A spanyol küldöttség öt éremmel végzett az európai taekwondóban: Arany Adrián Vicente, ezüst Jesús Tortosa, Marta Calvo és Dani Ros, bronz Cecilia Castro.

Öt ötödik helyet is szereztek: Javier Pérez, Raúl Martínez, Blanca Palmer, Tania García, Ramón Ruiz.

Csapatok szerint a férfiak harmadik és összesítésben az ötödik helyet szerezték meg.

európa-bajnokság

Az európai taekwondo utolsó napja

Cecilia Castro -73 évesen, bronzérmes, az orosz zhivotkovaporra esik 8–12-re, de korábban 18–9-re megszabadult a német Vandertől, 10–9-ig a szerb és olimpiai bajnok Mandictól.

Rosanna simon +73-nál az aranypontban esik az orosz Boriszova ellen.

Pablo Fernandez -87-nél az orosz Kuznetcovra esik 17–27.

-87 Dani ros megérdemelte az ezüstérmet, az orosz Zaharovot 9–7-re, az olasz Milanit 24–16-ra, a német Bachmaant 14–2-re legyőzve, a világelső, az orosz Larin 4–17-re esett.

-87 Antonio Artal 23–2-re legyőzi az örmény Arsent, és 8/17-re veszít a világelső orosz Larin ellen

Harmadik nap május 12. Marta Calvo ezüstérem.

Marta Calvo (-62 kg) Felakasztotta az ezüstérmet az európai Taekwondóban Kazanban (Oroszország), miután a döntőben 8-1-re kikapott az 1. számú török ​​Irem Yaman-tól. Tehát adjuk hozzá a harmadik fém Spanyolország számára mögött Vicente Adrián arany és a ezüst Jézus Tortosa múlt csütörtök.

Hímzett bajnokságban jutott a döntőbe. Először 24–4-re verte a belga Roetet, a negyeddöntőben a British Booth ellen 21–14-re, ezzel biztosítva az érmet az elődöntőben. Ebben a döntetlenben 20–13-ra verte a horvát Beroost.

A nap csak spanyol érme

Húga, Éva, az olimpiai második helyezett az 57 kilogramm alatti kategóriában, első körben elveszett. A madrileniánus, aki nagyobb súllyal (kevesebb mint 67 kiló) versenyez a riói olimpiai dobogóra való feljutása után, engedett az orosz Polina Khan 8-2-nek, így minden lehetőségét elvesztette, hogy harcoljon az aranyért. Évának nehéz szezonja volt, miután legyőzte egy sérülését.

Férfi kategóriában, Ramón Ruiz (-74 kiló) 15–9-re verte a bolgár Mitkot (6–2) és a norvég Asp-t. Aztán a nyolcaddöntőben elesett a horvát Kanaet ellen (7-8), és az érem küszöbén állt. Ugyanez történt Raúl Martínez (-80 kiló). Az első körben 23-3-ra verte a cseh Simeket, a másodikban pedig az olasz Bottát 26-9-re. Aztán egy lépéssel az éremtől elvesztette a világranglista 1. helyét, az azeri Beigit 19-10-re.

Daniel Quesada az első eljegyzésében -74 kilóval veszített Peter Longobardi brit ellen.

Lásd a teljes krónikát Marcában

Második nap. Május 11. Üres nap,

A második napon az előző napi sikerek másnapossága megviselte sportolóinkat; Javier Perez Polo és Tania Garcia, a negyedben maradtak, egy lépésre a fém megszerzésétől.

Pillanatokkal korábban az egyik éremlehetőségünket elveszítettük, a bajnok Joel Gonzalezt, akit az utolsó fordulóban a pontszámot végül elnyerő brit lepett meg 10-ről 19-re.

Akik voltak a legközelebb a metal játékhoz ezen a második versenynapon, azok voltak Javier Pérez (-68 kg) Y Tania García (-53 kg). Javier az első körben a portugál Britót verte ki 29–9-re, majd 26–6-ra megszabadult a cseh Stefltől.

A negyeddöntős küzdelem remekül visszatért az orosz Samart ellen, bár sajnos végül 8–7-re esett, miután két fordulót 0–5-re veszített.

A második napon az első harcban elestek Mario Pérez (-63 kg), aki 21-4-re veszített, Marcos Caballero (-68 kg), aki hármas döntetlen után esett az aranypontnak és Lidia Fernándeznek (-57 kg), aki 9-3-ra kikapott a francia képviselőtől.

A harmadik napon a spanyol képviselők versenyeznek Marta Calvo (-62 kg), Eva Calvo (-67 kg), Raúl Martínez (-80 kg), Dani Que sada (-74 kg) és Ramón Ruiz (-74 kg).

Első nap. Május 10. (Marca újság Krónika) Lásd a teljes híreket

Lásd az eredményeket online és sorsolással az uptkd webhelyén

Arany Adrian Vicente és ezüst Jesús Tortosa.

Adrián Vicente hozzáadta az első érmet Spanyolország számára a taekwondo Európa-bajnokságon. -54 kg kategóriában felakasztotta az aranyérmet, miután megnyerte az orosz Magomed Gagievet.

A spanyoloknak egy kezdeti 0-5-t kellett legyőzniük egy rivális ellen, aki otthon „játszott” és oldalán állt a nyilvánosság. A második forduló lehetővé tette, hogy 7-5-re álljon. Az utolsóban a Madrilenian megmutatta verte 13-5 és talpra állította az orosz közönséget, aki elismerte nagyszerű munkáját.

A 18 éves Vicente korábban a belorusz Aleh Velkaselets és az orosz Dmitrii Pastukhov (csapatának első számú) győztese lett. Az elődöntőben megverte az olasz Vito Dell’Aquilát, amely a legutóbbi vb bronzérme. A 2017-es Szerb Openen az olasz a döntőben megverte Vicentét.

Adrián a döntőben szembesült egy soha nem mért riválissal, Gagijevvel, ezért "akit még nem tudtunk tesztelni", amint azt magyarázta Miguel Angel Herranz, Meco születésű taekowndist edző. Gagiev néhány nappal ezelőtt az Európa Kupa győztese volt, és így az utolsó pillanatban megszerezte jegyét erre a bajnokságra.

Ez a madridi taekwondo-játékos legjobb eredménye az abszolút kategóriában, és ezt egy olyan szezonban érte el, amelyben ugrást tett a főváros CAR-jába, ahol ma már külső játékos, miután korábban Alcalában edzett. de Henares.

Jesus Tortosa ezüstérmet nyert -58 kg kategóriában az európai taekwondón, amelyet Kazanban (Oroszország) rendeztek. A spanyol nem tudta legyőzni az orosz Mihail Artamonovot, és egy érem akasztásának küszöbén állt, amely hiányzott a nyilvántartásából. Ennek eredménye azonban ismét rendkívüli. Vicente Adrián kiállítása után csak néhány perccel később jött a második érem Spanyolország számára.

Tortosa az utolsó körben hiányolta az aranyfémet, az előző kettő következtetésénél előrébb maradt. A végeredmény 10-5 lett az utolsó hevülés után, amelyben Artamonov kifogástalan volt.

A bakui Európa-bajnokságon 2014-ben, még csak 16 éves volt, már bronzot nyert az -54 kg-os kategóriában, a Montreux-ban pedig 2016-ban felakasztotta az ezüstöt.

-49 kg-ban, Blanca Palmer első meccsét megnyerte az izraeli Michal Zrihen ellen. Aztán a negyeddöntőben bukott a francia Yasmina Aziez ellen.

Kazan városa Oroszország nyolcadik legnagyobb városa és a Tatár Köztársaság fővárosa, azzal a céllal, hogy a világ sporteseményeinek világfővárosává váljon. 2018. május 10–13. Között a világszínvonalú WTE esemény 23. kiadásának is otthont ad, és fogadja az európai taekwondo elitjét.

A Sport Hall Ak Bars lesz a 2018-as WTE taekwondo Európa-bajnokság helyszíne.