• Facebook Messenger
  • Pinterest
  • Email
  • Nyomtatni

VANCOUVER - A svájci Carlo Jankát egy nap alatt, 2010-es Vancouver tizenkettedikén kikiáltották az alpesi sí óriás olimpiai bajnokának, amely során az északi kombinált csapatversenyben elért ezüstnek köszönhetően az Egyesült Államok visszatért az éremtáblázatba. amelyben e téli játékok előtt soha nem nyert trófeát.

ismét

Az amerikai csapat visszatér az éremtáblázat első helyére ugyanazokkal az aranyakkal (7) és ezüstökkel (9), mint Németország, de 10 bronz birtokában, hárommal többet, mint a németek.

Carlo Janka, a svájci alpesi sí új sztárja 39 századdal kevesebbel győzött az óriásban, mint az ezüstérmet megszerző norvég Kjetil Jansrud, 61 pedig egy másik norvég, Aksel Lund Svindal felett, aki szintén dobogóra állt és ma elfoglalta harmadik érem ezeken a játékokon, ahol mindegyik fémből egyet visel.

Carlo Janka nyerte az óriási Getty Images tesztet

Az Egyesült Államoknak, amely addig a játékig soha nem érte el az olimpiai érmet a skandináv vegyes versenyszámban, 2010-ben Vancouverben már két ezüstje van: John Spillane egyéniben a második lett a normál ugródeszkától, és ma az Ausztriát kirendelő csapat tagja volt. a dobogón a Whistler Olimpiai Parkban.

Ausztria, amelyet Bernhard Gruber, David Kreiner, Felix Gottwald és Mario Stecher képvisel, megújította ennek a különlegességnek az olimpiai címét, amely ötvözi az ugrást a sífutással. A bronz Németországhoz került, aki a sífutásban az ugrásokban elfoglalt hatodik helyről tért vissza.

Gyorskorcsolyában a dél-koreai Lee Seung-Hoon, akinek már ezüstje volt az 5000-ben, 10 másodperc alatt 3 másodperc és 52 százados előnnyel győzött az ezüstérmes orosz Ivan Skobrev felett - a félidőben is bronzérmes volt. egy kilométert, és 8,18-at a címet védő holland Bob de Jong-hoz képest, akinek ezúttal bronzral kellett megelégednie. Lee szintén új olimpiai távrekorddal nyerte a versenyt és aranyat: 12: 58.55.

A nagy kedvenc, a holland Sven Kramer, aki 4 másodperces különbséggel végzett Lee fölött, később kizárták, miután elhagyta a sávváltás közepes versenyét. Kramer aranyat kapott az 5000-ben.

Svetlana Sleptsova, Anna Bolaiy-Titovets, Olga Medvedtseva és Olga Zaitseva megújította Oroszország olimpiai címét a női biatlon 4x6 kilométeres váltóban.

Az orosz csapat az első két poszt után második lett, de a harmadikban Medvedtseva jóvoltából megszerezte a vezetést, Zaitseva pedig a negyedik és az utolsó váltóban győzelmet aratott.

Ezüst a Marie Laure Brunet, Sylvie Becaert, Marie Dorin és Sandrine Bally által képviselt francia csapathoz került, akik 32 másodperc és nyolc tizedik lettek a harmadik helyen.

A Kati Wilhelmből, Simone Hauswaldból, Martina Beckből és Andrea Henkelből álló német csapat bronzot szerzett, miután Oroszországból 37,1-re végzett. Nem versenyzett a németekkel, két arany és egy ezüst győztes Magdalena Neunerrel, mivel feladta a női biatlon utolsó versenyének részvételét, mert kimerültnek érezte magát.

Az orosz Olga Zaitseva megszerezte második magánérmét ezeken a játékokon a 12,5 km-en megszerzett ezüst után. tömeges indulás. Hozzáadták második olimpiai kupájukat a 2010-es Vancouverben, a francia Marie Dorin-t, amely 7,5 km-en bronzérmet nyert. sprint, és Marie Laure Brunet, a harmadik az üldözésben 10 km-nél gyorsabban.

És a kanadai Ashleigh McIvor lett az első olimpiai bajnok a női ski-cross versenyen, amely 2010-ben Vancouverben debütált a téli játékok programjában.

A jelenlegi világbajnokságon második McIvor nyert a Cypress Mountain-pályán a norvég Hedda Berntsen, ezüstérmes és a francia Marion Josserand bronz előtt.

A versenyt Julia Livinszkaja súlyos balesete szakította meg. Az orosznak, akinek már a kvalifikációban a pálya felét a pólusok nélkül kellett megtennie, aki esésben veszített, egy újabb, ezúttal erősebb balesetet szenvedett a nyolcaddöntő első futamában.

JANKA NAGY ÖRÖME
Carlo Janka, a vancouveri játékok olimpiai óriásbajnoka a Whistlerben tartott teszt megnyerése után kijelentette, hogy "még mindig túl korai az asszimiláció", de a bemutatott korlátozott kifejezőkészség ellenére tudja, hogy "a mai nap nagyszerű. "neki.

"Lehet, hogy általában nem mutatom ki túlságosan az érzelmeimet, de ez egy nagyszerű nap számomra. Bár még mindig túl korai asszimilálni mindent, ami történik, tisztában vagyok vele" - magyarázta a svájci, aki 23 évesen már világméretű bajnok és olimpiai (mindketten ebben a szakágban), és esélye van megnyerni a Világkupa tábornokát.

"Ma volt az utolsó lehetőség számomra, hogy érmet szerezzek ezeken a játékokon, és az az igazság, hogy nagy nyomást éreztem, ezért számomra nagy öröm volt, amikor a célegyenesben magam győztesként láttam" - mondta az új kapitány. a feltörekvő helvét hatalom.

"Az olimpián elért eredményeim nem voltak olyan jók, és sem a kiesés, sem a szuperóriás, sem az összesítésben nem értem el azt, amire számítottam, ezért nagyon örülök ennek az aranyéremnek" - magyarázta Janka, aki ezt elismerte: ha tudott volna választani, akkor az olimpiai bajnok címet választotta volna "lefelé, mert ez a királynő teszt".

"Ha az aranyat megnyeri az ereszkedésben, akkor te vagy a legnagyobb. Én választottam volna az ereszkedési címet. És akkor az óriás" - mondta már mosolyogva Janka, aki a világkupa megnyerésének esélyeit illetően jelezte, hogy próbáld meg "teljes" erejével.

"Megpróbálom, de nem biztos, hogy megnyerhetem az idén. De egyértelmű, hogy ez az olimpiai arany nagyobb bizalmat ad a jövőre nézve. Most egyelőre szünetre van szükségem, mert lemerült az akkumulátorom "- magyarázta a svájci nagyszerű futballrajongó és a Manchester United kijelentett támogatója. A csapat reményei szerint nem lesz semmi gond a Milán kiesésével a Bajnokok Ligájában.

"Már 3-2-re nyertek a San Siróban, és otthon nagyon jók, ezért nem hinném, hogy nekik lesznek problémáik" - mondta Janka a teszt utáni sajtótájékoztatón. Az új svájci sísztár kommentálta az osztrák csapat eddigi gyenge teljesítményét is a vancouveri játékok alpesi versenyében. - Igaz, hogy a dolgok nem mennek jól, de a szlalomban nagy lehetőségük van - mondta Janka.