Az orosz Maria Sharapova nagyobb elszántsága arra késztette, hogy elérje a diadalt az Australian Open döntőjében, miután 61 perc alatt 7-5 és 6-3-ra legyőzte a szerb Ana Ivanovicot.

Oszd meg a cikket

Az orosz teniszező, Maria Sharapova trófeájával pózol, miután kihirdette magát az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyéni kategóriájának ausztráliai Melbourne-ben rendezett döntőjének győztesének. EFE

australian

Egy olyan meccsen, amely nem kerül be a történelembe, Ivanovic 33, a győztes 15 hibájával Maria megszerezte harmadik Grand Slam-címét, miután 2004-ben Wimbledonban és 2006-ban US Openen szerepelt, de szolgált. az első orosz, aki megnyerte ezt a tornát.

Ausztrália napján, zászlókkal az összes ülésen, de a szerb és orosz szimbólumokkal elárasztott pályán, Maria térdre esett, miután megnyerte egy olyan mérkőzés utolsó pontját, amely megmentette azt a drámát, amely a döntőben ismét elveszítette volna, hiányzott. intenzitással, és nem válaszolt arra a várakozásra, hogy két ilyen kaliberű játékos felébredt.

Sharapovát a 2007-es döntőben megalázta az amerikai Serena Williams, aki ellen csak három mérkőzést tudott megnyerni. Ma lerázta magáról ezt a keserű emléket, és utalt arra, hogy milyen nehéz volt az elmúlt szezonban, amikor a jobb válla alig engedte meg, hogy könnyedén játsszon, és amelyben csak egy címet nyert.

Ivanovicnak folytatnia kell tanulási folyamatát és újra össze kell gyűjtenie ötleteit a Grand Slam eléréséhez, miután karrierjének második elvesztése után tavaly debütált a Roland Garroson a belga Justine Henin ellen.

Tőle eltérően Sharapova tudja, hogyan oldja meg a kompromisszumos helyzeteket, bár ma az ő szolgálata bizonyos időpontokban elhagyta, de képessége abban rejlett, hogy nem hagyta, hogy az események elragadják és folytassák a harcot, míg Ana nem nyomott elég erősen, amikor hatalmon.

Sharapova a korábbi világelső, amerikai Billie Jean Kingnek szentelte a címet, akitől reggel mobilján üzenetet kapott, amely így szólt: "A bajnokok élnek a lehetőségeikkel, a nyomás kiváltság".

- Az enyémgé tettem - mondta Maria, aki bizonyos értelemben betűig követte ezt a tanácsot. Aztán nagyon hosszú beszédében elküldte jókívánságait édesanyjának, Jelenának születésnapján, és így szólt: "Ezzel a csekket küldök neked egy csokor rózsát.".

Sharapova adogatása megközelíthetetlenül kezdődött, és az első szett nyolcadik játszmáig egyetlen pontot sem engedett vele. Anának sikerült egy olyan szerencsétlen játékban megtörnie az orosz számára, amelyben három kettős hibát követett el, az utolsó kettőt egymás után, majd a szerb 5-4-gyel ezt a szettet nyerte meg, de ott nem volt karma a megvalósításához.

A másodikban Ivanovic szinte mindig veszélyben volt, hullámvölgyekkel. A szerb a padjára nézett, és tanácsát kérte edzőjétől, Sven Groeneveldtől, de nem talált megoldást a szükséges szilárdság fenntartására, tekintettel Maria nagyobb tapasztalatára, aki apránként megérintette az ujjaival a bajnokot díjazó Daphne Akhurst kupát.

A hetedik meccs megszakadása után Sharapovának csak a harmadik meccsponton volt nehézsége megerősíteni győzelmét, ismét egy szünettel. Ivanovic könnyekkel zárta a mérkőzést, tudván, hogy új lehetőség menekült el tőle.

Ezzel a győzelemmel Maria a bajnokság után az ötödik helyen áll a világranglistán, Ivanovic azonban feljut a második helyre, kiszorítva az orosz Szvetlana Kuznyecovát. EFE