Egy olyan mérkőzésen, ahol nem a legjobb teniszét mutatta be, a Baleár-szigetek 6–2, 7–5 és 6–2-re legyőzte az argentint.

Hírek mentve a profilodba

mayer

Nadal, a mérkőzés végén. REUTERS

A spanyol Rafael Nadal ma elérte a kilencedik gólszerzésre törekvő bajnokság Roland Garros nyolcaddöntőjének passzát, miután legyőzte a férfiak sorsolásán túlélő argentin Leonardo Mayert, 6-2, 7-5, 6-2 két óra és 17 perc alatt.

A mai diadalával a mallorcai játékos a 31. egymást követő diadalát hozzáteszi a párizsi agyagra, ezzel a tornán a legjobb sorozatával egyenlő.

Teljes, 62 győzelmet gyűjt, ami rekord, és egy vereséget, amelyet 2009-ben a nyolcaddöntőben kapott a svéd Robin Soderling.

"Nagyon izgalmas minden alkalommal, amikor belépek a Philippe Chatrier pályára, ahol olyan sok emlékem van" - mondta a spanyol, aki miután megnyerte a meccsét támogatást mutatott Jérôme Golmard volt francia teniszező alapításához, a Charcot-kór által érintett.

Negyedre jutni, a spanyolnak le kell győznie a fiatal horvát Dusan Lajovicot, 23 éves és 83. a világon, második Grand Slam-ját játssza, miután lejátszotta az idei Australian Open-et.

Lajovic, Novak Djokovic után a második legmagasabb rangú szerb, még egyik tornán sem telt el a második forduló, amelyen részt vett.

De minden esély ellenére bekerült a Roland Garros 16 legjobbja közé, miután a harmadik fordulóban legyőzte az amerikai Jack Sockot, ami fizikailag kissé csökkent a mérkőzés utolsó szakaszában.

Korábban Lajovic megszabadult az észt Jurgen Zopptól és az argentin Federico Delbonistól.

Nadal jól irányította Mayer elleni párharcát, Kivéve a második szett utolsó szakaszában, amikor három egymást követő meccset feladott, és feleslegesen pazarolta az előnyét. De hamarosan újjáépítette magát, a tizenegyedikben megtörte az argentin adogatását, és lezárta a szettet.

A harmadik Nadal szünetével kezdődött, akit azonnal visszatért Mayer, aki a következőben megnyerte a saját adogatását. Ez volt az utolsó tartózkodása a Roland Garrosnál, mert a spanyol elővette a gőzhengeret, és a következő öt elvitte, hogy igazolja a második körbe való bejutását.