Ana Ivanovic, a szerb teniszező három szettben (4-6, 6-3 és 6-3) győzött a világelső alatt alig két óra alatt, és a torna nagy meglepetését okozta.

A szerb Ana Ivanovic, a WTA-Tour jelenlegi 14. helye (2008-ban első volt, amikor egyetlen Grand Slam-bajnoki címét szerezte a Roland Garroson) sokkolta az Australian Openet, legyőzve Serena Williamst, aki három szettben világelső: 4 -6, 6-3, 6-3 óra és 56 perc alatt. Serena Williams Ivanovic tizenhatosában leadott 13 közvetlen ász ellenére a szerb az első adogatásban (78%), sőt másodpercekkel (60%) elért pontjaiban nyújtott jó teljesítményével átvette a parancsnoki hidat. Williams tavaly augusztus óta 24 egymást követő győzelmet aratott, és éppen az ausztrál győzelmek abszolút rekordját állította fel: 61. Ezen felül a 17 Grand Slam-bajnokság bajnoka Serena korábban már ötször emelte fel a bajnoki trófeát Melbourne-ben.

elhagyja

De ezúttal - nyilvánvalóan túlsúlyos - és Ivanovic agresszív támadása alatt Serenának (aki Párizsban edz a barátja, Patrick Mouratoglou alatt) hiányzott valódi mobilitás a Rod Laver Arena pályáján: ez oda vezetett, hogy 31 kényszertelen hibát láncolt, több mint duplája a 15-nek Ivanovicnak, aki csak kétszer veszítette el a szolgálatot. mind az első szettben. Serena 22 győztest halmozott fel, kettővel többet, mint a szerb játékos, aki játékát agresszióra, keresztlövésekre és a neten történt támadásokra alapozta. Ott Ivanovic a szalagon megtámadott 13-ból tíz pontot nyert. És meg kell jegyezni, hogy a Williams 22 győztes lövése között szerepel az a 13 közvetlen ász, amelyekből Ivanovic csak egyet tett. Így és a pálya játékban, „nyílt pályán” a „győztesek” között a valódi különbség 19-9 volt a nagyon finom Ivanovic javára, aki már lejött Samantha Stosur helyi hősnőtől.

"A" sokk "állapotában vagyok és boldogsággal teli: soha nem vertem meg Serenát, és ha először kellett volna színpadot választanom, ez az ausztráliai egyike azoknak, amelyekről mindig is álmodhattam" - gratulált Ivanovic magát a Rod Laver Arena pályán. Valójában Serena mind a négy korábbi keresztezésében győzött, legutóbb a 2012-es US Openen, tiszta 6–1, 6–3-mal. De ezúttal nem.