A mallorcai teniszező 6-3, 3-6 és 11-9-re győz kevesebb, mint egy héttel a házasságkötés után

Nur-Sultan | 25 · 10 · 19 | 11:03

mérkőzésen

Oszd meg a cikket

Rafa Nadal a Kazahsztán EFE-ben lejátszott mérkőzés során

A spanyol Rafa Nadal csütörtökön legyőzte a szerb Novak Djokovicot, mert 6-3, 3-6 és 11-9 jótékonysági mérkőzésen játszottak Kazahsztán fővárosában, Nur-Sultanban.

Kiállítási meccs volt, de a világ két legjobb játékosa komolyan vette. Nadal, aki kevesebb mint egy hete házasodott össze, Az első szettet, a szerb a második, a harmadik pedig a közép-ázsiai ország rajongóit felkeltő csata volt.

A mallorcai teniszező, aki éppen öt napja házasodott össze, a kezdetektől fogva uralta a harmadik szettet, de Djokovic újjáépítette és sikerült kiegyenlítenie a versenyt.

Ott Nadal eleget mondott, és remek hátsó röplabdával vitte el a "Titánok összecsapása" néven ismert mérkőzést (11–9).

A fáradtságnak nyoma sincs a lábakon aki november 4-én a világelső lesz, miután riválisa ma a negyeddöntőben esett Sanghajban.

Nadal, aki már több kiállítási mérkőzésen szembesült a szerbivel, szeptember 21-én játszotta utolsó hivatalos mérkőzését, amely lehetővé teszi, hogy frissen érkezzen a szezon végén.

Djokovic megragadta az alkalmat, hogy viccelődjön a labdás fiúkkal, és még fiatal nézőket is felkért, hogy ugorjanak a pályára táncolni.

A meccs, amelyet megelőzött Kazahsztán, Spanyolország és Szerbia himnusza, A Barys Arénában játszották majdnem 12 000 néző előtt, akik 8 dollártól csaknem 10 000 dollárig fizettek.

A nemzet korábbi elnöke és apja, Nursultán Nazarbajev elnökölt Nadal és Djokovic találkozóján, akiket korábban Kasah-Yomart Tokáyev, a kazah államfő fogadott.

Ma reggel mindkét játékos felmérte magát, hogy segítsen a gyerekeknek alapjaikon keresztül, felavatták az új teniszközpontot a kazah fővárosban.

Rafael Nadal és édesanyja, Ana María Parera, 2008-ban hozta létre a Rafa Nadal Alapítványt a szociálisan hátrányos helyzetű gyermekek és serdülők megsegítése céljából.

Most Nadal és Djokovic közvetlenül Párizsba utaznak, hogy versenyezzenek a szezon utolsó 1000 mesterével, amely a londoni ATP döntővel és a madridi Davis kupa döntővel zárul.