A kupa megfojtja Quique Hernández embereit, akik messze nem reagálnak, harsány vereséget szenvednek

A Hercules által Las Palmasban játszott Kupa-mérkőzés nem csupán az a fordulópont, amelyből ki lehetne alakítani a reakciót a rossz szezonkezdésre, hanem nem csak keserű, de hosszú is. Akár percekig, amikor Quique Hernández emberei lemaradtak az eredményjelzőn, valami történt a játék 9. percében. Chrisantus, a terület szélén gyors definícióban, felfegyverezte a lábát, hogy elhárítsa a labdát Aulestia elől, aki csak a gyors kombináció után tudta megtenni a szobrot, amely lehetővé tette a kanári-szigeteki csapat számára, hogy elkészítse a játékot.

Így lefegyverezték az alicantei csapat tervét, amely eddig jól nyomta a labda kijáratát és fenntartotta a rendet a saját területén. De az ütés túlságosan érinti embereit, akik hét perccel később újabb csapást szenvedtek, amikor Héctor Font egyértelműen leütötte egy helyi játékost, aki a Momo átalakításáért felelne.

Fél órán keresztül Hercules megpróbált ellen úszni az áramlatnak, és veszélyt teremteni abban a nyugalomban, amellyel Lobera tanítványai szembesültek a döntetlennel, de nem sikerült. Ferreiro néhány alkalommal megpróbálta együttesét, de nem volt elég bátorsága ahhoz, hogy a labdát oda helyezze, ahova kellett. Csak a baloldali Sardineroé, amely után a labda eljutott Dionihoz, tekinthető a Herculaneum lehetőségének.

Az Alicante reakciója a második félidőre számított, olyan góllal, amely megpróbálta őt bevonni a játékba, de nem volt idő elképzelni sem. Csak egy perccel azután, hogy Valdés Aller sípja elhaladt, hogy Tana találja meg a labdát a területen, Escassi vagy a mellette álló két társ bármelyikének ellenzése nélkül. Egy 3-0, amely már helyrehozhatatlanná vált egy olyan csapat számára, amely nem találja meg, mibe kapaszkodjon, és amely most több napig távol marad Alicante-tól, várva a Soria meccsét a Numancia ellen, és ki tudja, ha új edzővel érkezik, kétségbeesett keresés, hogy megpróbálja megtalálni az utat.