Almaty (Kazahsztán) - A skót labdarúgók 0–1-re veszítettek a Nemzetek Ligája B2 csoportjának utolsó meccsén Izraelben, és az ő költségükön jutottak tovább az A elit bajnokságba a csehek ellen, akik 2: 0-ra győzték le Szlovákiát. a harmadik osztályba kerül. A francia és a spanyol után az olaszok és a belgák a mai versenyen elért győzelem érdekében bebiztosították részvételüket a Final Fourban.

skót

A „Squadra azurra” uralta az A1 csoportot, miután Bosznia-Hercegovinában 2: 0-ra nyertek, a belgák megnyerték a B csoportot, mert a feljutásért folytatott közvetlen párharcban szintén Románia Lukakua, Dánia 4: 2 góljának köszönhetően győztek le. jövő októberben teljesen új csapatösszetételű a tavalyi premierévhez képest, amelyen részt vettek a hollandok, az angolok és a svájciak, valamint a győztes portugálok.

Bár a skótok azzal a feltétellel érkeztek Izraelbe, hogy veszíthetnek, ha a csehek meginganak, egyetlen pontot sem ragadhatnak meg. Bár Robertson kapitány kisebb sérülés után visszatért csapatához, az izraeliek már korán aktívabbak voltak. A 19. percben Marschall kapus még mindig lőtte Menachem lövését, de az első félidő végén ez nem volt elég Salomon lövéséhez, aki előtte sikeres szlalomot hajtott végre.

A vendégek csak a mérkőzés végén kaptak ki a gólszerzési lehetőségekből, de Marciano kapus két lövést adott le Griffithsből, és McKenny próbálkozása éppen kívül ért véget. A cseh csoportgyőztest kétszer legyőző skótok nem diadalmaskodtak a novemberi kettős játékban az ellenfelek mezőnyében, Szlovákiában is 0: 1-es vereséget szenvedtek.

A csehek mellett az osztrákok, a magyarok és a walesi is eljutott az A ligába, míg Bosznia és Hercegovina, Izland, Svédország és Svájc, illetve Ukrajna futballistái távoznak az elitből. Az ukrán csapatban karantén miatt nem lejátszott mérkőzés sorsáról az UEFA fegyelmi bizottsága dönt.

Az osztrákok a 61. perctől a B2-es csoportban veszítettek Zahida gólja után Norvégiának, akinek a csapatban koronavírus miatt a B csapattal kellett játszania. A norvégoknak még egy gólt kellett szerezniük a továbbjutáshoz, de ezt nem sikerült elérniük, és helyette Grbic a 94. percben egyenlített. A B3-as csoportban Törökországot 2–0-ra legyőző magyarok is továbbjutottak, mivel Oroszország 0: 5-re veszített Szerbiában.

A szlovákok mellett Törökországból, Bulgáriából és Észak-Írországból érkező futballisták is kiesnek a C ligába. Két órával a meccs előtt értesültek a kiesésükről, amikor az UEFA fegyelmi bizottsága úgy döntött, hogy a csoport veretlen párharcja B1 vasárnap Románia és Norvégia között. 3: 0 pontszámmal szennyezett a románok javára.

A cseh edző, Michal Bílek vezetésével Kazahsztán futballistái 1: 2-re kikaptak Litvániától a Nemzetek Ligája utolsó fordulójában, 2022 márciusában pedig a C-ligában maradnak Moldovával. A kazahoknak győzniük kellett Almaty otthonában, hogy megelőzzék Litvániát a tabellán, és elkerüljék az utolsó játékokat.

A 38. percben a hazaiak megelőzték Abat Ajmbetovot, de Bilek vádjainak öröme csak két percig tartott Modestas Vorobjovas egyenlítéséig. A kazahok győzelmi esélyeit az 50. percben csökkentette Islambek Kuat kapitány kizárása, Arvydas Novikovas pedig megfordította az állást.

Bílek, a cseh csapat korábbi edzője tavaly vette át a kazahsztáni csapatot, csapata pedig most várja az NL-ben vívott küzdelmet, hogy a harmadik legmagasabb osztályban maradhasson. A kettős játékban a kazahok a moldovaiokkal találkoznak, akik Koszovóban 0: 1-es vereség után a negyedik helyen végeztek a C3-as csoportban. A második pár ciprusiakból és észtekből áll. Ezen a mérésen a legeredményesebb csapatokat mentik meg, a másik kettőt a legalacsonyabb D ligába viszik vissza.

A C4 csoport győzelmét és a B ligába jutást az albánok szerezték meg, akik hazai pályán 3: 2-re legyőzték Fehéroroszországot. A szlovének örülnek, hogy a görög 0: 0-s döntetlen után feljutottak a C3 csoportba. Az örmények a második legmagasabb osztályba is feljutottak, 1: 0-ra legyőzték Észak-Macedóniát, és megnyerték a C2-csoportot az Európa-bajnokság friss résztvevőjének költségén. Nyertek annak ellenére, hogy elvesztették otthoni környezetüket, és az Azerbajdzsánnal folytatott viták miatt Hegyi-Karabahban a ciprusi Nicosiában kellett játszaniuk.

A Nemzetközi Labdarúgó Liga hatodik fordulójának eredményei

A1 csoport:

Bosznia és Hercegovina - Olaszország 0: 2 (0: 1)

Branky: 22. Belotti, 68. Berardi.

Lengyelország - Hollandia 1: 2 (1: 0)

Gólok: 6. Jóžwiak - 77. Depay pen., 84. Wijnaldum.

Belgium - Dánia 4: 2 (1: 1)

Gólok: 56º és 69º Lukaku, 3. Tielemans, 84º De Bruyne - 17º Wind, 87º Courtois.

Anglia - Izland 4: 0 (2: 0)

Branky: 80.-tól 84.-ig. Foden, 20. Rice, 24. Hegy. ČK: 54. Sävarsson (sziget).

Szerbia - Oroszország 5: 0 (4: 0)

Branky: 25. - 45. + 1 Jovic, 10. Radonjic, 41. Vlahovic, 64. Mladenovic.

Wales - Finsko 3: 1 (1: 0)

Gólok: 29. Wilson, 46. James, 84. Moore - 63. Pukki. Vöröskereszt: 12. Uronen (Finnország).

1.walesi6.5.107: 1tizenhat
két.Finnország6.40két7: 512.
3.Írország6.0331: 43
4.Bulgária6.0két42: 7két

C2 csoport:

Georgia - Észtország 0: 0

Örményország - Észak-Macedónia 1: 0 (0: 0)

Gól: 55. Ambarcumjan. Játszott Nicosia (Ciprus).

1.Örményország6.3két19: 6tizenegy
két.Észak-Macedónia6.két319: 89.
3.Grúzia6.1416: 67
4.Észtország6.0335: 93

C3 csoport:

Koszovó - Moldova 1: 0 (1: 0)

Branka: 31. Castra. CC: 85. Dresevic (Koszovó).

Kazahsztán - Litvánia 1: 2 (1: 1)

Gólok: 38. Ajmbetov - 40. Vorobjovas, 90. + 4 Novikovas. Vöröskereszt: 50. Kuat (Kazahsztán).

Albánia - Fehéroroszország 3: 2 (3: 1)

Gólok: 20 és 27 a tollból. Cikalleshi, 44. Manaj - 35. Skavyš, 80. Ebong.

1.Albánia6.3két18: 4tizenegy
két.Fehéroroszország6.31két10: 810.
3.Litvánia6.kétkétkét5: 78.
4.Kazahsztán6.1145: 94

* A cikket a České noviny - sport tartalma alapján fordította a www.ceskenoviny.cz. Ha bármilyen probléma merül fel a tartalommal, a szerzői joggal kapcsolatban, kérjük, hagyjon jelentést a cikk alatt. Igyekszünk a lehető leggyorsabban feldolgozni a szerző jogainak védelme érdekében. Nagyon szépen köszönjük!

* Csak azt akarjuk, hogy az olvasók gyorsabban és könnyebben hozzáférhessenek információkhoz más, többnyelvű tartalommal, ahelyett, hogy csak egy bizonyos nyelven állnak rendelkezésre információk.