A jelenlegi bajnok az elődöntőben legyőzte Azarenkát, az 1. szám pedig felülmúlta Erranit

Párizs | 06 · 06 · 13 | 20:06

sharapova

Hírek mentve a profilodba

Sharapova, a meccs alatt. EFE

A világ legjobb teniszezője, Az amerikai Serena Williams és a Roland Garros címvédője, az orosz Maria Sharapova találkozik ezen a szombaton a döntőben, miután legyőzte az olasz Sara Errani és a fehérorosz Victoria Azarenkát.

Ez lesz a harmadik Grand Slam-döntő, amelyet a pillanat két legjobb ütője játszott, és akik már 2007-ben az ausztrál nyílt bajnoki címért harcoltak, Williams győzelmével, 2004-ben pedig Wimbledonnal, Sharapova győzelmével.

Az amerikai azonban csak az orosz elleni első 2 meccsét veszítette el, még 2004-ben, azóta pedig 13 alkalommal győzte le utoljára a legutóbbi madridi torna döntőjében, szintén agyagon.

Williams hurrikánként haladt ma Errani felett. 46 percbe telt, mire a jelenlegi Roland Garros második helyezettje 6-0-ra és 6-1-re felbomlott.

Az amerikai, aki 31 éves korában Párizsban keresi második Roland Garrosát, az elődöntőben ismét bizonyította, hogy kezelhetetlen, ezt mutatja az a tény, hogy 30 egymást követő győzelem sorozatát láncolta.

Serena 53 pontot szerzett, és Errani csak a 16. meccset engedélyezte az egész meccsen. A döntőbe jutott, miután mindössze 6 órát és 45 percet töltött a pályán, ami kevesebb, mint egy munkanap Franciaországban.

Az olasz, aki megmutatta, hogy humorral néznek szembe tragédiákkal, a mérkőzés első játékát karjainak emelésével és a közönséggel szemlélve ünnepelte.. Aztán véget ért egy pusztító 9-0-s rész.

Röviddel ezután a 2012-es második helyezett és a WTA rangsor ötödik legjobb teniszezője üveges szemmel távozott a pályáról, miután az 1991-es spanyol Arantxa Sánchez óta a legerősebb vereséget szenvedte el a vesztes a Roland Garros döntőjének előszavában. Vicario elpusztítja Steffi Grafot 6-0 és 6-2.

Közvetlenül a rövid elődöntő előtt a Philippe Chatrier center pályáján tartották a WTA 40. születésnapi ünnepségét, amelyen olyan élő teniszlegendák vettek részt, mint Martina Navratilova, maga Sánchez Vicario, Conchita Martínez, Martina Hingis és Rennae Stubbs.

Korábban Šarapova 2 óra 10 perc alatt 6-1, 2-6 és 6-4 arányban számolt be Azarenkáról.

Az orosz erősen kezdte a mérkőzést, az első szettben 25 pontot szerzett riválisa 11-gyel, és 11 győztes ütést szedett be 4 belorusz, a rangsor harmadik legjobbja.

De a 26 éves Sharapova elvesztette a gőzt a második hőségben, ahol a 23 éves Azarenka javította az adogatását és megszerezte a szettet, miközben az ég sötétedett.

1 óra és 7 perc elteltével az esőzések arra kényszerítették a szervezőket, hogy állítsák le a mérkőzést, amikor az állás 1-6 és 6-2 volt. Harminc perccel később Sharapova és Azarenka visszatértek a pályára, Philippe Chatrier, az orosz pedig érvényesítette kedvencét, bár nehéz volt neki lezárni a mérkőzést.

Így megmutatta, miért nyerte el legalább egyszer az összes Grand Slam-címet míg riválisa csak kétszer nyert az Australian Openen.

Williams és Sharapova, az egyetlen két aktív játékos, akik legalább egyszer meghódították az összes nagyot, jövő szombaton versenyeznek a Roland Garros címért.