Az «új területek», Gijonnal az élen, 12 ország 117 hajója ellen érvényesültek Marseille vizein.

osztály

Oszd meg a cikket

Fran Palacio lne

A spanyol «New Territories» vitorlás hajót Hugo Rochával, a spanyol portugállal és a gijoni Fran Palacióval az élen kikiáltották a J80 osztály (8 méter hosszú) világbajnokának a múlt héten Marseille (Franciaország) vizein, amelyen 12 ország összesen 117 hajója vett részt.

Az „új területek”, amelynek legénységét Alex Semenov és Pavel Savenko, valamint a bajnokság legfiatalabb vitorlázójának, a 12 éves kantabriai David Madrazo de la Plazának (12) teljesítette, keményen meg kellett dolgozniuk a francia hajók ellen.

Az egyenlőség olyan volt, hogy az első nyolc előfutamból hármat megnyerő spanyol hajó az utolsó fordulóban megszerzett hatodik helyének köszönhetően megkapta a címet, míg nagy riválisa, a Luc "Nadal" vezette francia "Gan'ja" Csak a kilencedik pozíciót kaptam.

Mindkét hajó holtversenyben 43 ponton végzett, de a pozíciók spanyol előnyével, míg a szintén francia "Inteface Concept", Eric Brezellec által, nyolc ponttal a győztes mögött maradt.

Az «Új Területek» által elért cím mellett Spanyolországnak öt hajót sikerült elhelyeznie az első tíz helyezett között.

Carlos Martínez "Deltastone" dobogós helyezést ért el negyedik helyen annak ellenére, hogy nem tudta befejezni a verseny negyedik fordulóját.

A spanyol olimpiai bajnok Iker Martínez és az «Enbata 80/Gold Sailing» az ötödik helyen végzett, akit a bajnokság harmadik fordulójának elején kizárás sújtott, és amelyet a kilenc előfutamból hármat megnyerve annak ellenére sem tudta helyreállítani. vitatott.

Az olimpikon José María Van der Ploeg "energiafaktora", a tegnapi napig a specialitás világbajnoka, a nyolcadik lett, a Rayco Tábares által átugrott "Hotel Príncesa Yaiza" pedig kilencedik lett, miután vezető volt az egész bajnokságban, de látta kiesett ebbe a helyzetbe, miután az ötödik, a másik pedig a nyolcadik kör elején kizárást szenvedett.

Fran Palacio (Gijón, 1983. május 25.) a Real Club Astur de Regatashoz tartozik. Csónakvitorlázásban kezdett versenyezni a kadet és a szippantás osztályban, miközben 2001-ben a Colegio de la Inmaculada-n tanult, bronzérmet szerzett a kadettek világosztályában, két spanyol bajnokságot1 és ifjúsági Európában második helyezett lett. a Snipe osztály kategóriája, amelyben a jelenlegi olimpiai aranyérmes Ángela Pumariega volt a legénység tagja. Később Fernando Rodríguez Riveróval együtt hajózott, akivel számos regattát nyert, például a 2006-os Carlos del Castillo emlékművet.

A gumicsónak vitorlázásról a cirkáló vitorlázásra ugrott, 2005-ben José María van der Ploeg mellett az X-Yachts osztályban megnyerte az X-kupát. 2010-ben ő volt a legfiatalabb kapitány, aki részt vett a barcelonai világversenyen2 a «Central Lechera Asturiana» -val.