A venezuelai csatár élt a lehetőségével. Határozottan mesterhármassal elítélte a döntetlent. Zigic szerezte a negyedik gólt.

A Valencia minden nehézség nélkül eleget tett és érvényesült, és félgázzal játszott egy ártalmatlan Stabaek felé. Miku volt a párharc nagy sztárja a pontszerű háromszorosával.

góllal

A döntetlen összesített eredménye, 7-1 a Valencia javára, a valenciai csapat mindkét meccsén óriási fölényt mutat.

Az első mérkőzés kényelmes előnye és riválisa alacsony szintje miatt Emery úgy emelte a mérkőzést, mintha csak egy újabb előszezon-barátságos lenne, és így vívták játékosai a párharc egyes szakaszaiban.

Ebben az értelemben a technikus elvégzett néhány tesztet, amelyek az eredményeket figyelembe véve jó eredményeket hoztak. Míchel és Miku kezdők voltak, és mindkettőjüknek nagyon jó találkozója volt. Ráadásul a második játékrészben Olcina lépett a játéktérre (a játék legrosszabb, minden kétséget kizáróan), aki lelkesen kívánta megmutatni, hogy helye lehet ebben a Valenciában. Valójában egy tőr volt balról, és segítséget nyújtott Miku számára az egyben.

A jelek szerint nem javul a védekezés, amely ismét gyengeségérzetet adott. A nyugalom és az a kis feszültség, amellyel a párt szembesült, alibiként szolgálhat, de még így is több probléma volt, mint amennyire kívánatos, hátul. Stabaek a maga részéről a Ché csapatának kegyelme volt az egész játék során (ahogy ez már az ő területükön is megtörtént)

Diszkrét kezdés és Andersen támadó komoly figyelmeztetése után a Valencia tíz perc körül határozottan belejött a játékba, hogy lecsapjon a rivális kapujára.

Ettől a pillanattól kezdve Zigicnek és Joaquínnak jó esélyei voltak a gólszerzésre, de Mata volt a sikeresebb, és a 17. percben lesre törölt gólt szerzett (egyébként nem létezik).

A skandináv csapatnak csaknem fél órán keresztül sikerült megfékeznie a helyi támadásokat, mígnem a venezuelai Miku megjelent a helyszínen. Három perc alatt két góllal az éjszaka sztárjává vált, ami megtörte a játékot, és abszolút ellazulásra késztette csapatát.

Az első a 27. percben következett be.A csatár Zigic jó beadását kihasználva keresztlövéssel verte meg Austbót. Csak két perccel később ismét jó egyéni játékkal lőtt gólt azon a területen, ahol egy védőt és a kapust csepegtetett, hogy szinte szög nélkül lőjön.

Annak tudatában, hogy a döntetlent teljesen elítélték, a Valencia nem tehetett róla, hogy ellazult és néhány pontatlanságot követett el, különösen a védekezésben, amelyet Stabaek kihasználva Farnerud 35. percben szerzett góljával csökkentette a különbséget.

Az újraindításkor a norvég csapat teljesítménye nem javult. Valencia ezzel megfertőződött, így az öltözők rendkívül nyugodtak lettek.

Olcina bejárata és a fiú lelkesedése újra aktivizálta a csapatot. A Valenciának ismét jó lehetőségei voltak előnyük kiterjesztésére. Joaquínnak, Olcinának vagy Michelnek nem volt célja, de Zigic, aki tökéletesen fejelt szögletet 3-1-re.

Folyamatosság-megoldás nélkül Milu harmadik góljával zárná le nagyszerű éjszakáját, miután tökéletesen kihasználta Olcina gólpasszát. Innen végül a helyi erőfölény nem érvényesült, és bár még néhány gólt el lehetett volna érni, az eredményjelző már nem mozdult el.

- Adatlap:
4.- VALENCIA: Moyá; Miguel (Bruno, 72 '), David Navarro, Maduro, Mathieu; Joaquín, Míchel, Albelda (Banega, 68 '), Mata (Olcina, 56'); Zigic és Miku.
1.- STABAEK: Austbo; Hoiland (Skjonsberg, 73 '), Segerstrom, Rogne, Hauger; Farnerud, Hedenstad; Hoff (Stenvoll, 77 '), Kobayashi, Diskerud; és Andersen (Berglund, m.68).

Gólok: 1-0, m. 27 .: Miku; 2-0, m.29: Miku; 2-1, m. 35 .: Farnerud; 3-1, m. 76: Zigic; 4-1, m.79: Miku.

Játékvezető: Bas Nijhuis (Hollandia). Nincsenek szemrehányások.

Incidensek: az Európa Liga előző fordulójának második szakasza a Mestalla stadionban játszott. A játéktér rossz állapotban van