Az ötszörös Európa Liga-győztes minimálisan veszít Belgiumban Djenepo góljával (1-0)

Oszd meg a cikket

A Standard Luyindama (l) labdát vitat Simon Kjaer (r) ellen. EFE

azáltal

A Sevilla, Az Európa Liga ötszörös győztese az utolsó napon kénytelen legyőzni az orosz Krasznodart, hogy elkerülje a csoportkörben való kiesést, miután a csütörtökön minimálisan elveszített mérkőzést a belgiumi Djenepo góljával a Standard de Liège ellen (1-0).

A helyiek uralták az összecsapást a rajt során, amelyben úgy tűnt, hogy a Sevilla nem kényelmesSevilla nem volt kényelmes és befogadta három érkezőt, két fejléc Emondtől, aki ügyesen vette vissza Mercado hátát, és egy elhárított lövés Mehdi Carcelától, a Standard támadójátékának egyértelmű mércéjénél.

Az első periódus felénél az andalúzok már megszerezték a birtoklást, Franco Vázquez bal lábát ütötte a keresztbe (min. 26) egy ellentámadás végén, amelyet Ben Yedder vezetett, aki néhány perccel azelőtt magasan fejezte be Arana beadását a közeli oszlopnál.

A vallon válasz az első rész végén érkezett rohanás Djenepo bal felől, aki addig verte Aleix Vidalt, míg a katalánnak sérülten kellett visszavonulnia, akinek a hátsó passzát Marin fejezte be, bár Roque Mesa jól blokkolta a lövést.

A sevillisták a második félidővel szembesültek, tudván, hogy a döntetlen megadta nekik a passzt, számító szellemével Djenepót, a Carcelával egy fal mögött 1–0-s szerzőt megbüntetve a játék idején, és Machínt totális támadásra kényszerítve, melyik bonyolította Sarabia kiűzését egy kettős sárga miatt (min. 67).

A vendégek egyetlen veszélyes megközelítése az utolsó szakaszon az volt, hogy Ben Yedder nem kapott gólt les miatt, annak ellenére, hogy edzője, Pablo Machin, kivette Murielt és André Silvát, hogy négy csatárral végezzenek a füvön.

Volt néhány lehetőségük előnyük növelésére, Standard, aki ugyanabban a játékban kétszer is megütötte a fát a hosszabbítás során miután Vaclik hitelt mentett meg Kjaertől aki a saját kapujába lopakodott, majd amikor Djenepo egy ellenlábas lövést szétzúzott a keresztlécen.