Güeñának az elmúlt négy percben sikerült legyőznie az Infiesto Azulgres elleni 2-4 hátrányt

Hírek mentve a profilodba

nueva

Az Infiesto Azulgres játékosai. j. m. carbajal

Gyors tempójú. A Güeña FS azt a "machadót" hozta létre, hogy az Országos B regionális derbit köti össze Infiesto Azulgres FS ellen, amikor négy perc és 30 másodperc hátrányban két góllal veszített négy ellen. Ez a döntő időszak izgalmas és lendületes volt: Fran Roces embereinek két gólja volt, a helyi játékos Tino lövése a Piloñésból ​​érkező Pigarra által védett kapufának a tövében, és egy dupla büntetőrúgás, amelyet a vendég David a kapufán ütközött. a kosár gólját.

A Nacional B regionális konfliktusa, amelyet a Cangas de Onís városi sportközpont területén vitattak, mintegy 200 néző előtt, senkit sem okozott csalódást. Igaz, hogy az első félidőben az Infiesto csapata messze felülmúlta a Kengurut, és ezért a Polvi kapitánya alatt álló fiúk 2 gólos 0-s eredménye elsöprő. A pontszerzést Chichu nyitotta meg, amikor már csak két perc és 30 másodperc volt lejátszva, és két perccel a szünet előtt a támadó Saúl növelte Piloña embereinek számát azzal, hogy irányított egy Gerardo által a térségben dobott labdát, és megverte a kapust. Marcos.

Úgy tűnt, hogy a derbit elítélték, de amint az intenzív párharc folytatódott, Marquinos lerövidítette a különbséget, miután a jobb oldali sarkú lövés nem tudta megakadályozni Piloñés kapuját. A reakció ismét Chichu irányításáért volt felelős, a második félidő öt percének szélén, a mezőny közepéről érkező látványos vazelinnel, amely felülmúlta a helyi kapust Marcost. Később Chichu újabb, a játék során nagyon veszélyes lehetősége a Güeña kapufa kapujába került, a 11. perc körül. Ez a játék mondhatott, de nem lépett be.

A fordulat a mérkőzés utolsó szakaszában romlott, néhány utolsó perc alatt, ami igazi csodálkozást váltott ki a kitartás és az odaadás iránt. Így az utolsó sípszóra öt perc maradt Marquinos feladata volt a kettős büntető játék megvalósítása, ami "életet" adott a derbinek. 30 másodperccel később a pilonési Carlos alacsony lövése ismét egyértelművé tette a különbségeket az Infiesto-val szemben, tiszta 2–4-re. Semmi sem vetett reményt a Cangas de Onís-ban élőkre, bár a morál az utolsó, ami elveszett.

Tino Melendi, a Güeña FS veterán vezetője, amikor még négy perc volt hátra, a bal szélen lerohanta egyik szokását, hogy szabadrúgást szabadítson fel, amely ellen Pigarra nem tehet semmit. Ennél a minimális előnynél Infiesto (3-4) számára Tino lökése további három alkalomhoz vezetne - ideértve a kapu melletti lövést is -, bár Chichunak volt még egy jó lehetősége az izgalmas derbi megítélésére. Amikor azonban Güeña tolta a legtöbbet, újabb kulcsjáték érkezett, két perccel a végétől, David Peláez által elkövetett dupla büntető és taszította a helyi kapus Marcos által védett kapufáját.

A helyiek új reakciója, elkötelezett rajongóik által szorgalmazva, nem várt meg. A csúcspont pedig 31 másodperccel azután következett, hogy a játékvezető befejezte a játékot, éppen abban a pillanatban, amikor Marquinos az éjszaka harmadik góljával bezárta a privát számláját, ami a végső döntetlen lesz (4-4). Egy gól, amely igazi táblaként esett a Piloño soraiban, tekintettel arra, hogy a játék során hány esélyük volt kényelmesen elítélni. Végül a pontok elosztása után az összes versenyző gratulált egymásnak a pálya közepén, megfeledkezve a veszekedésekről és a pikerekről, rendkívüli képet adva a sportszerűségről a nézők dörgő tapsai előtt.

Most, hogy az Országos B bajnokság első hét napja megoldódott, Güeña de Cangas de Onís a tizenharmadik helyet foglalja el, öt ponttal a szekrényében, annak ellenére, hogy a megtartott négy meccsből még egyet sem nyertek meg saját bíróságukon. Az Infiestoiak a maguk részéről egy fenomenális ötödik helyen vonulnak, 12 ponttal, amely megegyezik a negyedik besorolással (Esquilu FS), mindössze két ponttal lemaradva az ideiglenes vezetőtől, Gijón Playas FS-től, bár a Piloñese-ék meccset várnak.