Conchita Martínez választotta őket az Oroszország elleni döntetlenre, bár Ferrernek sérülése miatt kevés lehetősége van

Madrid | 07 · 07 · 15 | 14:14

andújar

Hírek mentve a profilodba

David Ferrer, a Davis Kupa játékába választottak egyike. EFE

Teniszezők David ferrer, Pablo Andujar, Marc Lopez Y David marrero, a spanyol Davis Kupa csapatának új kapitánya, Conchita Martínez választotta a kiütés Oroszország ellen, július 16-18-ig Vlagyivosztokban. A csapatot a valenciai Daniel Gimeno Traver teljesíti.

David Ferrer felvétele jelentette a nagy meglepetést a listán, mivel a javeai játékos könyöksérülés miatt (a jobb kar tendinopátiája) kiesett a wimbledoni tornáról. amely megszakította az 50 egymást követő Grand Slam sorozatát.

A mai napig valószínűtlennek tűnik, hogy a Ferrer által elszenvedett sérülés Oroszország ellen mindkét egyesmérkőzés lejátszására rendelkezésre állhat. De várnunk kell, és meglátjuk, hogyan alakul a sérüléséből a verseny előtti napokig.

"A könyöke fáj, az ütő megérintése nélkül is kellemetlensége van" - mondta Paco Fogués, a 33 éves alicantei játékos edzője az EFE-nek. "Kényes helyzet, de elhamarkodottnak látom" - kommentálta Ferrer részvételét az Oroszország elleni holtversenyben. "Lehetőségek, kevés" - erősítette meg.

Mint a jelenlegi Davis Kupa szabályozás lehetővé teszi akár két játékos cseréjét is a sorsolás napjáig, Conchita Martínez két trükkje az egyesekért Pablo Andujar és Daniel Gimeno-Traver lehet, akik már igennel válaszoltak az előző kapitánynak, Gala Leónnak.

Daniel Gimeno tartalékként vesz részt első hívásában besorolás 62. számát foglalja el. A Nules játékosa 2015-ben játszotta első ATP-döntőjét Casablancában, emellett elődöntős Bukarestben és negyeddöntős Isztambulban, ahol három szettet kényszerített a világelső Roger Federer ellen. A kihívót a kolumbiai Bucaramangában is megnyerte.

David a 2012-es döntő óta nem játszik Davis Kupával a Cseh Köztársaság ellen Ostravában, ahol mindkét egyéni meccsüket megnyerték, Radek Stepanek és Tomas Berdych ellen, anélkül, hogy szettet adtak volna.

Összesen 23 mérkőzést nyertek meg (minden egyesben), és csak négyben adtak eredményt, az utolsó 2010 júliusában Gael Monfils ellen lépett pályára Clermont Ferrandban, ahol Franciaország 5–0-ra verte Spanyolországot a negyeddöntőben.

Az idei bajnok Dohában, Rio de Janeiróban és Acapulcóban, ráadásul elődöntő a római Masters 1000-en és Barcelonában, valamint a Roland Garros negyeddöntőjében Ferrernek 10 egymás utáni győzelme van a Davis Kupában

Pablo Andújar, aki Londonban nyilvánította magát a csapat rendelkezésére, másodszor utazik a csapattal, miután debütált az utolsó Brazíliában elvesztett döntetlennél.

A manchego a 36. helyet foglalja el a világranglistán egy olyan szezon után, amelyben karrierje legfontosabb döntőjébe jutott Barcelonában. Genfben negyeddöntős volt, a Roland Garroson és Wimbledonban a harmadik fordulóba is bejutott.

Abban az esetben Marc López, a katalán páros játékosa is elérhető volt és a tapasztalata létfontosságú lesz, mivel nyolc meccs van a háta mögött, hét sorozatban elosztva, és garantálók duóját készítheti David Marreróval együtt, aki szintén a Gala León listáján szerepelt.

Marc López és David Marrero már vitatták az utolsó brazil döntetlen pontját. Együtt eljutottak az idei döntőig, az Estoril tornán.

A döntetlent bent tartják a Fetisov Arénában, Vlagyivosztokban, Moszkvától több mint 9000 kilométerre, Kína és Észak-Korea határának közelében, valamint a japán szigetvilággal szemben. A csapat szombaton Vlagyivosztokba utazik.

A tavalyi visszaesés után Spanyolország az első kiemelt státuszának köszönhetően mentesült az I. csoport Európa/Afrika első fordulójából. Oroszország hazai pályán 4-1-re verte Dániát az év első fordulójában.

Ez lesz a második konfrontáció a spanyolok és az oroszok versenyében az egyetlen precedens után 2000-ben, a malagai Világcsoport negyeddöntőjében, Spanyolország 4-1-es győzelmével, holtversenyben, amely a debütálást jelentette Juan Carlos Ferrero versenyében. Abban az évben Spanyolország meghódítja első salátástálját a barcelonai döntőben Ausztrália ellen.

A volt Szovjetunió ellen négy másik konfrontáció volt, három spanyol győzelemmel (1967, 1979 és 1990) és egy szovjettel (1976). A szovjet országokban az utolsó konfrontáció a 1990-es világcsoport, spanyol győzelemmel 4-1 Moszkvában, egy szőnyegpályán.

Ha Vlagyivosztokban megverik Oroszországot, Spanyolország megy Világcsoport rájátszás, szeptember 18-20, egy döntetlen után, amelyben a Világcsoport első fordulójának veszteseivel és a zónák győzteseivel mérkőznek meg.

Ha Oroszország ellen veszítenek, Spanyolország fogadja Dániát, július 18-tól 20-ig, de továbbra is az I. csoportban maradjon.