A szerb ma 6-1, 7-5-re verte az orosz Nikolay Davydenkót a Sanghaj Masters Kupa döntőjében

Hírek mentve a profilodba

djokovic

Novak Djokovic, a szerb teniszező felemeli a trófeáját, miután megnyerte a Sanghaji Tenisz Masters Kupa egyéni döntőjét az orosz Nikolay Davydenko ellen a kínai Sanghajban. EFE

A világ harmadik játékosa, a szerb Novak Djokovic ma 6–1 és 7–5-re verte az orosz Nyikolaj Davydenkót a Shanghai Masters Cup döntőjében, amely az egyéni teniszszezont lezáró és a nyolc legjobb között megkoronázó torna döntője. év.

Djokovic, aki csak egy órát és 42 percet vett igénybe a cím megszerzéséhez, először megnyeri, és a svájci Roger Federer helyébe lép, aki 2003-ban és 2004-ben két korábbi kiadásban is győztes, és kiesett a tornán. az első szakasz. A világelső, a spanyol Rafael Nadal sérülés miatt kiesett.

Djokovic robbanásveszélyes játéka ma gördülékenyen telt Davydenkón, aki csak szórványos kategóriájú villanásokat kínált, amikor a második szett végén a köteleknél találta magát, és kétségbeesetten elindította magát a hálóba, ahol addig hajótörést szenvedtek. hangosan.

Fél óra kellett Djokovicnak az első szett megszerzéséhez, amelyben Davydenko minden próbálkozása a cselekvésre bekerült. A második és a negyedik játszmában megtörte az adogatását, majd az első közvetlen adogatópontjával 5–0-s gólt szerzett, és miután az orosz elengedte az eredményét (5–1), végül két bréklabdát szerzett (15–40), Djokovic adta új gyorsulás a játék legyőzésére és a 6-1 megalapozására.

Bár Davydenko a második szettben szándékában állt fordítani a tabellákat, két saját hibája - kettős hiba és egy hálóban végződő támadás - arra késztette, hogy a harmadik játszmában elvesztette adogatását, és ezzel a teherrel játszott egy Djokovic ellen, aki nincsenek repedései.

A szerb első két meccspontját 5-3-ra és 15-40-re érte el Davydenko szerváján, de Davydenko ekkor kezdett el a hálóban dolgozni: nemcsak az adogatását vette el, hanem először is betört. riválisa, Djokovic kettős hibájával segített, aki a győzelem könnyedén a vertigo jeleit mutatta.

5-5-nél Davydenko két ki nem kényszerített hibája és a szerb nagy röplabdája megalapozta az új szünetet, amely a végső lesz: a belgrádi játékos ezután győzelemszomjjal szolgált és lezárta a szettet, amely az orosz elköteleződésére kényszerítette új hálózati hiba.

Djokovic az év szezonjának „mestere” -ként zárul, amelyben megnyerte az Australian Open-et és a Masters-sorozatot Indian Wellsben és Rómában. 2007 augusztusa óta folyamatosan a harmadik helyet foglalja el a világranglistán. Ma azzal ünnepelte győzelmét, hogy dobta az ütők és ruhadarabok egy részét a nyilvánosság elé. EFE