FEHÉR PALMER ARANY MEDÁL

DANI ROS ÉS SIMÓN ROSANNA, EZÜST ÉS BRONZ.

JAVI PÉREZ EZÜST FELFÜGG.

SPANYOLORSZÁG, BRONZ CSAPATOKKAL

Marta Calvo és Cecilia Castro Ezen a vasárnapon aranyérmet szereztek az Európa Elnöki Kupa Athénban (Görögország) rendezett -62, illetve -73 kiló kategóriában. Ezen kívül ma a junior Adrian Pombo Emellett dobogóra állt, hogy megszerezze a bronzot -78 kilóban.

Az összverseny mai két érme lehetővé tette a Spanyol Királyi Taekwondo Szövetség csapatának, hogy Irán és Oroszország mögött az összesített harmadik pozícióban végezzen. A válogatott mérlege három arany (Blanca Palmer, Marta Calvo és Cecilia Castro), két ezüst (Javi Pérez és Dani Ros) és egy bronz (Rosanna Simón) lett.

kupa

Ma vasárnap Marta Calvo -62 kilóban nyerte el a címet, miután a döntőben legyőzte a 2016-os Európa-bajnokot, a török ​​Irem Yamant (3-2). A madrileniak az izlandi Kristin Bjorg Hrolfsdottirt legyőzve kezdték meg a versenyt, később a belga Laura Roebben, a horvát Kristina Beros negyeddöntőben és a szintén török ​​Seyma Nur Sogut legyőzésével az elődöntőben.

Ugyanebben a súlyban a válogatott szintén összetevője, Katia Calvar látta, hogy folytatja a versenyt a második küzdelmében.

Cecilia Castro a maga részéről megverte az orosz Karina Zhdanovát az aranyért folytatott küzdelemben, miután otthagyta a görög Grammatiki Christidou-t, a norvég Tina Skaart, a szerb Milica Mandicot és az elődöntőben a török ​​Deniz Canselt.

A valenciai Aida Martínez, aki nemrég a 21 éven aluliak Európa-bajnoka lett, nem tudta legyőzni első küzdelmét a görög Elpida Dimitropolou ellen.

A férfi kategóriában -74 kilóval Rubén Martínez második küzdelmében elesett, az üzbég Nikita Rafalovic ellen; míg Dani Quesada egy lépéssel tovább ment, és a harmadik körben vereséget szenvedett a szerb Damir Fejzic ellen. A +87-es Pablo Fernández az első cserére esett a szerb Danilo Vukelic ellen.

A junior kategóriában Pombo Adrián szerezte meg a bronzérmet, miután az elődöntőben vereséget szenvedett az orosz Pavel Tsygankovval, aki végül felakasztotta az aranyat, miután a döntőben is győzött.

Javi perez -68 kilóban érte el az ezüstérmet a Görögországban lejátszott Európai Elnöki Kupában, amely ezen a szombaton harmadik napját ünnepelte. A madridi High Performance Center sportolója az iráni Abolfazl Yaghoubijouybari elleni döntőben esett.

Pérez az első fordulóban a holland Jahmal Kusmust, a másodikban az iráni Alireza Aliray-t, a második fordulóban az orosz Vladislav Yugay-t, José Antonio Rosillo hóhérját, a spanyol válogatott másik képviselőjét győzte le.

A negyeddöntőben Pérez legyőzte az olasz Claudio Treviso-t, az elődöntőben pedig ugyanezt tette az azeri Sina Bahramival.

Ezen a szombaton ezen felül Adrián Vicente (-54) és Irene Laguna (-46) bejutott a negyeddöntőbe, amelyben vereséget szenvedtek a brit Hassan Haider és a ciprusi Kyriaki Kouttouki ellen. Míg Lydia García -53-as állásnál elveszítette első mérkőzését a török ​​Zehra Dosucukur ellen.

Daniel Ros, ezüst -87 kilón, és Rosanna Simon, bronz a +73-ban, a pozitív hang a Spanyol Királyi Taekwondo Szövetség (RFET) küldöttségének az Európa Kupa Athénban tartott második napján.

Az Alicante és a Kanári-szigetek, akik már a hónap elején dobogóra léptek az afrikai elnökkupában, megismételték a sikert egy igényesebb versenyen, mint amellyel Agadirban (Marokkó) már szembe kellett nézniük.

Ros a döntőben elvesztette az orosz Vladislav Larint, a világérmet és a rangsor első helyét, miután az első fordulóban legyőzte az orosz Petr Shtylkovot, a másodikban a boszniai Armin Gredicet; A török ​​Ali Saric a nyolcaddöntőben, a német Alexander Bachmann pedig az elődöntőben.

Rosanna Simón a maga részéről legyőzte első két küzdelmét, és az elődöntőben a brit Bianca Walkdenre esett, aki szintén Morán Belén hóhérja a bajnokság második fordulójában.

Raúl Martínez a maga részéről a nyolcaddöntőig jutott a -80 kg-os kategóriában, miután legyőzte az első két küzdelmet és a harmadikban esett a moldovai Cook ellen. Ugyanolyan súlyban Antonio Artal és Ramón Ruiz első küzdelme után búcsúzott a versenytől.

Blanca Palmer megnyerte a rangos Európai Elnöki Kupát, amelyet csütörtökön kezdtek megtartani Athénban. A valencianus -49 kiló súlyúnak számított, miután ragyogó versenyt hajtott végre, amely lehetővé teszi, hogy sok pontot adjon a 2020-as tokiói olimpiai játékok nemzetközi osztályozásába, és amely megnyitja a remény kapuit a bajnokság bajnoksága megünneplése előtt. Muju világa (Korea), június 24-30.

Palmer az első fordulóban legyőzte a brit Pooja Vadhvát, a második körben a török ​​Ipek Cidemet, a negyeddöntőben pedig megszabadult az orosz Biana Lagertől - első küzdelmében a spanyol Paula Benes hóhérjától. Az elődöntőben az az akadály, amelyet a valenciai nő leküzdött, szintén az orosz Regina Sakhautdinova volt, és végül felkapaszkodott a dobogó tetejére, miután az utolsó küzdelemben legyőzte a brit Courtney Eardley-t (25-16).

Palmerrel azonos súlyban Paula Benés mellett Celia Tortosa az orosz Anastasiia Anokhinának esett.

Palmer nagy örömet okozott a spanyol küldöttségnek az Elnöki Kupa első napján, amelyen a negyeddöntő fal volt a válogatott legtöbb képviselőjének.

-58 kilós kategóriában Adrián del Río a negyedikig jutott, amelyben a görög Giorgios Simitsis (19-16) ellen esett. A madridi Jesús Tortosa, akit a versenyen lassított az iráni Mohammad Kamezi, akit végül a kategória bajnokának kikiáltottak, nem tudott bejutni az utolsó előtti fordulóba. Tortosa látta, hogy Kamezi hogyan kötözte harcát az utolsó lélegzetvételkor (6-6), és végül a legtöbb rekorddal impozáns.

Esett súlya (-63) bajnokának, Joel Gonzáleznek is, aki a 2016-os Rio de Janeiro-i olimpiai játékok érme után a nemzetközi versenyre való visszatérésekor a negyeddöntőbe jutott. A katalánt felülmúlta az iráni Mirhashem Hosseini. Marcos Caballero a maga részéről egy másik iráni Soroush Ahmadiban találta meg kőjét az úton, második harcában.

Ami a női részvételt illeti -57 kilóban, Andrea Bosch az orosz Ekaterina Kimben találta meg a falát, és az Elnöki Kupa negyeddöntőjében leeresztették, ahová nem érkezett meg Lidia Fernández, akit felülmúlt a lengyel Patrycia Adamkiewicz.

A spanyol Királyi Taekwondo Szövetség (RFET) expedíciója, amely az Európa Elnöki Kupában vesz részt, kedden Athénba (Görögország) indul, ahol a bajnokságot április 27. és 30. között rendezik.

Az RFET huszonhét csúcskategóriás sportolót, tizennégy férfit és tizenhárom nőt hívott össze a válogatottba; és négy junior.

Az Elnöki Kupa Európa egy G2-es pontszerző verseny, amely érvényes a 2020-as tokiói olimpiai játékok nemzetközi osztályozására, valamint a nemzeti csapat felkészítésére, amely részt vesz a június 24. és 30. között Mujuban megrendezésre kerülő világbajnokságon. (Korea).

Az idős sportolók:

-58 kiló: Adrián del Río és Jesús Tortosa

-63 kiló: Marcos Caballero és Joel González.

+73 kiló: Rosanna Simón

A behívott junior sportolók Javier González (-68), Juan Antonio (-68) és Pombo Adrián (-78), a férfiak kategóriájában; és Lidia Campillo (-55), nőstény.