hírlap

St. Louis (USA), szeptember 27. (EFE). - Ranger Harrison Bader hazai pályán és triplán ütött a St. Louis Cardinals csapatában, aki az alapszakasz utolsó napján 5-ös veréssel kapott helyet az utószezonban. 2 a Milwaukee Brewers-nek, amely vasárnap rájátszási helyet is nyert más eredmények kombinációjának köszönhetően.

St. Louis (30–28) az ötödik helyezett a Nemzeti Ligában, és szerdán háromjátékos vadkártyasorozatot nyit San Diegóban.

Győzelmével a Cardinals elkerülte, hogy hétfőn két helyreállítási mérkőzésre Detroitba kelljen utazni.

A Cardinals 18 nap alatt 23 játékkal fejezi be az alapszakaszt, mivel ez nagyszámú halasztást pótolt, amelyet a koronavírus kitörése okozott a klubházban.

A Brewers (29-31) bebiztosította a nyolcadik helyezést és a harmadik egyenes utószezoni helyet, miután a Padres 5-4-re legyőzte San Franciscót egy meccsen, amely a St. Louis-i győzelem után körülbelül 15 perccel ért véget. A Giants a Brewers-rel megegyező rekorddal végzett, de az alacsonyabb intradivíziós rekord miatt egy tiebreakerben veszített.

A Milwaukee az első helyen kiemelt Los Angeles Dodgersszel mérkőzik meg Los Angelesben egy háromjátékos sorozatban, amely szintén szerdán kezdődik.

A Brewersnek ebben a szezonban soha nem volt nyerő rekordja. A Milwaukee és a Houston Astros lesz az első olyan csapat, amely vesztes mérleggel kvalifikálja magát a rájátszásba.

Bader (4) a negyedik játékrészben kivitte a pályáról a labdát, futók előtt nem volt.

A dombon a győzelmet a mexikói váltó, Giovanny Gallegos (2-2) szerezte két epizódban, csak egy találatot engedélyezve, hármat pedig sztrájkkal eltávolítva.

A Brewers két menetben elvesztette az indulót, Brett Andersont (4-4).