• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Email
  • Nyomtatni

RÓMA - Sokkos nap a két nagy kedvencnek, akik színpadra léptek a római Masters 1000-en. Rafael Nadal címvédőnek minden erőfeszítésre szüksége volt, hogy három óra 18 perc alatt megkerülje Gilles Simont 7-6 (1), 6-7 (4) és 6-2, míg Roger Federer, a világ 4. helye, a debütálás során Jeremy Chardy kezével kiesett, részleges 1-6, 6-3 és 7-6 (6). Közben Andy Murray előrelépett.

harmadik

Rafael Nadal három szettben verte Gilles Simont, és továbbjutott az M1000 kieséses szakaszába Rómában. Getty Images

Nadal nem érezte jól magát Simon ellen. Kétségeket mutatott a játékában, rövid ütésekkel és lehetőségeinek maximális kihasználása nélkül, és időnként a francia erőteljes lapos lövései domináltak benne. A harmadik szett végén azonban rákényszeríthette hierarchiáját, és továbbjutott a harmadik fordulóba, ahol az orosz Mihail Tezsnyij (a 14. kiemelt és a 16. a világon) várja, aki 7-5, 4- 1 és elhagyta a kazah Andrey Golubevet (59º), amely a selejtezőből érkezett.

Rafael Nadal tudta, hogyan kell irányítani a játék kezdetén a hatodik játszma szünetével (4-2), de Gilles Simon kezdeményezése problémákat kezdett okozni neki. Nem tudta lezárni az adogatással, és meg kellett várnia a nyakkendőszakadás, amelyben gyors és döntő előnyt szerzett, az első különbséget 7-6-ra (1) javítva.

Ismét a spanyolok domináltak az elején, új szünettel, de nem fejezték be a puccs kegyelmét. Simon egy győztes lövéssorozattal válaszolt, amely három egymást követő meccs megnyerésére vezetett (3-3), és magabiztosságot adott ahhoz a ponthoz, hogy hármasa van töréspont a kilencedik játszmában.

Nadal, aki továbbra is rövid és határozottan védekezik, kiszabadult a bajból. És azonnal úgy tűnt, hogy minden a pályája alatt áll, lehetőségekkel a történet véglegesítésére. Volt riválisa a kötelek ellen, azzal meccspont beleértve, de jobbja a háló alján halt meg. Egy jel. Simon pedig megértette: agresszívan szorított, és a második szettet 7-6-ra nyerte (4).

A hétszeres római győztes spanyol nem érintett. Gyorsan szünetet kapott, és miután az adogatásával bebiztosította, 2-0-ra állt az élen. De a francia megint csak a győztes lövéseire adott reakciót, kihasználva Nadal lövéseinek mélységhiányát. Úgy tűnt azonban, hogy a játék követelése túl nagy Simon számára: három óra akció és két nagyon szoros meccs után a spanyol könnyed előnyhöz jutott: 4-2. Innentől kezdve a tiéd a sikerig.

Federer nem tudott Chardy Getty Images-szal

Közben szintén a második fordulóra, de néhány órával azelőtt Federer a francia Jeremy Chardy-val (47.) találkozott. A svájciak számára minden rendben volt, fantasztikus első szettel. A francia azonban emelte a szintet, és átvette a második szettet, nyújtva a pillanatát a harmadikban.

Valójában Chardy 4-2-es előnnyel állt elő, és egy törésponttal a meccs szolgálatát támogatta. De el kellett volna mennie a döntetlenre. Ott Federernek volt egy meccse, amelyet Chardy tudott megoldani egy váratlan passzal. Így két óra és hat perc játék után 1-6, 6-2 és 7-6 (6) pert indított.

Összességében 32 győztes és 43 nem kényszerített hiba volt Federer részéről, míg Chardy 18, illetve 28-at adott hozzá. Most a francia következő riválisa a horvát Ivan Dodig (40.) lesz, aki megverte a cseh Lukas Rosolt (56.).

Federer, miután ikrek (ebben az esetben a fiúk) apja volt, ismét megjelent, miután elvesztette a monte carlói döntőt Wawrinkával és madridi vereségét. Így továbbra sem nyerheti meg a címet a Foro Italicóban, a Masters 1000-ben, amelyet még mindig nem tudott meghódítani, ahol háromszor is döntős volt.

Ezen felül a hetedik helyen kiemelt és az ATP-listán nyolcadik Murray debütált a spanyol Marcel Granollers (31.) elleni 6–2, 7–5-ös győzelemmel.

Egy óra és 25 perc alatt a brit 19 győztest, 25 ki nem kényszerített hibát adott hozzá riválisa 9-es és 24-es mérlegéhez képest. Ezenkívül kihasználta a 8-ból 4 brékelőnyből 4-et (1/1, a spanyol).

E győzelem után Murray a nyolcaddöntőben az osztrák Jurgen Melzerrel (67.) találkozik, aki védett rangsorban vesz részt, és 6-2, 6-7 (5) és 6-3-ra verte a horvát Marin Cilicet (26.).

Ezenkívül a cseh Tomas Berdych (6.) 6–4, 6–3-as győzelemmel debütált az orosz Dmitrij Tursunov (33.) ellen. Így a győztes 9-1-es előnyt szerzett riválisával szemben, és a második fordulóban játszik a bolgár Grigor Dimitrov (12. kiemelt) ellen.