Jelentés arról, hogy a CSKA legsúlyosabb hazai vereséget szenvedett a Real Madridtól, de kihajolt Európából. Utolsó frissítés: 18.12.12. 9:44

moszkva

Isco csüggedten áll, amikor a Real Madrid a legsúlyosabb hazai vereséget szenvedte Európában

A CSZKA Moszkva figyelemre méltó duplát teljesített a Real Madrid felett, de a Bernabeuban elért 3-0-s győzelmük hiába bizonyult, amikor kiesett Európából.

Fedor Chalov és Georgi Schennikov góljai 2000 óta először szenvedtek félidőben a Realtól egy Bajnokok Ligája hazai meccsén.

Arnor Sigurdsson ezután megerősítette a madridi Európa legnehezebb hazai vereségét a CSKA harmadik helyével 73. percben.

De a CSZKA reményei az Európa Ligába való bejutásra Viktoria Plzen tönkrementek, aki a Romát 2–1-re legyőzve harmadik lett az olaszok és a G-csoport győztese Real mögött.

Real Madrid: Courtois (5), Odriozola (5), Vallejo (5), Javi Sanchez (5), Marcelo (5), Isco (4), Llorente (4), Valverde (5), Vinicius Jr (6), Asensio (6), Benzema (5).

Feliratok: Carvajal (5), Kroos (5), Bale (5).

Moszkvai CSKA: Akinfejev (7), Fernandes (7), Nababkin (7), Becao (7), Magnusson (7), Schennikov (8), Vlasic (7), Bistrovic (7), Oblyakov (7), Chalov ( Sigurdsson (8).

Alsó tagok: Hernandez (n/a), Nishimura (n/a), Kuchaev (n/a).

A mérkőzés embere: Fedor Chalov

Mivel a madridi már csoportgyőztesként kvalifikálta magát, Santi Solari tapasztalatlan csapatot választott, mivel Vinicius Junior, Federico Valverde és Javi Sanchez megkezdte első Bajnokok Ligája-indulását.

Vinicius Junior élénk volt a gyéren lakott Bernabeu nyitócseréjén, míg egy ismertebb név, Marco Asensio volt a Real legfőbb veszélye.

Asensio 24 perc alatt levágta a léc tetejét, és öt perccel később ujjheggyel húzta meg Igor Akinfeevet, amikor a Real nyomást gyakorolt ​​a CSKA kapujára.

Karim Benzema látta, hogy a fél órában Rodrigo Becao blokkolta egy szögletet, és nem sokkal később Asensio visszatért a sűrűbe, amikor a spanyol egy-kettőt játszott Benzemával, és egyenesen Akinfejevre lőtt.

De a Real megdöbbent a 37. percben, amikor Sigurdsson kirakta a labdát Chalovra a terület szélén, és a csatár pazar erőfeszítéseket tett a szélső szögletben Thibaut Courtois mellett.

Alig öt percbe telt, mire a CSKA megduplázta előnyét, amikor Schennikov későn érkezett a helyszínre, hogy visszavágjon egy visszapattanót, miután Mario Fernandes Courtois-t cselekvésbe vonta.

Georgi Schennikov megduplázza a CSKA vezetését a Bernabeuban

Mivel a Bayern München volt az utolsó olyan csapat, amely 18 évvel ezelőtt két gólos előnyt tartott a félidőben a Bernabeuban, a Solari Gareth Bale-hez fordult, hogy megmentse a helyzetet.

De leszámítva az Asensio 55. percben kapott esélyét, amelyet a támadónak életkor kellett, mielőtt letiltották volna, a Real nagyon keveset alkotott az egyre ellenségesebb otthoni tömeg előtt.

Vinicius Junior, Federico Valverde és Javi Sanchez átadták első rajtjaikat a Bajnokok Ligájában egy fiatalos madridi együttesben. Marcelo a fiatalos madridiak kapitánya volt a felfüggesztett Sergio Ramos hiányában.

És a dolgok rosszabbra fordultak 17 perc múlva, amikor Sigurdsson egy pontos lövést a testeken keresztül az alsó sarokba vágott, hogy lenyűgöző győzelmet szerezzen az orosz bajnok számára.

Opta statisztika A CSKA Moscow 3–0-s győzelme a Real Madrid felett a Los Blancos ? a legsúlyosabb hazai vereség minden európai versenyen a klub történetében. A CSZKA Moszkva az első csapat a Juventus óta a 2008/09-es UEFA Bajnokok Ligája-kampány során, amely hazai és idegenben is megverte a Real Madridot a verseny csoportkörében. A Real Madrid 2009 októbere óta először veszített el csoportkörös mérkőzést az UEFA Bajnokok Ligájában, amikor 28 meccsel ezelőtt 2-3-ra kikapott az AC Milantól. A Real Madrid ma esti vereségének átlagéletkora a ma CSKA Moszkva elleni vereségben 24 év 100d volt, a harmadik legfiatalabb Bajnokok Ligája kezdő felállása, és a legfiatalabb a versenyben 2005 decembere óta az Olympiakos ( 23d 36d). Arnor Sigurdsson az első olyan játékos, aki gólt szerzett és segített a Real Madrid elleni Bernabeuban az UEFA Bajnokok Ligájában, mivel Pierre-Emerick Aubemyang 2016 decemberében tette ezt a Borussia Dortmundért. Vincius Júnior (18y 152d) a harmadik legfiatalabb játékos UEFA Bajnokok Ligája-mérkőzés a Real Madrid számára, csak Iker Casillas (18y 117d) és Raúl González (18y 77d) kezdte meg a mérkőzést a versenyen, fiatalabb korban, mint a brazil Los Blancos. A meccs embere - ? Fedor Chalov

A középcsatár a CSKA-val egy jól sikerült nyitónyílás mellett híres győzelemhez vezetett, és kulcsszerepet játszott a Bernabeuban tartott második játékában. A CSKA nem érte el azt az eredményt, amelyet végül is kívántak, de Chalov lesz Moszkva pirítósa.

Mi következik? A Real Madrid szombaton 17: 30-kor fogadja Rayo Vallecanót La Ligában, mielőtt az Egyesült Arab Emírségekbe utazna a FIFA klub-világbajnokságra.

Játszd a Super 6-ot Javasolj 6 helyes pontszámot 250 000 font nyerési esélyedre.