A Tottenham támadója duplát ír alá, és anélkül hagyja el az afrikai csapatot, ami méltatlan meglepetés lett volna

anglia

Az angliai válogatott Harry Kane duplájával, a második kedvezményes góllal győzelmet aratott Tunézia ellen a mindkettő premierjén a 2018-as oroszországi világkupán, amelyen Gareth Southgate emberei Sokkal jobbak voltak vetélytársaiknak, és ahol többször is vesztegették az afrikaiakat, akik tizenegyesből tizenegyesre váltották az egyetlen esélyt az összecsapásra, és a sorsolást akarták nyerni.

Anglia az oroszországi premierjén kezdte eltávolítani a nagy események szájából a rossz ízt; a „pross” nagyon erős Tunéziát vert védekezésben a kürtön. Southgate tanítványai túl elnézőek voltak az alkalmakkal teli első félidőben, amelyben Harry Kane révén léptek elő. Jesse Lingard nem tudott betenni a talaj közé egy lövéssel a kapufára, Ferjani Sassi pedig tizenegyessel lepte meg a brit csapatot, aki mindhárom pontot kedvezményesen vette el a '9-es' fejessel.

Az angol csapat a Volgograd Aréna füvére rohamozott, egy Lingarddal, amely Gareth Southgate legtöbb alkalmával szerepelt. A korai szakaszban ragyogott Mouez Hassen, a tunéziai kapus, hogy elkerülje a United labdarúgójának első gólját. A Chateauroux játékosa kulcsfontosságú volt egy másik angol alkalom megállításához, pillanatokkal később, Harry Maguire. A britek ragaszkodását a 11. percben jutalmazták, Kane góljával Hassen saját elutasítása után, amely John Stones fejesét taszította.

A rossz hír Nabil Maaloul tanítványai számára a kapusuk 15. percében bekövetkezett sérülés miatt folytatódott, a soraik eddigi legjobbja és könnyekben hagyta el a pályát. Anglia többet akart, és az afrikai csapat félénken válaszolt. Amikor a „pross” megérdemelte a másodikat, jött a büntetés Tunézia ellen, amelyet Kyle Walker ártatlanul követett el; Sassi könyörtelen volt, és kiegyenlítette a sokkot. Közvetlenül a szünet előtt Anglia a lehetőségek körhintájában szerepelt, amely Lingard lövésével a kapufa végére ért.

A folytatásban az angolok elhatározták, hogy visszatérnek az elé. Dele Alli ismét megpróbálta Ben Mustaphát középre fejelt fejjel, és a brit fél újra és újra egy bőrös tunéziai hátsó részre futott. A Southgate csapatában nagyon aktív Kieran Trippier néhány perc alatt szabadrúgással próbálkozott, amelyben Anglia újabb gólt lépett előre szerencse nélkül a kapu előtt.

Amikor az asztalok véglegesnek tűntek, Kane a 91 '-ban egy szöglet után egy léggömböt vett a szélső kapufa elé, hogy bevezesse a labdát Ben Mustapha keretébe, csapata delíriumába. Az „in extremis” gól elkerülte az új csalódást egy olyan világbajnokságon, amelyen egyelőre a kedvenc csapatok nem kapkodnak. Az angolok legközelebb ezen a vasárnap láthatják őket Panama ellen, míg az „Aguilas de Cartago” egy nappal korábban Moszkvában kihasználja a lehetőségeket a G csoport vezetője, Belgium ellen.

TUNIS 1 - 2 ANGOL (1-1, félidőben)

TUNÉZIA: Hassen (Ben Mustapha, min. 15); Meriah, Bronn, Syam Ben Youssef, Maâloul; Skhiri, Badri, Sassi; Sliti (Ben Amor, min. 73), Fakhereddin Ben Youssef és Khazri (Khalifa, min.85).

ANGOL: Pickford; Walker, Stones, Maguire; Trippier, Dele Alli (Loftus-Cheek, min. 80), Henderson, Lingard (Dier, min.90), Young, Sterling (Rashford, min. 68) és Kane.

CÉLOK: 0 - 1, min.11, Kane. 1 - 1, min. 35, Sassi, tizenegyesből. 1 - 2, min. 90, Kane.

HIVATKOZÓ: Wilmar Roldán (COL). Intette Walkert (min. 34) Angliáért.

STADIUM: Volgográdi Aréna. 45 568 néző.