A boksz elmúlt hétének legkiemelkedőbb eredményei szerte a világon:

Szombat az angliai Liverpoolban

Tony Bellew KO3 BJ Flores
Megőrzi a cirkálósúlyú címet
Rekordok: Bellew (28-2-1, 18 KO); Flores (32-3-1, 20 KO)

Rafael megjegyzése: Miután 2011-ben Nathan Cleverly és 2013-ban Adonis Stevenson (kiütés útján) két nehézsúlyú veszteséget szenvedett a könnyűsúlyú világbajnoki címért vívott küzdelemben, Bellew cirkálósúlyba lépett, és nyolc egymást követő győzelemmel született újjá, beleértve a kemény ütések felvillanyozó harmadik fordulóját. Ilunga "Junior" Makabu ökölvívó május 29-én nyerte meg a megüresedett világbajnoki címet, valamint első védekezésében a 37 éves Flores, az arizonai Chandler megsemmisítését. A szülővárosában harcoló 33 éves Bellew összesen négyszer buktatta meg Floreset, aki általában nagyon kemény, és korábban 2015 júliusában egy ideiglenes bajnoki mérkőzésen elvesztette vitatott döntését Beibut Sumenovval szemben. Ezúttal nem volt vita., mivel az elfogadható első forduló után nem volt módja válaszolni a meggyőző Bellewre.

Luke Campbell KO4 Derry Mathews
Fény
Rekordok: Campbell (15–1, 12 KO); Mathews (38-11-2, 20 KO)

Rafael megjegyzése: Az angliai 29 éves Campbell 2012-ben olimpiai aranyérmet nyert, és a világbajnoki cím egyik kedvencének számított. Tavaly decemberben azonban megosztott döntéssel, meglepetésként veszített a francia versenyző, Yvan Mendy ellen, és össze kellett szednie magát. Azóta három egyenes küzdelmet nyert kemény ellenfelekkel: Gary Sykes, Argenis Méndez, a korábbi szuper pehelysúlyú címvédő és most 33 éves Mathews, aki szülővárosi rajongói előtt harcolt.

Mathews, korábbi tapasztalatokkal rendelkező ideiglenes bajnok, március 12-én elvesztette döntését Terry világbajnokkal szemben, mégis jó teszt volt ez Campbell számára. A balkezes Campbell, aki jelenleg a kubai edzővel, Jorge Rubióval dolgozik, nagy küzdelmet folytatott, és soha nem volt veszélyben. A harmadik forduló utolsó másodpercében Campbell egy bal kampót fejen ért, a kiegyensúlyozatlan Mathews pedig szőnyegre zuhant, bár nem sérült meg, és azonnal talpon volt. A negyedik forduló azonban más történet volt. A jó testtámadást tanúsító Mathews balra szállt Campbell gyomrába, és ledöntötte. Nyilvánvalóan fájt, és alig állt fel a védelmi számla lejárta előtt, és megpróbálta elakadni a lélegzetét. Campbell megtámadta, amikor a harc újrakezdődött, bár ő is készített néhány jó lövést a pörgős Mathewstól. De egy másik bal testcsapás Mathews-ot négykézlábra emelte, fájdalmában vergődött, és Victor Loughlin játékvezető 2 perc 46 másodperc alatt befejezte a számlálást. Ez nagyon jó győzelem volt Campbell számára, pályafutása talán legjobbja. 2017-ben világbajnoki mérkőzést rendezhetett.

Mairis Briedis TKO3 Simon Vallily
Hajókázás
Rekordok: Briedis (21-0, 18 KO); Vallily (9-1, 2 KO)

Szombat a mexikói Campeche-ben

Tomoki Kameda KO1 Edgar Alfredo Martinez
Junior toll
Rekordok: Kameda (32–2, 20 KO); Martinez (18-14-1, 10 KO)

Rafael megjegyzése: A japán Kameda (25), aki a világbajnoki címet szerző három ökölvívó testvér egyike, egykori nehézsúlyú bajnok. 2015 májusában az angol Jamie McDonnell közeli döntésével elvesztette a másodlagos címet, és 13 hónappal ezelőtt újra, szintén határozattal vereséget szenvedett a visszavágón. A veszteség óta első találkozóján Kameda feljebb lépett a súlycsoportban, és könnyedén megsemmisítette a mexikói Martinezt (28), a csereként beállított ellenfelet. Martineznek nem sikerült landolnia semmiben, ellentétben Kamedával, aki a rövid verés során több erőteljes ütést ért el. Gyors 35 másodperc alatt Kameda erőteljes jobb kézzel ért a fejéhez, amely megrázta Martinezt, akinek soha nem sikerült felépülnie az ütéstől. Kameda újabb öt ütést kapott, aminek eredményeként Martinez gördült és küzdött. Néhány pillanattal később Kameda egy erős balkezes kampót dobott Martinez füle mögé, aki keményen a hátán landolt. Lupe García játékvezető 1 perc és 16 másodperc alatt azonnal abbahagyta a harcot, hogy az egészségügyi személyzet ellátja Martinezt. Kameda jó ökölvívó, és valószínűleg a jövőben küzd a 122 kilós címért.

Péntek a kaliforniai Studio City-ben.

Jose Felix Jr. TKO3 Alan Herrera
Fény
Rekordok: Felix (35-1-1, 27 KO); Herrera (33–9, 21 KO)

Rafael megjegyzése: A 24 éves mexikói Félix viszonylag könnyedén érvényesült a Top Rank "Solo Boxeo" alsókártyájának fő eseményén az UniMas számára, és egyetlen veresége óta sorozatban nyolcadik küzdelmét nyerte meg, egyhangú döntés Bryan Vasquez ellen az Interim szuper pehelysúlyú címben 2014 áprilisában. Felix pontosabb volt ütéseivel, de időt szakított, mielőtt a harmadik menetben támadott. Jobb kézzel 30 másodperc alatt eldobta Herrerát a fordulóba. Aztán nem hagyta abba a nyomását, mindkét kezével megütötte, és olyan mozdulattal küldte a vászonra, amelyet Idősebb Raúl Caíz játékvezető csúszásnak tekintett, és két perc maradt a fordulóból. Felix tovább rázta Herrera-t, aki semmit sem tudott tenni Felix elűzéséért. Amikor Felix szüntelen ütéssorozattal sarokba szorította a kötelek ellen, Caíz közbelépett, és 1 perc 42 másodperc alatt abbahagyta a csatát. A 27 éves mexikói Herrera legutóbbi hat találkozójából ötöt elveszített, és ez volt a második egymást követő kiütése.

Ugyancsak a kártyán szerepel a legnépszerűbb középsúlyú esélyes, Egidijus "The Mean Machine" Kavaliauskas (15-0, 11 KO), a 2008. és 28. litván olimpikon, aki 2015-ben nagyrészt kihagyta a jobb bicepsz-könnycseppekből való kilábalást. küzdelem 2016. nyolc fordulóban egyhangú döntést hozott Cameron Kreal (8-12-1, 1 KO) ellen, 22 éves Las Vegasban, 77-75-nél az összes eredménymutatón.

Péntek Launcestonban, Ausztráliában

Renold Quinlan TKO2 Daniel Geale
Szuper közepes
Rekordok: Quinlan (11-1, 7 KO); Geale (31–5, 16 KO)

Rafael megjegyzése: Az ausztrál Geale (35) egykori középsúlyú uralkodó, olyan győzelmekkel, mint olyan minőségi ellenfelek, mint Felix Sturm, Sebastian Sylvester és Anthony Mundine (akik ellen az egyik vereséget elvesztette, a másikat pedig megnyerte). De ezek a győzelmek óta Geale elvesztette a címét Darren Barkertől, és két bajnokin kikapott: a Gennagyij Golovkin elleni visszavágó harmadik fordulójában 2014-ben és a Miguel Cotto elleni visszavágó negyedik fordulójában. A Cotto 2015 júniusi küzdelme óta tartott első találkozón Geale szuper középsúlyba lépett, és szembeszállt a 27 éves Quinlan társával. Nem ment jól. Quinlan megnyerte az első fordulót mindhárom eredményjelzőn, majd a második körben bal ütéssel eldobta Geale-t. Geale-nek sikerült legyőznie a védelem számát, de tovább maradt, és miközben a ring körül küzdött, Gary Ingraham játékvezető 1 percnél, 14 másodpercnél abbahagyta a küzdelmet. A sorozatban harmadik küzdelmét megnyerő Quinlan középsúlyú harcot szorgalmazott Golovkin ellen, vagy szuper középsúlyt a bajnok Badou Jack vagy Sturm ellen.

Péntek Palm Bay-ben, Fla.

Ricardo Rodriguez G10 David Quijano
Junior kakas
Kártyák: 99-91, 98-92 (kétszer)
Rekordok: Rodriguez (15-3, 4 KO); Quijano (16-7-1, 9 KO)

Rafael megjegyzése: Júniusban a mexikói Rodríguez (27) könnyedén nyert egyhangú döntéssel a 30 éves Puerto Ricói Quijano ellen, három bírói kártyával, 98–92 szavazattal. A Telemundo televízióban közvetített, All-Star Boxing promóterét, Tutico Zabalát viselő visszavágón szembesültek, és az eredmény gyakorlatilag azonos volt. A sorozatban harmadik küzdelmét megnyerő Rodriguez ismét könnyedén nyert, Quijano pedig az utolsó hat küzdelmében 1-5-re esett.