BARCELONA - Az argentin Gisela Dulko, hatodik favorit búcsúzott a barcelonai WTA-verseny első fordulójában, amikor három szettben esett az olasz Sara Erraninak, ezen a 220 000 dollárral felruházott, agyagon zajló tornán. bíróságok.

debütálásán

A rangsorban a 37. és a hatodik kiemelt Dulko 2-6, 6-1 és 7-6 (7-4) vereséget szenvedett két óra 28 perc játék alatt. Erraninak (39.) sikerült megfordítania az első szett feladását követően hátrányosan kezdődő mérkőzés dagályát, majd a döntetlenben csak három ponttal zárta a mérkőzést.

A következő esetben az olasz a selejtező fázisból a spanyol Silvia Soler Espinosát legyőző román Alexandra Dulgheruval találkozik 6-2-re és 6-1-re.

A cím fő jelöltje, az olasz Francesca Schiavone honfitársát, Alberta Briantit verte 6-2-re és 6-1-re, és a nyolcaddöntőben újabb olaszra vár, Tathiana Garbinra, aki 6 -4 és 7-re verte a cseh Lucie Hradeckát. -5.

Közben az olasz Roberta Vinci címvédő könnyedén 6-3, 6-4-re verte a második kiemelt francia Aravane Rezait. A következő esetben a gála összeütközik Laura Pous Tío spanyol vendéggel, aki a különleges vendégek összecsapásában 4-6, 6-3 és 6-3 legyőzte honfitársát, Lourdes Domínguez Linót.

További búcsúzó kedvence a cseh Lucie Safarova, a nyolcadik favorit és a rangsor 40. helyén állt, aki 6-3, 7-6 (7-4) vereséget szenvedett az orosz Regina Kulikovától. Annak ellenére, hogy hét ászt ütött és 13 brékelőnyből kilencet mentett meg, Safarova négyszer adta fel adogatását, és Kuluikovára esett, a világ 67. helyén.

A következő esetben Kulikova a svájci Timea Bacsinszkyval találkozik, aki 7-5-re és 6-3-ra verte az Alize Cornet besorolású franciákat.

A kazah Jaroszlava Švedova 6–1 és 6–4 között kiesett a helyi Anabel Medina Garrigues csapatából, a második fordulóban pedig 2008-ban a katalán talaj negyedik favoritja és bajnoka, az orosz María Kirilenkóval ütközik, aki legyőzte a szlovák Masa Zec Peskiricet, a selejtező érkezését., 7-5 és 6-1.

A szervezők által meghívott spanyol Arantxa Parra Santonja 6–4, 4–6 és 6–4-re legyőzte a svájci Stefanie Voegele-t, és a következő fordulóban honfitársa, María José Martínez Sánchez, harmadik kiemelt lesz, aki megveri a németet. Andre Petkovic kettős 6-4.

A maga részéről a helyi Carla Suárez Navarro, a hetedik favorit erőfeszítéseket tett annak érdekében, hogy 6-4, 3-6 és 6-3-ra legyőzze az előző fázisból származó és emelkedő játékos román Simona Halepet. A döntő szettben a spanyoloknak fel kellett oldaniuk a szervizszünetet. Várja meg a német Kristina Barroist.

A cseh teniszezők párharcában Iveta Benesova 6-1, 6-4-re legyőzte Petra Kvitovát, és a nyolcaddöntőben ötödik kiemelt román Sorana Cirstea-val találkozik.

Aztán párosban Dulko is elbúcsúzott, Cirstea társaságában veszített, második favorit volt, a németek Tatjana Malek és Andrea Petkovic ellen 6-3 és 7-5 arányban.