan és az Egyesült Államokból érkező Tracy Hancock voltak a döntősök, tehát olimpikonok. Az első 8–0-ra verte a venezuelai Luillys Pérezt az elődöntőben, a második a hondurasi Kevin Mejíát 9–0-ra.

Szombaton a női birkózást, vasárnap pedig a férfiakét játsszák.