Az első kiemelt amerikai Serena Williams az aucklandi (új-zélandi) torna győzelmével tért vissza a francia Pauline Parmentier fölött. Az amerikainak nem volt könnyű játéka Parmentier ellen, aki kezdett dominálni (1-3), de végül engedett Williams potenciáljának, aki fizikai problémák miatt nem játszott szeptember óta.
Végül egy óra tizenöt perc alatt 6-3-ra és 6-4-re vitte a mérkőzést, a második fordulóban pedig honfitársával, Madison Brengle-vel találkozik, aki az amerikai Jamie Loeb-ot 6-4-re és 7- 6-ra verte (5).
A harmadik kiemelt dán Caroline Wozniacki úgy tűnik, hogy a 2016-os év végével kezdte az évet. Mindössze 51 perc alatt megszabadult az amerikai Nicole Gibbs-től, akit meggyőzően 6–1-re és 6–0-ra vert.
Az egyetlen favorit, aki kedden elvesztette meccsét, az ötödik kiemelt holland Kiki Bertens volt, aki 7-6 (3) és 6-4 arányban engedett az amerikai Lauren Davisnek.