La Roja az első helyen áll a csoportban, miután a technológia az utolsó leheletként kapott gólt Aspas-tól

Oszd meg a cikket

Oroszország vb: Spanyolország-Marokkó

csapat

A Spanyol válogatás minősített 16. forduló után az oroszországi világbajnokság első csoportja kössön kettőt Marokkóval Jekatyerinburgban és Portugáliában, hogy egyenlő legyen Iránnal Saranskban.

Egy félelmetes éjszakán a B csoport elhatározása véget ért, azzal kapott gól Iago Aspas és, szintén a mellékben, a Irániak büntetést Karim Ansarifardot átalakító VAR-val is megadta. Spanyolország Oroszországgal fog szembenézni jövő vasárnap a moszkvai Luzhniki stadionban 16:00 órakor. Portugália szombaton, 20: 00-kor Uruguayval mérkőzik meg Szocsiban.

Nincs alibi még a pártja számára sem; sem az első negyedórában, kockázat vagy rendeltetési hely nélküli utalványok sorozata, mintha bármely támadójáték puszta idő vagy tehetetlenség kérdése lenne, mintha nem lenne szükség passzra, futásra vagy lövésre; minimális alkalmaikra sem; sem a lagúnái miatt; sem a bajnokságban elért negyedik góljáért, ami hülyeség volt.

Ez volt a 14. perc, amikor a középpálya környékén Sergio Ramos rövid szabálytalanságot követett el Andrés Iniesta ellen, visszaadta neki, a védő úgy vélte, hogy több mint egy passznál ez a középpályás hajtása volt, és ez volt a legokosabb Boutaieb, aki átvette az ajándékot, teljes sebességgel futott, és felülmúlta David de Gea-t, aki ismét bizonytalan volt a botok alatt [értékelje itt Spanyolország játékosait].

Kattintson a kék körökre a célok áttekintéséhez:

• Ez nem véletlen és annyi viszontagság. Portugáliával történt, tizenegyesből, amint megkezdődött az összecsapás, a portugál kapus hibájával a második kapuban, felesleges szabálytalansággal a harmadikban; Irán ellen küzdött, éppen akkor, amikor már 0–1-re nyert, és ez hétfőn megismétlődött Marokkó ellen, aki olyan gólt talált, amelyet nem megérzett.

Spanyolország fenntartja a védekezési nehézségeket. Már nem kétségek. Ez egy probléma, amellyel már él, bár a hétfői reakciója is azonnali volt; sokkal eredményesebb az eredménytáblán vagy a Iniesta vagy Isco egyéniségek, kétszer csatlakozott 1-1-ben, amelynek csúcspontja a madridista volt, aki együttesen futballozott.

A spanyol válogatás akkor mindenekelőtt Iniesta jelent meg újra. Függőleges magatartásából, a labdával felvetett vezetésből, az általa vállalt felelősségből és az ellenfél által kínált számtalan útvonal között fellépő zavargásokból Spanyolország több mint nyugtalanító pillanatra reagált.

De Gea nélkülözhetetlen beavatkozásához is. Az első megálló a világ, Már a harmadik meccsen transzcendens volt, az eredmény szempontjából a pillanat, a 25. perc, éppen öt Spanyolország döntetlenje után, és ami újabb csapást jelentett volna. A Boutaiebtel folytatott második párharcot állóképességgel és ravaszsággal a kapus nyerte.

Kulcsfontosságú megálló, mint később, már közel a játékidőhöz, a keresztfej a taszításhoz ostorcsapás: Nourredine Amrabat, támogatni Spanyolországot, akinek birtokában volt, mint mindig, de a korábbiak mélysége vagy túlcsordulása nélkül, két olyan tulajdonság, amely a labda erejét vitathatatlan fegyverré változtatja.

• Ebben eddig nem találod őket világ. Látszólag közel sincs. Marokkó ellen sem, amely anélkül, hogy bármit is tenne vagy csinálna a másik világból, szinte mindig elmosódott, egy adott játékra bízta a mérkőzés megnyerését, mint pl. Isco fejlécét, amelyet Da Costa botokkal kivett vagy Piqué feje, amely megkerülte a kaput, miközben Diego Costa és Silva után kutatott, pontatlan és akaratlan.

Már a játékidő után Marokkónak legalább ugyanolyan egyértelmű esélyei voltak, ha nem nagyobbak, mint Spanyolországnak, amelynek még támadó kirohanása sem volt. Se nem ostromolta, se nem közelítette meg a győzelmet. Valójában az 1-2-et kapta az En Nesiry-től, ami senkit sem lepett meg. Ezután bekötött Iago Aspas, ott érte 91. perc, a VAR használatával, és hirtelen megtalálták az első helyet.

Spanyolország: De Gea; Carvajal, Sergio Ramos, Piqué, Jordi Alba; Sergio Busquets, Thiago (Asensio, 74. m.); Silva (Rodrigo, m. 84), Iniesta, Isco; és Diego Costa (Iago Aspas, szül. 74).

Marokkó: Munir; Dirar, Saiss, Da Costa, Achraf; Al Ahmadi, Boussoufa; Ziyach (Bouhaddouz, † 85), Belhanda, Nourredine Amrabat; és Boutaïeb (En Nesriy, m. 70).

Célok: 0-1, m.14: Boutaieb veri De Gea-t a földön, miután Sergio Ramos félreértést ért el Iniestával a középpályán. 1-1, m.19: Isco Iniesta egyéni játékát tetőzi. 1-2, m.81: Nesiry-ben, fejessel, szögletrúgás után. 2-2, m.91: Iago Aspas, sarkantyú, a területen belül.

Játékvezető: Ravshan Irmatov (Üzbegisztán). Felszólította a marokkói El Ahmadit (22. sz.), Amrabatot (29. sz.), Da Costa-t (30. sz.) És Boussoufát (30. sz.).

Események: a 2018. évi oroszországi világbajnokság B. csoportjának harmadik napjának megfelelő mérkőzést a kalinyingrádi stadionban játszottak 33 973 néző előtt.