A BEITIA NYEREMÉNYET TART

tanácsadás

»Párizsban érvényesül, és szinte biztosította diadalát az Arany Ligában

Nem fárad el a győzelemben. Ha tekercsben van, ki kell használnia minden lehetőséget, és a párizsi találkozó az értékes gyémánthoz is vezethet. Természetesen nyert. Beitia beugrott a francia fővárosba 1.98. Először tette meg és nyert egy olyan szintű találkozót, amely nem vonzott többet és nem kevesebbet, mint harmincegy érmes az elmúlt játékokból.

A kantabriánus, aki ebben a szezonban érvényesült az oslói, a stockholmi és a londoni teszten, továbbra is az élvonalban helyezkedik el a gyémánt ligában a magassági besorolásban, 41 ponttal, 16-mal megelőzve a másodikat, Levern Spencert, az utolsó 20 játékkal. teszt. A jövő szeptember csütörtökön, szeptember 1-én megrendezésre kerülő Zъrich-döntőben a spanyolnak elegendő lesz a negyedik hely megszerzéséhez, hogy másodszor is elnyerje a gyémánttrófeát és a hozzá tartozó 40 000 dollárt. Ez a cím ráadásul garantálja a közvetlen kvalifikációt, hogy 2017-ben londoni világkupát játsszon.

VILÁGRekord 3000 akadály

A találkozó nagyszerű főszereplője egy másik nő volt. A Bahrein által államosított kenyai Ruth Jebet nemrégiben olimpiai bajnokot hirdetett a 3000 akadályon. Ott a riói döntőben 8'59 "75-ösével egy lépésre volt az orosz Gulnara Gulkina, 8'58" 81 világrekordjától, amelyet Pekingben értek el 2008-ban, azzal a benyomással, hogy ez a rekord nem sokáig esik. Így történt: Jebet felporolta ezt a jelet, és 8,52-nél, 78-nál hagyta. Unorthodox stílusban, amikor az akadályokat átugorja, de rendkívül hatékony, Bahreiné
elejétől a végéig uralta a versenyt, és pokoli tempójával egyesével vágta el riválisait. Végül a játékok ugyanazon dobogója ismétlődött meg, Hyvin Kiyeng Jepkemoi lett a második (9'01 ”96), Emma Coburn pedig a harmadik (9'10” 19).

EGYÉB VIZSGÁLATOK
A 200 világ- és Európa-bajnok holland Dafne Schippers az olimpiai bajnok Elaine Thompson távollétében visszatért a győzelem útjára, aki őt Rióban verte meg. Schippers ma könnyedén nyert: 22,13 a brit Desiree Henry 22,46 ellen.

A 800 olimpiai bajnok, a kenyai David Rudisha távollétében honfitársa, Alfred Kipketer elszámoltatta az olimpiai második helyezettet, az algériai Taoufik Makhloufit, akit 11 centivel vert meg személyes rekord 1: 42.86-os idővel.

1500 olimpiai bajnok, a kenyai Faith Kipyegont kivégezte Laura Muir, aki 3: 55.22-vel lépett az év világranglistájának élére. A brit a riói olimpiai döntőben egy hirtelen ájulással fizette meg ambícióját, amely a hetedik helyre szorította. Itt verte a második Kipyegont 3: 56.72-vel.

A 400 méteres gátfutásban a világbajnok, a kenyai Nicholas Bett bosszút állt olimpiai kieséséért, és 48.01-es idővel megverte a riói bajnokot, az amerikai Kerron Clementet (48.19), így a harmadik helyet a török- A kubai Yasmani Copello (48,24), a negyedik pedig a puertoricói Javier Culson (48,85)

Az új-zélandi Tom Walsh, a River Games bronzérme élete legjobb dobását érte el (22,00 méter), és egyetlen centiméterrel verte az Egyesült Államok friss olimpiai bajnokát, Ryan Crousert. A nyertes márka a párizsi találkozó új rekordja. Az előzőnek 24 éve volt a svájci Werner Gьnthцr hatalmában 21.53-mal.

A női album megismételte a riói olimpiai dobogót. A horvát Sandra Perkovic 67,62 méteres dobásával bebiztosította a teszt győzelmét és egyben ötödik egymást követő gyémántját. A francia Melina Robert-Michon olimpiai második helyezett 64,36-tal a második, a kubai Denia Caballero jelenlegi világbajnok pedig harmadik lett 61,98-tal.

Az amerikai Chris Carter a hármasugrást 16,92-es pontszámmal nyerte, csak két centivel többet, mint a dobogón őt követő két ugró, a kubai Alexis Copello és a kolumbiai John Murillo. Egyik olimpiai érmes sem volt ott.

Forrás: saját és Mundo Deportivo.

Az ideiglenes orvosi szabadság miatt lehetetlen folytatni a weboldal frissítését, ahol megpróbálok más látásmódot kínálni olyan sportágakról, mint a kerékpározás, atlétika, triatlon és úszás, véleménycikkek, tanácsok vagy érdekességek mellett.