A legszebb Olaszország, mindig a nehéz pillanatok megoldásához szükséges szerencsével, legyőzte Ukrajnát (3–0) és bejutott az elődöntőbe, amely szakasz az Egyesült Államok világbajnoksága (1994) óta nem ért el, amikor a Brazília elleni döntőben esett (0–0, büntetőkkel).

olaszország

Riválisa Németország lesz, egy olyan csapat, amely nagyon jó emlékeket hoz neki, és amellyel soha nem veszített négy világkupa-mérkőzésén. Utolsó: a spanyol világkupa döntője (1982), amelyet az „azurri” nyert Madridban 3–1-re.

Olaszország megfeledkezett a "catenaccio" -ról, arról a taktikáról, amely a játékukhoz kapcsolódik, mivel az 1960-as években népszerűsítette, szabadalmaztatta és kiérdemelte Helenio Herrera az Inter-ben és a Nereo Rocco a milánóban, és megmutatta, hogy ő is tudja, hogyan kell szépen játszani, bár ő nehéz időket élt át.

Luca Toni két gólja a második félidőben rendezte a játékot, amikor Ukrajna megnyomta a gázpedált, és három egyértelmű esélye volt arra, hogy megegyezzen Zambrotta nyitó góljával. Annak ellenére, hogy csak egy támadóval játszott, Luca Toni, Lippi csapatának felbecsülhetetlen minősége volt Totti, Pirlo, de mindenekelőtt Mauro Camoranesi, tökéletes az egygombos játékban, ami a meglepetés tényezője volt.

Pontosan Camoranesi az 5. percben kihasználta a Toni által hagyott nagy rést, hogy bajba sodorja az ukrán kaput, néhány perc alatt, amikor a sárgák helytelennek tűntek a Lippi által bevezetett taktikai rendszer előtt. Az nagyon előrehaladott olaszok nyomásvonala lehetővé tette számukra a birtokok nagyon gyors helyreállítását, és egyikükben megszületett az 1-0-s játék. Francesco Totti és Zambrotta gyógyulása és kombinációja.

A Juventine egyenesen az ukrán kapu felé ment, és baljával remek lövést indított a terület széléről, amely verte Shovkovsky-t. Hat perc alatt szétesett a világ az ukránok számára. Olaszország ellen játszani, és nem sokkal a kezdet után 1-0-ra visszajönni, lehetetlen volt. Az az előremutató szellem, amelyet Oleg Blokhin, az ukrán edző génjeiben hordoz, a 20. percben egy védő (Svidersky) támadását (Vorobei) ismerte el, megpróbálva megfordítani a helyzetet.

A szünet előtt Blokhin új változást vezetett be, ezúttal Rusol sérülése miatt, de semmi sem változott. Toni lövése a 46. percben ismét zavarta az ukránokat, akiknek a második félidő első perceiben voltak legjobb lehetőségeik. Először egy Kalinichenko-keresztezéssel, amely sarokrúgásként terelte el a védekezést (m.49), majd a legjobb esetben Vorebei labdájával a túlsó kapu felé, és Gusin lövésével, amelyet csak a legjobb Buffon tudott megakadályozni.

A Juventus kapusa csodálatos teljesítményben levette a lövést, majd a labdát a kapu taszította (m.50). Az ukránokat biztatták, és kettős alkalommal ismét veszélyben érkeztek: először Gusevből, Kalinichenko után pedig az 58. percben.

Buffon vette be Gusev közeli lövését, Milevsky jó beadása után a labda Kalinchenkóhoz került, Zambrotta pedig botok alatt tálalt. Egy perccel később Olaszország eldöntötte a mérkőzést. A jobb oldali Totti-keresztet Luca Toni fejezte be egy perccel később (2-0). Ukrajna megbocsátott és drágán fizetett, ami általában szokás lenni a nagy csapatokkal szemben.

Kalinichenko a 62. percben ismét fejelte a lécet csapata utolsó zihálásában. Egy akció-reakció meccsen Olaszország újabb kemény csapást mért, Zambrotta bal oldali játékának harmadik gólját, amely a mai nap egyik csúcspontja, amelyet a Buffon melletti legjobb Toni ítélt (3-0, m. 69).

Olaszország ismét keresztezi az utat Németországgal, mindig a Német Szövetségi Köztársaság néven. Soha nem nyertek a németek, akiknek sikerült döntetlent játszaniuk az 1962-es chilei világkupa első szakaszában (0–0) és az argentin 1978-as elődöntős bajnokságban (0–0), de a világbajnokság elődöntőjében veszítettek. Mexikó 1970 (4 -3, hosszabbítás) és a spanyol világkupa döntőjében (1982) Rossi, Tardelli és Altobelli góljaival 3–1-re elhatározta az „azurri” javát.