párbaj

Ben Roethlisberger és Philip Rivers karrierje párhuzamosan zajlott, mióta mindkettőt a 2004-es tervezet első fordulójában választották, hasonló produkcióval és sikerrel. A 2018-as szezon sem kivétel.

A Los Angeles Chargers (8-3) a bajnokság hetedik legjobb támadásával felvértezve látogat Pittsburghbe. A Rivers egy olyan támadást parancsol, amely átlagosan csaknem 28 pontot ért el, és a legutóbbi nyolc meccséből hetet megnyert.

Roethlisberger vezeti a Steelers csapatát (7-3-1), akik az NFL-ben a hatodik legjobb támadást hajtják végre, amely egység átlagosan 28,7 pontot mutat, ami elég ahhoz, hogy legutóbbi hét meccséből hatot nyerjen. Véletlenül mindkét csapat egyetlen veszteségét abban az időszakban ugyanaz az ellenség okozta: a Denver Broncos.

Ez lesz az ötödik találkozó Roethlisberger és Rivers, mint szakemberek között, eddig két-két győzelemmel. És mindketten kétségbeesetten keresik a győzelem érvényben maradását az amerikai konferencia rájátszásának szűkös keretein belül. Senki sem engedheti meg magának a botlást. A Chargers nem maradhat el a nyugati Kansas City mögött, a Steelers pedig egy első körös szünetet akar.

Míg mindkét hátvéd jó darabot visel csapata támadási súlyától _ Pittsburgh az NFL második legjobban passzoló támadása és Los Angeles, a 10. _ vasárnap esti játék inkább a rohanó támadás felé hajolhat.

A Chargers-nek nem lesz sokoldalú és dinamikus futója, Melvin Gordon, akinek 1255 teljes yardja és 13 touchdownja van ebben a szezonban. Térdsérülés hiányában hiányzik, így a tapasztalatlan Austin Ekeler (763 teljes yard, 409 rohanás és 4 touchdown) helyére lépne azzal a küldetéssel, hogy csökkentse a Rivers súlyát.

Eközben Pittsburgh-nek meg kell találnia a módját, hogy visszaszerezze a visszavágót, James Conner-t, akinek a támadásban való részvétele az elmúlt három hétben csökkent, és átlagosan mindössze 15,3 találatot ért el az első nyolc hétben elért 23,6-ért. Conner, az AFC teljes yardjainak vezetője (849 a földön és 453 a levegőben) a Denver elleni vasárnapi vereség negyedik negyedévében tapogatózott.

Az elmúlt öt szezonban a Pittsburgh az alapszakasz utolsó hónapjában 20-3-as mérleggel vezeti az egész NFL-t.

Az alapszakasz naptárának utolsó hónapjába fordítva Tom Brady és a New England Patriots ismerős helyzetben találják magukat: az AFC második legjobbja, és az utószezonban meglátogatott látnivalók.

Vasárnap a liga harmadik legjobb védelme a Patriots és az újabb lépés az elmúlt 17 szezonban 15. rájátszásbeli fellépésük között áll.

A Minnesota Vikings (6-4-1) jelenleg a második helyen áll az Országos Konferencia északi részén, és az ötödik helyen áll a rájátszás előtti előminősítésben, de Foxborough-ba utaznak a Pats elleni kemény küldetésért (8). -3) akik 5-0-ra vannak és átlagosan 35,4 pontot szereznek otthon ebben a szezonban.

Ha a Minnesota esélyt akar adni magának, akkor meg kell oldania azokat a védekezési problémákat, amelyek ezt a szezont sújtották. Átlagosan 30,4 pontot engedett meg négy vereségében és a döntetlenben ebben az idényben, ami egyértelmű ellentétben áll a 16,1 egységgel, amelyet hat győzelmében megengedett, közülük csak kettő volt idegenben.

A feladat új fokú nehézségeket vesz fel, tekintve, hogy Bradynek a Vikings elleni négy korábbi meccsénél kilenc touchdown-passz, egyetlen interception és 109,4 minősítési pont van.

Az NFL 13. hete csütörtökön kezdődött, a Cowboys meglepetéssel, 13-10-re nyert a szentek felett. A Dallas összeállította negyedik, egyenes győzelmét, és gondoskodott arról, hogy a hetet legalább az NFC keleti osztályának élmezőnyével zárja.

New Orleans, amelynek tízmeccses győzelmi sorozata elszakadt, elszalasztotta a lehetőséget, hogy biztosítsa helyét az utószezonban.

Az akció vasárnap a következő játékokkal folytatódik: Ravens (6-5) Atlantában (4-7); Broncos (5-6) a Cincinnatiben (5-6); Kosok (10-1) Detroitban (4-7); Bíborosok (2-9) a Green Bay-ben (4-6-1); Számlák (4-7) Miamiban (5-6); Medvék (8-3) N.Y. Óriások (3-8); Panthers (6-5) a Tampa Baynél (4-7); Colts (6-5) Jacksonville-ben (3-8); Browns (4-6-1) Houstonban (8-3); Jets (3-8) Tennessee-ben (5-6); Chiefs (9-2) Oaklandben (2-9); és 49ers (2-9) Seattle-ben (6-5).

A Rams megszerezte a rájátszás helyét és az NFC West címet a Seahawks győzelmével vagy vereségével.

A nap hétfőn a Redskins (6-5) Philadelphiában (5-6) tett látogatásával zárul.