MADRID, január 10. (EUROPA PRESS) -

fútbolliga

A Zaragoza nagyon szoros mérkőzésen verte Salamancát (1-0), és alig esett esélyekkel, köszönhetően Braulio magányos góljának, ellopta Salamanca vezetését, míg Alicante meglepetést okozott Hercules legyőzésével (1-2), Murcia pedig hozzáadta második egymásutánját győzelem a Liga Adelante tizenkilencedik fordulójában.

Zaragoza ismét megszerezte a vezetést elveszítő Salamanca ellen a La Romareda három pontját, ahol továbbra is veretlenek. Mindkét csapat kiegyenlített mérkőzést kínált, amelyben alig kockáztattak, bár a vendégcsapat ambiciózusabb volt, ami a játék nagy részében a szurkolók haragját váltotta ki, míg Braulio nem szerezte a győztes gólt, percekkel azután, hogy pályára lépett.

José Rico Pérez alicante-i derbijében Alicante megverte Hercules-t az esélyek ellenére, annak ellenére, hogy a kék-fehérek viselték a mérkőzés súlyát, ami nem volt elegendő a vendégek hatékonyságával szembenézni.

És az, hogy José Carlos Granero emberei gyorsan reagáltak a helyi döntetlen góljára mindkét Catalával, amellyel vendégként megpecsételték az első győzelmet egy olyan mezőnyben, ahol még egyetlen csapatnak sem sikerült legyőznie.

Murcia a maga részéről majdnem két évvel később megszerezte a pályán a második győzelmét azzal, hogy Albacete-t verte La Condominában (1–0) egy olyan meccsen, amely rávilágított Despotovic nagyszerű teljesítményére, a helyiek legjobb támadó érvére. Ily módon a murciak egy ponton maradnak, hogy egy kocka kevesebb játékkal elhagyják a kieső helyeket.

Eközben a szombati nap folyamán David Rodríguez neve emelkedett ki, egy vigói játékos, aki két góllal győzelmet adott a Celta számára Alavés (1-2) felett, annak ellenére, hogy agresszió miatt elküldték és nem tudta befejezni a mérkőzést. abban, hogy a vitoriaiak elmulasztottak egy tizenegyest, és hozzáadták egymás után a negyedik vereségüket.

Végül a döntetlen uralkodott a Sevilla Atlético és a Huesca (1-1), valamint Gran Canaria Las Palmas és Córdoba (0-0) meccsén annak ellenére, hogy a szigeten élő játékosok a kiutasítás után a 38. perctől egy emberrel kevesebbel játszottak Tébar, bár végül az andalúzok vörösként vesztették el Ceballost.