Langreo 2010 óta nem verte meg Avilést hűbérében

Oszd meg a cikket

Rubén Menéndez Fran Mejivel harcol a labdáért Langreo utolsó győzelmében Avilés ellen a Suárez Puertán. RICARDO SOLÍS

amely

A Langreo meg akarja törni az avilesino gaffe-ot. A Ganzábal csapata nem tudja, milyen az utóbbi hat alkalommal legyőzni a kék-fehér első csapatot a Suárez Puertán. Langos legutóbbi győzelme az említett rivális ellen az Avilesino stadionban 2010. január 24-ig nyúlik vissza, amikor kimagasló 0-3-s győzelmet arattak.

A barcai csapat ott esett a szezonban a Szövetség Kupában. Hernán emberei az elődöntő második meccsén, az utolsó zihálás után megúszott meccsen, Marcos Torres góljával 2-1-re alulmaradtak. Korábban Omar kötözte a párharcot a Langreanékért.

Az elmúlt szezonban a bajnoki összecsapás az Aviléknek is kedvezett. Ebben az esetben 2-0-s ponttal Jorge Rodríguez duplájának köszönhetően, míg két szezonnal ezelőtt a B másodosztály mindkét csapatával Langreót 2-1-re legyőzték, és az utolsó hajóinak egyikét elégette, hogy elérje az állandóságot. A langrean csapat célja Nacho Méndez munkája volt.

Vissza kell térnie a 2012–13-as idénybe, hogy megtalálja a két csapat korábbi találkozóját. Ebben az esetben a Föderációs Kupában szerepelt, mivel mindkét csapat nem osztott kategóriát (a Langreanok a harmadik, a kék-fehérek a második B-ben játszottak). A kupapárbajot Avilés is megnyerte, 3-2, annak ellenére, hogy a vendégeknek Carly és Lombán révén kétszer is sikerült előbbre jutniuk az eredményjelzőn.

A Ligában az előző találkozó 2011-12-re nyúlik vissza, a két csapat a harmadosztályban szerepelt. Ebből az alkalomból a baleset Avilésé is volt. Az első félidőben Naya által szerzett gól kiegyensúlyozatlanná tette a játékot a helyiek számára.

A közvetlenül előző, szintén bajnoki versenyen a Suárez Puertán játszott összecsapás gól nélküli döntetlennel zárult.

A 2010–11-es szezonban a Langreans-nak sikerült felülkerekednie az Avilesino csapat felett, mint vendég. Az eredmény 1-2 volt, Langreo góljai pedig Omar Cibeira és Borja munkája voltak. A Szövetségi Kupa csoportkörének megfelelő mérkőzés kulcsfontosságú volt a barcai csapat számára a nyári torna elődöntőjébe jutáshoz. Ezt az összecsapást azonban nem a Suárez Puertán játszották, hanem a Muro de Zaro mezőny volt a helyszín, amely panaszokat vetett fel a gyep rossz állapotára vonatkozóan.

A Suárez Puerta első Aviles csapata elleni utolsó győzelem a 2009-10-es szezonban volt. A mérkőzés a Cuenca del Nalón csapatának 3–0-s hangos győzelmével zárult. A barcelonai csapat góljai Álex és Pichón munkája volt az első félidőben, Omar pedig a második félidőben.

De a helyiek ezen az úton győzelmet arattak a Suárez Puertánál. Ez a 2013–14-es szezonban volt, amikor a Pablo Lago által irányított csapat legyőzte az akkor a harmadosztályban játszó Avilés leányvállalatot. Nacho Calvillo és Chus góljai arra szolgáltak, hogy Langreo megszerezze a szezon első győzelmét a kék-fehér háborúban.

A holnapi, 12.00 órai összecsapás kulcsfontosságú lesz a szezon jövőjében. Langreo győzelme négy pontra hagyná az avilesinókat.