l A palenciai nő a cél feléig esik, amikor az ezüstért küzdött. l Higuero, az egyetlen spanyol az 1500 döntőben

Hírek mentve a profilodba

tönkreteszi

Marta Domínguez (1591. szám), a 3000 akadály döntőjében. Alberto Estevez/EFE

Peking, J. A. DIEGO

Az erős tengerpart 200 méterre a céltól, amikor az ezüstéremért küzdött, szétzúzta Marta Domínguez illúzióit az első női olimpiai döntőben, 3000 méteres gátfutásban. A palenciás nő fél fordulattal a végétől legurult a pályán, amikor megbotlott az utolsó torkolatot megelőző akadályon, amikor a kenyai Eunice Jepkorir és az orosz Jekatyerina Volkova mellett harcolt az ezüstéremért, miután az aranyérem biztonságban volt a a szintén orosz Gulnara Samitova-Galkina keze, győztes a világcsúccsal (8: 58.81).

Élete harmadik futamában, 3000 méteres gátfutásban Marta Domínguez hűvös fejet tartott, nehogy elege legyen abból a csalóka ritmusból, amelyet a világcsúcstartó a kezdetektől fogva kiszabott, és a neki tetsző helyzetben elért utolsó kört minden ajtó kinyílik, hogy érmet szerezzen.

Ilyen körülmények között Marta Domínguez soha nem bukott meg, így csak a szerencsétlenség tudta megfosztani őt a rekordjából hiányzó egyetlen éremtől, az olimpiai érmetől. A palenciai nő megpróbált felkelni, de az erős ütés elkábította és többször megpróbálta a pekingi talajt. A kantabriai Zulema Fuentes-Pila a tizenkettedik helyen végzett 9: 35.16-mal.

Amikor december 10-én Toróban (Zamora) elnyerte az európai kereszt címet, Marta Domínguez teljesítette a hármas kontinentális koronát. Európa-bajnok volt kint (5000-ből kettő) és fedett (3000-ből egy). Most keresztben is, de tüske volt a fogában: az olimpiai játékok. Atlanta-96-ban, 20 évvel, 1500 sorozatban esett el; Sydney-2000-ben egy betegség miatt az első körben kiesett, Athén-2004-ben pedig sérülés miatt nem vett részt. Egyelőre olimpiai álma beteljesedetlen.

A burgosi ​​Juan Carlos Higuero lesz az egyetlen spanyol képviselő az 1500 döntőben, az elődöntőben maradt madridi Arturo Casado társasága nélkül. Higuero, akit Casado két hete trónolt Tenerifén, Spanyolország bajnokaként, az első elődöntőben hozta vissza legjobb képét, amelyben szorongás nélkül, mindig jól elhelyezve és megoldva a sprintet, 3: 37.31-gyel a harmadik helyen végzett. Az első öt és időnként még kettő a döntőbe került. Ezután Casado átvette a vezetést a második elődöntőben, és hatalmas szárnyfesztávolságával irányította a csoportot. 2: 02.05-kor túllépte a 800-at, és kitartott az utolsó 200 méterig, amelyben remisszió nélkül kilyukadt, és 3: 41.57-el az utolsó előtti helyen végzett. Bahreini Rashid Ramzi nyert 3: 37.11-gyel.

A 10 000 méteres közvetlen finálé Juan Carlos de la Ossa lett a második legjobb fehér verseny, csak az amerikai Galen Rupp mögött. A tarancóniiak ragaszkodtak az afrikaiak csoportjához, amikor a Tadesse testvérek közül a legfiatalabb, Kidane a harmadik körben lövöldözni kezdett. Ayad Lamdassem ugyanezt tette, és csak Carles Castillejo döntött úgy, hogy marad.

Lamdassem 10 kör hátralévő részével elvesztette a kapcsolatot a vezetőkkel, míg De la Ossa az első csoport hátulján maradt, míg Zersenay Tadesse négy kilométerrel a végétől meg nem szakította a versenyt. De la Ossa a tizenhetedik helyen végzett 27: 54.20-mal; Castillejo huszonharmadik, Lamdassem huszonnegyedik.

Jobb hír jött Josephine Onyiának, a 100 méteres gátfutás spanyol rekordjának, aki nagy tekintéllyel ment az elődöntőbe. Megnyerte az öt vitatott sorozat közül az elsőt, és az összes résztvevő közül a legjobb időt (12,68) is elérte. Idén az Arany Liga két találkozóját megnyerte, Berlinben és Oslóban, és az elsőben, június 1-jén, Spanyolország jelenlegi rekordját állította fel (12.50).

A spanyol nők könnyeket hullattak a maratonon, érzelmektől és szenvedéstől. Yesenia Centeno volt a legjobb. A legjobbal haladt a 25. kilométerig, de onnantól kezdve egyedül volt, nagy hólyaggal a jobb lábán, és a 45. helyen végzett 2h36,25-tel. Négy hónap alatt ez volt a harmadik maratona. Jövőre meg akarja győzni Ana Isabel Alonso tizenhárom évig tartó spanyol rekordját 2:26:51-gyel.

A lugói Alessandra Aguilar szenvedte a 15. kilométert. A lábai nem fértek be, és az 54. helyen végzett 2:39:29-el. A huescai María José Pueyo 64 perc alatt lépett be, 21 perc múlva a győztes román Constantina Tomescu mögött. Ötször állt meg, megkísértette az indulást, és csak a megérkezés a családja várakozási pontjába, a 35-es kilométerre adott erőt a befejezéshez.

A tarragonai Laia Forcadell, az utóbbi két év spanyol bajnoka 400 méteres gátfutásban az első fordulóban kiesett, nagyon gyenge 58,64-es mérleggel, ami a második legrosszabb a 27 résztvevő között. Javier Bermejo kasztíliai manchego, spanyol magasugrás bajnok kiesett az olimpiai selejtezőkörben, 2,20 méteres ponttal.