MADRID, március 10. (EUROPA PRESS) -

fútbolbundesliga

Az Eintracht Frankfurt elvesztette esélyét, hogy a Bajnokok Ligája vonatra szálljon, miután a Hannover 96 otthonában (0–0) döntetlent játszott, míg a Stuttgart hazai pályán (0–1) vereséget szenvedett a Hamburgtól Rudnevs röplabdájának köszönhetően a vasárnap lejátszott mérkőzéseken. ezzel lezárult a Bundesliga huszonötödik napja.

A délután első meccsét erős havazás jellemezte, amely a Commerzbank Arénára esett és megnehezítette a játékot, különösen a gólterületeken. A vendégcsapat győzelme azt jelentette volna, hogy megelőzte a Schalke 04. Az Eintracht azonban megmutatta gyenge formáját: Öt meccsen nem szerzett gólt, és nem tudta átütni a rivális kapuját.

Egyik csapat sem okozott túl nagy veszélyt a 90 perc alatt, és nem is kockáztattak túl sokat. Úgy tűnt, hogy egyik sem akarja megnyerni a játékot, vagy mindkettő meg van elégedve egy döntetlennel. Végül az eredményjelző táblák egy nyájas meccsen, amely Frankfurtot az ötödik helyre holtversenyben hozza a Schalke 04-gyel.

A nap másik párharcával Stuttgart és Hamburg találkozott, és a vendégek győzelmével zárult (0-1). A hazaiak éppen az Európa Ligában szenvedtek vereséget a Lazio ellen, és megnyerték a hét második vereségét. Bár veszélyt jelentettek, Thorsten Fink emberei vitték a meccset. Az első félidőben a keresztlécről lezuhanó Holzhauser-szabadrúgás volt Stuttgart legjobb esélye.

A második félidőben nyilvánvaló volt a Hamburg fölénye, és egy bedobás után Diekmeier jó bal oldali labdát helyezett el Rudvens számára, hogy gyönyörű ziccerrel előrevezesse csapatát. A 49. percben elért gól lenne az egyetlen a meccsen, és a Hamburg a hatodik helyre kerül, csak egy ponttal a Schalke és Frankfurt mögött, és tovább szigorítja a küzdelmet a negyedik helyért.