162

curuchet

A 40 éves mar del plata-i versenyző 12 egységet halmozott fel a Los Angeles-i velodrom 160 körében, és 26 helyezést ért el a győztes, az ukrán Volodymyr Rybin mögött, aki két ponttal többet szerzett, mint a görög Ioannis Tamouridis és hárommal többet, mint a spanyol Juan Llaneras.

Curuchet, aki tavaly megszerezte az ausztrál verseny bronzérmét, ezúttal nem tudott megszabadulni riválisa jelölésétől, és bár többször próbálkozott, nem sikerült kihasználnia azt az előnyös fordulatot, amely lehetővé tette volna számára, hogy harcoljon a világbajnoki címet.

Az, hogy az argentin fontos pontokat adott hozzá a köztes sprinteken keresztül, de mivel 10 futónak sikerült egy kört szereznie az ebből következő 20 bónusz egységével, Curuchet lehetetlennek találta a dobogós helyért való küzdelmet, ami hasonló az olimpiai bajnok oroszral történthez Mikael Ignatjev, aki éppen a 18. helyen végzett. pozíció.

A verseny - a várakozásoknak megfelelően - számos jelöléssel kezdődött a kedvenc kerékpárosoknál, mivel Curuchet, Ignatiev, Llaneras vagy a helyi Colby Pierce minden egyes kísérlete előtt a peloton kétségbeesetten próbálta megakadályozni, hogy bármelyikük elérje a bónusz fordulatot, és ezáltal a megfelelő kerékpárt 20 pont.

A verseny 26. körében azonban a német Guido Fulst, az ukrán Rybin, a japán Kei Uchida és az ausztrál Sean Finning elszakadt a pelotontól, és riválisai ellenállása nélkül gyorsan teljesítették a kör meghódításával járó feladatot. hogy az általános besorolást több mint 20 pont különbséggel vezesse.

Ezzel a versenykörülménnyel a pelotonnak a következő körökben elegendő akciója volt a hátrányos helyzetű versenyzők által vezetett próbálkozásokkal, de egyiknek sem sikerült változást elérnie, míg az argentin a 62. körben nem indított támadást, amely elrontotta riválisait.

Mindenesetre a peloton, látva, hogy az albiceleste mez beállítja a versenytempót, tartós ütemben kezdett dolgozni, hogy megakadályozza Curuchet szökését, akinek ugyan meg kellett szakítania kísérletét, de a negyedik hely után sikerült megszereznie az első pontját a besorolásban. a hetedik sprintben.

Ismét az argentin támadás után a főcsoportban menekülési kísérlet történt olyan jelölt kerékpárosokkal, mint a svájci Alexander Aeschbach, a brit Chris Newton, az új-zéland Greg Henderson, a lengyel Rafael Ratajcyk és a belorusz Yauheni Sobal, de meglepő módon, senki sem ment ki keresni őket és gyorsan, sikerült meghódítaniuk a kegyelem fordulatát.

Abban az időben, amikor átlagosan 100 kört értek el, az argentin, látva magát a tizedik hely alatt, elindított egy utolsó kísérletet, elsöprő sebességgel, de az ukránt, a lengyelet és az új-zélandit hegesztették a kerekéhez, amellyel gyakorlatilag a kísérlet előzetesen azért ítélték el, mert három elszakadt társának már volt vezetőköre.

Az argentin remek ütemben dolgozott a menekülők élén, de a csapat még erősebben mozgott, mint a korábbi támadásaiban, mert ha bármelyik csapattársa elért még egy különbség fordulatot, akkor gyakorlatilag őt koronázzák meg a győztesnek, és ezért annak ellenére, hogy 20 kört "vetett" a fejére, Curuchet nem tudta meghódítani a várva várt különbség fordulatot.

Következésképpen az argentinnak, annak ellenére, hogy remek fizikai állapotban volt és két egymást követő sprintet nyert, le kellett mondania arról, hogy luxusfigyelője az ukrán, a görög és a spanyol élénk meghatározásának, amely végül az első mellett fordult, mi jelentette első világbajnoki címét ebben a különlegességben.

Hasonlóképpen, a Mar del Plata futója, bár úgy sérült le a pályáról, hogy kiváló állapota ellenére sem tudott feljutni a dobogóra, az az igazság, hogy reménykedett a vasárnapi amerikai tesztben, amelyben Walter Pérezzel együtt védekezik. a tavaly Ausztráliában megszerzett világbajnoki cím.