A Santa Olaya úszóklub úszója aranyat ér el az 50 méter hátúszáson, Yus és Da Rocha legyőzésével

Hírek mentve a profilodba

ragyog

Merche Peris, középen, Laura Yusszal és Duane Da Rochával, akik a teszt dobogós helyezését teljesítették. C.N.S.O

Merche Peris bővítette rekordját azzal, hogy tegnap megnyerte a téli spanyol bajnok címet 50 méter háton. A Santa Olaya úszóklub úszója megújította címét Laura Yus és Duane Da Rocha legyőzésével. A valenciai úszó 28,52 másodperces idővel felülmúlta riválisát.

Az öröm nem volt teljes, mivel a Santa Olaya úszó nem érte el a minimumot, hogy részt vehessen az oroszországi Kazanban megrendezésre kerülő világbajnokságon. A minimum 28,20 másodperc volt, Peris pedig a reggeli selejtező teszteken túljutott rajta, 28,26 másodperces idővel. Miután reggel nagyszerű érzéseket hagyott maga után, minden jelezte, hogy ez a rekord a nagy döntőben leesik, de mégsem. Ennek ellenére minden jelzi, hogy valenciát választanak ki ezen a teszten, mivel ő szakértő, amint azt a 2013-as Európa-bajnoki címe és az ugyanezen évben a vb-n megszerzett negyedik helyezése is mutatja.

A döntőben Merche Peris előírta törvényét, és a szokásos módon ragyogott ezeken a teszteken. Azonban az utolsó ütésekig meg kellett küzdenie Laura Yus, aki 29,04 másodperces idővel végzett, és Duane Da Rocha, aki a dobogó harmadik helyét teljesítette 29,16 másodperces rekorddal.

A második napon elért a győzelem Merche Perisnek, akinek az Abszolút Úszó Bajnokság Open de España de Primavera nyitónapján 26,16 másodperces idővel meg kellett elégednie a hetedik pozícióval az 50 méteres gyorsúszás tesztjén. Merche Perisnek már sikerült a nyakába akasztania kedvenc tesztjét egy bajnokságban, amelynek még két napja van hátra egy intenzív verseny előtt, amelyen a Santa Olaya úszóklub és a Royal Covadonga Kulturális Csoport több tagja vesz részt.