Az Egyesült Államok szombaton 3-2-es mérleggel kiesett Lettországból a Fed Kupa Világcsoportjának selejtezőjében, miután párosban a helyi Sofia Kenin és Bethanie Mattek-Sands részleges 6–4, 6–0-s győzelmet aratott a duóban. Anastasija Sevastova és Jelena Ostapenko (LAT).

államok

A nap elején Lettország összeveszett Sevastova és Ostapenko győzelmeivel az egyes egyes mérkőzésein, így döntetlen lett.

A 41. világranglista, Szevasztova átadta Serena Williamsnek az első egyes vereségét a Fed Kupa történelmében, három szettes győzelemmel, hogy két-két győzelemre egyenlítse az állást.

Sevastova 6-3-ra elvesztette a középső szettet, de a másik kettőt tiebreaksban 7-6 (7/5), 7-6 (7/4) nyerte, hogy megtörje Williams egyéni győzelmi sorozatát, amely 14-0 volt.

"Amerikában játszottunk, így nyilvánvalóan a tömeg Serenáé volt. Csak megpróbáltam mindent megtenni" - mondta Sevastova a washingtoni seattle-i Seattle-i Wings Angel Stadionban elért győzelméről.

A 23-szoros Grand Slam-győztes Williams 33 perc alatt átlépte a második szettet, de a lett mindkét döntetlenben nagy pontokon verte meg.

Korábban a francia nyílt Grand Slam bajnoka, Jelena Ostapenko 6-3, 2-6, 6-2-re legyőzte az újonnan megkoronázott Australian Open királynőjét, Sofia Kenint, hogy Lettország életben maradjon a holtversenyben.

Osztapenko egy óra 58 perc alatt elért győzelme 2-1-re csökkentette Lettország hátrányát az ötös legjobb sapkában.

Az amerikaiak 2: 0-s vezetést szereztek pénteken, amikor Kenin legyőzte Szevasztovát és Williamset, aki 2018 óta az első Fed-kupameccsét játszotta, felülmúlta Ostapenkót, így a női nemzetek tornáján a tökéletes egyszemélyes rekord 14-re áll.

"Őszintén szólva nagyon különleges a hazámért játszani, és csak mindent megtettem," mondta Ostapenko.

- Az utolsó pontig küzdöttem - folytatta. "Tudtam, hogy nagyon nehéz játék lesz, és a legfontosabb számomra az volt, hogy agresszíven játszottam".

16 csapat versenyzett a hétvégén, hogy helyet szerezzen az első Fed Kupában a BNP Paribas döntőjén, Budapesten, április 14-19.

A hét győztes nemzet végül a döntőben csatlakozik a 2019-es bajnok Franciaországhoz, a második Ausztráliához, a wild card Csehországhoz és a házigazda Magyarországhoz, 12 csapatból álló csoportot alkotva. A döntő sorsolására február 11-én, kedden kerül sor Budapesten.