sport-

Spanyolország Oroszországgal szemben elszenvedi első vereségét, és a svédeknek nem kell nyerniük, hogy bekerüljenek a japán elődöntőbe

gutiérrez

Spanyolország Oroszország elleni vereségéből származó akció./Efe

Készítés 2019. december 11 - 10:30

A spanyol női kézilabda-válogatott az Algecirean játékosától, Jénnifer Gutiérrez-től első vereségét a japán világbajnokságon szenvedte el Oroszország ellen. Spanyolország esett ezen a szerdán (26:36; 12:16 félidőben) a Kumamoto-i Park Dome-ban lejátszott mérkőzésen, amely a fő forduló harmadik és utolsó napjának felel meg. Ezzel az eredménnyel a spanyol csapat nem teheti meg első lehetőségét, hogy eredményes legyen az elődöntőben.; továbbá a Svédország ellen elvesztett gólkülönbség mellett csak győzelemre vagy döntetlenre lehet számítani Montenegrótól a skandináv nők előtt, hogy harcolni tudjanak az érmekért japán földeken. Az előolimpiát biztosító Montenegró szerdán 12: 30-kor kezdi a mérkőzést Svédországgal.

Alexandrina Barbosa és Ainhoa ​​Hernández, a Harcosok két legkiemelkedőbb alakja Ezen a világbajnokságon az eredménytábla megnyitása és két gól első jövedelmének biztosítása volt a feladat, amelyre azonban az oroszok azonnal válaszoltak: 2: 0-ról néhány perc alatt 2: 5-re passzoltak, köszönet a Jaroszlava Frolova frontális erőművéhez és Anna Vyakhireva.

Carlos Viver nemzeti edző kénytelen volt abbahagyni a mérkőzést, mivel Oroszország gyors átmenete kezdetben Spanyolországnak ártott. Marta Lopez az aszály megtöréséért volt felelős, és röviddel Alexandrina Barbosa labdabirtoklása után a Guerreras csak gólt tudott tenni a 10. perc előtt (5: 6).

Semmi sincs távolabb a valóságtól, a spanyol Ambros Martín vezette csapat Továbbra is rákényszerítette törvényét Kumamoto 40x20-as játékára, nagyon heves 6: 0 védekezéssel, jól odafigyelve a forgásra, gyors és taktikailag rendezett támadójátékra. 5: 10-re a maximális különbség Oroszország javára jött, Carlos Viver pedig védekezésbeli változtatás mellett döntött, és Alicia Fernándezt helyezte el. az 5: 1 haladó szintjén.

Az eredménytábla különbsége négy és öt gól között maradt, a kapusoké a főszerep, mindkettő Silvia Navarro mint Anna Sedoykina, aki ragaszkodott ahhoz, hogy a harcosok nagyon megnehezítsék a napot. Alicia Fernández belépése a központba lehetővé tette Spanyolország számára, hogy egy az egyben helyzetet találjon a szárnyakkal szemben, és ez volt a fő vízi út az orosz védelmi hálózatban. Az utolsó percekben kapott ütések cseréje Oroszországnak kedvezett, amely 12: 16-val ment az öltözőkbe kedvező. Ideje volt a második félidőben az áram ellen evezni.

Oroszország a szünet után jött ki a pályára, és 3: 9-es részeredménnyel Az első 10 percben végérvényesen megtörte a játékot, és nagyon kemény csapást mért Guerrerasra (15:25), akiknek egyre több problémája volt az orosz védelem legyőzésében. Carlos Viver ismét időt kért, hogy nyugalmat kérjen játékosaitól, és nagyon egyértelmű előfeltevést adjon: csökkentse a távolságot öt gólnál kevesebbre. Jaroszlava Frolova továbbra is pusztítást végzett a támadásban - 9 lövés 9 lövésből -, és az Ambros Martín által végrehajtott forgatások mindkét területen eredményt adtak neki.

Nerea Pena Ebben a második félidőben Spanyolország támadósúlyát vetette maga mögé, és az összecsapás záró szakaszában hatra tudta helyezni a csapatot (24:30). Viver a 7 elleni 6 elleni meccsre tippelt kettős elfordítással - Eli Cesáreo és Ainhoa ​​Hernández -, hogy helyet találjanak az indításhoz, de ismét Anna Sedoykina tűnt fel a Guerrerasok reményeinek felszámolására. Még Jennifer Gutiérrez egyéni védelme (két gól) sem Anna Vyakhireva felett visszatartotta Oroszországot, amely számos alternatívát mutatott Kumamoto 40x20-as szakaszán.

Mivel a meccs eldőlt, és Spanyolország üres góllal játszott, Oroszország kihasználta a kapus nélküli pályákat a felépülés vagy a leállás után, hogy még egy kicsit növelje a jövedelmet és 10 gólra emelje, amellyel a végső sípot érte el (26:36).