szenvedett

Juan Martín Del Potro nagyszerű játékot játszott, de 1-6, 6-4, 6-1 és 7-6 (7-0) arányban esett Rafael Nadallal, és így Spanyolország megnyerte a Davis-kupát.

Del Potro, aki pénteken öt szettben veszített az ötödik világranglista David Ferrerrel, legyőzte vasárnap az első szettben a rangsorban második Nadalt.

Az argentin rendkívüli szinten játszott, és az elülső kéz volt a halálos fegyvere Nadal leigázására.

Három év telt el azóta, hogy Nadal elvesztett egy szettet a Davis Kupában játszva, de ezen a vasárnap egy hatalmas Del Potro-val futott össze, aki mindenkor kockáztatott, és nem hagyta, hogy játszani.

Nadal veretlen 31 szettet nyert egymás után a Davis Kupa.

És utoljára 6-1-re veszített téglaporon honfitársa, Juan Carlos Ferrero ellen, Rómában, 2008-ban.

És legutóbb a svájci Roger Federer ellen, a 2006-os Roland Garroson.

A második szettben Nadal kijött játszani, mint egy megsebesült oroszlán, és megmutatta, hogy rengeteg bátorsága van az ilyen típusú játékhoz.

Először párosította, majd 6-4-re megnyerte.

És a harmadik szetttől kezdve a játék abszolút tulajdonosa lett. Del Potro, aki nagyon elfáradt a pénteki játéktól, az első szett árnyéka, ráadásul a történelem legjobb játékosa a téglaporon.

A negyedik szett abszolút film volt: Nadal kezdett 2-0-ra, és úgy tűnt, hogy a győzelem az ő kezében van.

Az argentin közönség fülsiketítő módon sikoltozni kezdett, Del Potro pedig kiáltott, mielőtt kivitte.

Először megfelelt a meccsnek, majd 5-3-ra felment.

Nem tudta bezárni, Nadal megfordította, 6-5-re állt, de Del Potro kényszerítette a döntetlent.

És ott Nadal volt a legjobb, és Spanyolország nyerte a Davis Kupát.