A női sorsoláson Marna Sharapova problémamentesen túllépett debütálásán azzal, hogy megverte honfitársát, Olga Puchkovát

Az első számú kiemelt szerb teniszező, Novak Djokovic első Australian Open teniszmeccsén három szettben legyőzte a francia Paul-Henri Mathieut, 6-2, 6-4, 7-5.

legyőzi

Djokovic az első szettet gond nélkül megnyerte, de a francia a második szettben javította az adogatását, bár a döntő pontokban nem őrizte meg a szilárdságot, ami megakadályozta, hogy közelebb kerüljön a szerbhez. Az utolsó szettet a francia vereségtől félve játszotta, bár kénytelen hibái, 12 ebben az utolsó fordulóban, túl sok volt Djokovic színvonalas játékosa ellen.

Az argentin teniszező, Carlos Berloq az Australian Tennis Open első meccsén 1-6, 7-6 (5), 7-6 (4) és 6-2-re verte a belga Maxime Authomot, az elején bonyolult mérkőzésen.

Az argentin azonban nagyon vitatott és maratoni második szettet nyert, amely 71 percig tartott, amelyben bármelyikük átvehette az ujját, és egy már meghatározó harmadot, hogy megtörje a belga morálját. Így az argentin, akit két erősen vitatott ujjú megnyerése után növesztettek, könnyebben és nagyobb sikerrel vette az utolsó negyedik szettet a szerviztörési pontokon a belga.

A világon 79 éves orosz Andrej Kuznyecov 7–6 (3), 6–1 és 6–1-re kiütötte az argentin Juan Monacót, a tizenegyedik kiemelt helyet az Australian Open első fordulójában.

Monaco veresége egy óra és 55 perc alatt jelentette az első fontos veszteséget a magvak között a Grand Slam első napján. A Tandil játékosa 46 kényszerítetlen hibát követett el, és az utolsó két szettben elgázolták.

Ez volt a nyolcadik alkalom, hogy Monaco részt vett a szezon első nagy versenyében, amelyen a legjobb eredményként a harmadik fordulót érték el kétszer, 2008-ban és 2010-ben.

Női festés
Az orosz Maria Sharapova problémamentesen túllépett a szezon első Grand Slam-bajnokságán, az Australian Tennis Openen, honfitársát, Olga Puchkovat legyőzve.

Sharapova, a bajnokság második helyezettje kettős 6–0-s győzelmet aratott az 55 perc alatt, egy meccsen, amely az elejétől a végéig dominált, és ez volt a kezdő fegyvere az Open ezen kiadásának.

Közben a kínai Na Li az orosz Maria Sharapova nyomdokaiba lépett, és gond nélkül átjutott az Australian Tennis Open első fordulóján, a szezon első Grand Slam-versenyén, amely a Melbourne Parkban zajlik.

A hatodik kiemelt Na Li alig több mint egy óra alatt 6-1, 6-3-ra verte a kazah Sesil Karatantchevát.

A keleti játékos mindenkor irányította a játékot, és csak a végén vonta el magát valamikor, ami lehetővé tette riválisának, hogy közelebb kerüljön a pontszámhoz, bár soha nem volt lehetősége megfordítani a mérkőzést.

Az amerikai Venus Williamsnek, a huszonötödik favoritnak, aki legyőzte a kazahsztán Galina Voskoboevát, és a román Sorana Cirstea-nak (27), aki 6–4, 6–2-re legyőzte az amerikai Coco Vandeweghe-t, szintén sikerült legyőznie ezt az első fordulót.

A lengyel Agnieszka Radwanska az ausztrál Bojana Robusic legyőzésével ment az Australian Tennis Open második fordulójába, amely a szezon első Grand Slam-versenye.

A torna negyedik kiemelt Radwanska 7-5-re nyert 6: 0-ra egy óra 19 perc játék alatt.

A női csapaton belül is a kilencedik favorit ausztrál Samantha Stosur 7-6 (3) és 6-3-ra verte a tajpeji Kai Chen Changot.