A mallorcai teniszező 6-3-ra és 6-2-re verte Cuencát egy Indian Welles és Miami felé vezető versenyen

Rafael Nadal, az ATP-rangsor második helyén a lassú kezdetektől felépült, és kedden nyerni tudott 6-3 és 6-2 honfitársának Pablo Andújar és bejuthat a Mexikói Tenisz Nyílt nyolcaddöntőjébe.

andъjart

Az Acapulco fürdőben, Andújar törést tett Rafa első adogatásában, aki nagy iramban kezdett, de a rangsor 54. helyéről talált választ, amely megerősítette a törést, hogy 2-0-ra átvegye a vezetést.

Innentől kezdve a találkozót Nadal uralta, ez semlegesítette az ellenkező jó fordítását. A negyedik játszmában megtört, hogy 2-2-re egyenlítsen, a hatodikban újra megcsinálta, és győzelemhez vezetett egy harcos Andújar ellen, de nem tudott olyan ellenféllel szemben, aki megtalálta kétkezes hátsó keze fényességét.

Nadal az első adogatás során elért pontok 65 százalékával elégedett volt teljesítményével a kezdeti szettben, a másodikban pedig kiment ölni, amelyben az első játszmában megtörte Andújar adogatását, és az ötödikben ismét megtette.

Andújar kitartott, betört a hatodikba, de Nadal a hetedikben megtörte, a nyolcadiknál ​​tartotta az adogatást, hogy megnyerje.

A 33 éves Nadal Acapulcóban igyekszik megszerezni a címet hogy visszaszerezze a világ első számú helyét, és ebben a helyzetben elérje Indian Welles és Miami 1000 főjét.

"A legfontosabb egy idő után verseny nélkül a győzelem volt. Szükségem volt egy olyan meccsre, mint ma, hogy felvegyem a tempót" - mondta Manacor, a 19 Grand Slam-bajnokság győztese.

Nadal a nyolcaddöntőben szerdán a 20 éves szerb Miomir Kecmanoviccsal mérkőzik meg, aki hétfőn 3-6, 6-4, 6-3-ra legyőzte az ausztrál Alex de Minaurt.

Egy keddi újabb párharcban a német Alexander Zverev, második kiemelt, 7-6 (6), 6-1 a tajvani Jason Jung ellen. Zverev szenvedett megfejteni az ázsiai játékot, amely "döntetlen törést" okozott, de a másodikban összeomlott.

A világranglista hetedik helyezettje az amerikai Tommy Paul-val találkozik a nyolcaddöntőben.

Ma kedden a negyedik kiemelt kanadai Felix Auger-Alliassime 6-3, 7-6 (5) legyőzte az ausztrál Alex Boltot, a bolgár Grigor Dimitrov a bosnyák Damir Dzumhurt, a spanyol Pedro pedig 6-3, 6-3-ra legyőzte Martínez vezetését a moldovai Radu Albot 6- 3, 6-2.