Sportírás, február 27. (EFE). - Carla Suárez spanyol teniszezőnő megszerezte profi karrierjének második címét, miután a lett Jelena Ostapenkót legyőzte szombaton 1-6, 6-4 és 6-4-re a dohai bajnokság döntőjében.

címét

Másfél évvel a rekord nyilvánosságra hozatala után, 2014 májusában az orosz Szvetlana Kuznyecovát legyőzve a Portugál Open döntőjében, Carla Suárez ismét kupát emelt, miután ma megnyerte a dohai döntőt, amely címet a spanyolok a világranglista hatodik helyére emelkedik.

Nem volt könnyű azonban a kanári-szigeteki játékosnak, akit az első szettben teljesen felülmúlt a mindössze 18 éves fiatal lett Jelena Ostapenko, aki az első szettet hangos 6–1-re nyerte.

A spanyolokat a legjobban féltő marker, aki eddig egyetlen alkalommal, amikor tavaly nyáron szembesült Ostapenkóval, Wimbledom füvén, pusztító 6-2-re és 6-0-ra esett a lett ellen.

De Carla Suárez, aki 6-2-re és 6-0-ra legyőzte a világelső, Agnieszka Radwanskát a torna pénteki elődöntőjében, nem volt hajlandó ilyen hamar feladni

"Sok idő van. Tegyük egyszerűbbé ”- tanácsolta edzője, Marc Casabó az első forduló végén. Néhány szó úgy tűnt, hogy mindenképpen megnyugtatja a spanyol játékost, aki apránként javította a játékát.

Az a javulás, amely a szolgálat szünetét eredményezte, lehetővé tette Suárez előrelépését az eredményjelzőn (4-3) egy második szettben, amelyben az első szetttől eltérően a lett Jelena Ostapenko több kénytelen hibát vétett, ami megnyerte a pontokat.

Olyan dinamika, amely lehetővé tette a spanyolok számára, hogy a második szettben ne csak 6–4-es gólt szerezzenek, hanem ellenálljanak a lett briliáns kezdésének a harmadik és az utolsó szettben is, amelyben a rigai csapat 2–0-ra elért, és a szolgálatával a hatalmában volt.

Kompromisszumos helyzet, amelyet Carla Suáreznek sikerült megoldania türelem, tehetség és mindenekelőtt egy fiatal Ostapenko előtt végzett munkája alapján, amely egyre koncentrálatlanabb a Kanári-szigetek ellenállásával szemben.

Az a szívósság, amely lehetővé tette a spanyoloknak, hogy ne csak visszaszerezzék az elvesztett játékot, hanem ismét megtörjék a lett szerváját, végül a győzelmet megszerezzék, miután majdnem két óra játék alatt 1-6, 6-4 és 6-4-re nyertek.