NEW YORK, EU (ügynökségek) .- Mary veterán veterán veterán, a női tenisz új "királynőjével", az orosz Maria Sharapovával való első konfrontációjában a legjobb stratégiáját játszotta 4-6, 6-2 és 6-3 legyőzésére. az Open harmadik fordulója, és a legnagyobb vonzerő nélkül hagyta el az utolsó „Grand Slam” tornát.

azzal hogy

Tapasztalatot rónak az orosz nyomására

A 29 éves Pierce az Openen tizenharmadik alkalommal vett részt, és hát- és elülső ütéseivel meglepte a wimbledoni győztest, aki annak ellenére, hogy megnyerte az első szettet, a másodikban erő nélkül maradt, hogy reagáljon a franciák agresszív és erőteljes teniszére. játékos.

A 17 éves Sharapova a döntő pillanatokban sem tudta tartani az adogatását, 14 kettős hibát követett el, Pierce pedig nagyobb tapasztalattal és nyugalommal tette ezt a győzelem biztosítása érdekében, ami nem szerepelt a jóslatokban, és a szervezők sem. akar.

A világ tizenhatodik helyén álló Pierce megerősítette, hogy a fogyással visszatért, hogy megtalálja a szezon legjobb játékmozzanatát, és hetedik alkalommal érte el az Open negyedik fordulójának passzát.

"Nem tudom megmagyarázni az érzett boldogságot azzal a diadalmal, amely lehetővé teszi számomra, hogy tovább lépjek egy olyan különleges tornán, mint az Open" - jelentette ki Pierce.

„Senki sem fogadott a győzelmemre, de mindig bíztam benne, hogy sikerül elérnem. Pierce elismerte, hogy annak ellenére, hogy elvesztette az első szettet, soha nem gondolta, hogy nem lesz lehetősége megfordítani az eredményt, és ez történt.

"Úgy gondolom, hogy a játék kulcsa az első adogatásom állandóságában volt, és hogy erőszak nélkül keveset hibáztam" - magyarázta Pierce, aki a negyedik fordulóban riválisa lesz az amerikai Amy Frazier huszonegyedik játékának győztese. fejsorozat, az orosz Svetlana Kuznyecova ellen, kilencedik kiemelt.

Pierce szerint nincs problémája a következő ellenféllel, mert a Sharapova elleni győzelem után meg volt győződve arról, hogy továbbra is a legjobb teniszét tudja teljesíteni. A második Open-jét játszó Sharapova beismerte, hogy nem volt helytálló az adogatásával és a kézlövésekkel, amelyek 47 hibát eredményeztek erőltetés nélkül.

"Nagyon jól kezdtem a játékot, de aztán bonyolítottam a játékomat azzal, hogy nem biztosítottam az adogatást, túl sok kettős hiba volt, nem vontam le jól, és a homloklövéseimmel sem tettem a labdát a dobozba" - mondta Sharapova.

A női versenyen a nap egyéb eredményeiben a tizennegyedik kiemelt orosz Nadia Petrova 4-6, 7-6 (8-6) és 7-6 (7-3) győzelmet aratott az olasz Silvia Farina Elia ellen.

A japán Shinobu Asagoe szintén meglepetést okozott azzal, hogy 6–4-es és 6–4-es győzelmet aratott az argentin Paola Suárez tizenharmadik kiemeltjének, míg a görög Eleni Daniilidou (29) szintén kihagyta a tornáról az új orosz leleplezést, a tinédzser Anna Chakvetadze, aki 6-4-re és 6-2-re vesztett.

A férfiak versenyében a meglepetés a harmadik kiemelt spanyol Carlos Moyá kiesése volt, akit 4-6, 6-4, 6-3, 6-7 (7-5) és 7-5-re győztek le a belga Olivier Rochus előtt.

A világ elsőszámú és nagy favoritjának, a svájci Roger Federernek nem volt problémája a negyedik fordulóba jutás azzal, hogy 6-0, 6-4 és 7-6 (9-7) legyőzte a francia Fabrice Santorót (31).

További győzelem volt a szlovák Dominik Hrbaty (22), aki 7-6 (10-8), 6-3 és 6-3 győzelmet aratott a Thai Paradorn Srichaphan (15) számára; A román Andrei Pavel (16) 6–4, 6–2, 1–6, 1–6 és 6–4-re legyőzte a dél-koreai Hyung-Taik Lee-t, a német Nicolas Kiefer (19) pedig 6–4, 6–0 és 6– 1.