Csak formalitás volt.

bellator

Alexander Shlemenko így jellemezte csütörtök esti mérkőzését Maiquel Falcao ellen a megüresedett Bellator középsúlyú címért a grúziai Duluthban, a Gwinnet Centerben.

Shlemenko nem volt kétséges abban, hogy Falcao csak néhány menetet képes kibírni. A hatalmas orosz lyukasztó pedig nem is lehetett volna pontosabb a küzdelem előtti értékelésében.

A második forduló 2: 18-as percében kiütötte Falcaót, hogy megszerezze a Hector Lombard által tavaly hagyott üres címet. A Lombard most az UFC-ben versenyez.

"Én vagyok a Bellator bajnoka, és (bárki), aki ezt az övet akarja, jöjjön" - mondta Shlemenko (47-7). "Májverés volt, és befejeztem".

Shlemenko az első körben végig nyomást gyakorolt ​​Falcaóra, a másodikban pedig kemény ütések és rúgások útján növelte agresszióját. A támadás a forduló nagy részében védekező testtartásban tartotta Falcaót.

De nem volt védekezés a májra adott ütés ellen, amelyet Shlemenko Falcaóra (31-5) vetett a ketrec ellen, és az ütés fájdalma nyilvánvaló volt Falcao arcán.

Tudatában ellenfele dilemmájának, Shlemenko tovább ütötte és rúgta, mielőtt egy rövid jobb horog eldobta Falcaót.

Ezután Shlemenko erőteljes ütéseket mért a testre és a fejre, ami védtelenné tette Falcaót, és arra kényszerítette Dan Miragliotta játékvezetőt, hogy adjon jelet a harc leállítására.

"Hosszú, hosszú ideig edzettem" - mondta Shlemenko. "Most következik a meccsem, amikor? Augusztusban? Tehát keményen fogok edzeni és keményen edzeni. De amikor küzdök, nyerni fogok. Miért? Mert én vagyok a legjobb.".

A SANDROT TÖBB DÖNTÉS MEGTAKARÍTJA

Ezek a Bellator pehelysúlyú versenyek egyre nehezebbé válnak Marlon Sandro számára.

Két alkalommal alulmaradt a bajnokság döntőjében. Ezekben a vereségekben Sandro azonban gyorsaságot és agresszivitást mutatott.

Érezhetően sokkal lassabb és kevésbé agresszív volt Akop Stepanyan ellen a csütörtöki negyeddöntős mérkőzésén, de két bíró Sandro vezetést vezetett egy nagyon szoros első fordulóban, többségi döntéssel elősegítve őt.

Az egyik bíró 28-28-ra értékelte a küzdelmet, míg a másik kettő 29-27-et kapott Sandro javára. Az ESPN.com 29–27-re is megmérkőzte a harcot Sandro javára.

Stepanyan az első két fordulóban többször eltalálta Sandrót körházi rúgásokkal a fejére és a testére. De Sandro (24-4) soha nem hagyta abba a továbblépést, annak ellenére, hogy agresszivitása nem volt azon a szinten, amelyet a legtöbb rajongó szokott látni.

A második fordulóban Stepanyan fejrúgással és több kemény ütéssel megtántorította Sandrót. De Akop találatának sikerét semmissé tette egypontos levonás, amelyet George Allen játékvezetőtől kapott.

Allen az első körben figyelmeztette Stepanyant (12-5), hogy pontot vesz tőle, ha az ökölvívó újra megragadja a ketrecet. Allen betartotta ígéretét és levont egy pontot Stepanyantól a második menet után, amikor az utolsó másodpercekben megragadta a ketrecet.

Sandro a harmadik fordulóban ismét megmutatta magát azzal, hogy Stepanyant irányította a földön a győzelem biztosítása érdekében.

RICHMAN LEHET TAPASZTALT JACKSONT

Annak ellenére, hogy kevesebb szakmai küzdelme volt, mint riválisának, Mike Richman belépett a ketrecbe, kevés tiszteletet vallva Mitch Jackson eredményei iránt, azt állítva, hogy rekordja annak az eredménye volt, hogy kis promóciókban versenyzett a jóval alacsonyabb szintű ellenfelekkel szemben.

Ígéretet tett arra, hogy bebizonyítja, hogy fölényes harcos volt a pehelysúlyú torna negyeddöntős küzdelmében, ezt tette Richman az első fordulóban elért TKO-győzelemmel.

Richman a lábán uralta Jacksont, és háromszor kis bal kampókkal ledöntötte. De a bal fejrúgás okozta a legtöbb kárt.

A rúgás kevesebb, mint 30 másodperc volt hátra az első körből. Jackson (20-3) a vászonra esett, és Richman nekiütközött, szilárd ütéseket hajtott végre védtelen ellensége előtt, és Dan Miragliotta játékvezetőt arra kényszerítette, hogy jelezze, hogy 4: 57-kor állítsa le a harcot.

"Csak felfegyvereztem magam a csinos kezemmel, és elkoptattam" - mondta Richman, aki 14-2-re javította rekordját.

A győzelmet követően Richman figyelmét a pehelysúlyú versenyző többi versenyzőjére irányította.

"Csak mindenkinek meg akartam mutatni, hogy ha túl közel kerülnek hozzám, elaltatom őket" - mondta Richman.

A BEZERRA ELSŐ KÖRÖBEN DA SILVÁT ÜT

A brazil bennszülöttek, Alexandre "Popo" Bezerra és Genair da Silva kénytelenek voltak félretenni szoros barátságukat abban a reményben, hogy továbbjuthatnak a pehelysúlyú torna elődöntőjébe.

Végül Bezerra volt az, aki karos beadással lépett előre az első körben. A küzdelem mindössze 1 perc 40 másodpercig tartott, de da Silva nem volt könnyen megverhető.

A rövid viadal alatt Bezerra a harctól számított másodperceken belül egy lövéssel lecsaphatta da Silvát. Röviddel ezután megragadta da Silva hátát álló helyzetből, és keresztezett karokkal megkísérelte a hátsó meztelen fojtást (más néven hátsó meztelen fojtást vagy hadakajime-t).

De Silvának sikerült elengednie és a földre dobta Bezerrát, ahol öklöket kezdett szállítani, mint a kalapácsütéseket. Úgy tűnt, mintha da Silva a célig megverte volna a barátját, de a bal karját szabadon hagyta, és Bezerra kihasználta.