A német 6-4, 7-5-re nyert és a döntőt Daniil Medvegyev ellen játssza. Kiszabta szolgálatát és nagy hátát, 35 győztes hozzáadásával. A francia fővárosban a Masters 1000 továbbra is megfoghatatlan Nadal számára.

zverev

Egy nagyszerű Alexander Zverev megállította Nadalt Párizsban. Bercy nem Roland Garros, és a spanyol, aki a héten küzdött, a gyors felületeken találkozott egy szakemberrel, akinek a keze nem remegett annak ellenére, hogy kihagyták az egymást követő lehetőségeket, hogy nagyobb megkönnyebbüléssel oldhassák meg a találkozót. Egy óra és 35 perc alatt 6-4-re és 7-5-re nyert, és vasárnap Daniil Medvedev ellen keresi negyedik Masters 1000-jét, miután 2017-ben nyert Kanadában és Rómában, majd egy évvel később Madridban.

Pályafutása ezen a pontján, több három év és a sikerek remekül csiszolt megjelenése után, Nadal még mindig új célokat követ. Múlt szerdán a történelem negyedik játékosa lett, aki 1000 játékot nyert, és csatlakozott Jimmy megajándékozza, Roger Federer és Ivan lendl. A Paris-Bercy Cincinnati és Sanghaj mellett az egyetlen a Masters 1000-ben, amely ellenáll neki, szaftos darab, amelyet gyűjtött, amellyel megpróbálta megegyezni a kategória 36 címével, Novak Djokovic. Létezik az ATP döntője, amely november 15. és 22. között a pálya nyolc legjobbját fogja összehozni, az újabb hódításokat, amelyeket még nem alkotott meg. Mindezek kétségkívül kiegészítő rekordok egy teniszezőnél, aki október 11-én megnyerte tizenharmadik Roland Garrosát és megegyezett Federer 20 Grand Slam-bajnokságával.

Zverev, Két kölni bajnokság legutóbbi győztese, jól belépett a játékba, a harmadik meccs szünetével megkönnyebbülten működhetett. A 23 éves német első Grand Slam-döntőjét játszotta az Egyesült Államok nyílt teniszbajnokságán Dominic Thiem két szett vezetése után. Lassabban, mint a keze alatt bejelentette, hogy megszakad az áramkörben David ferrer Zverev tapasztalatokat ad hozzá a legmagasabb szinten.

Egy másik első kölcsön

Ahogy korábban debütált Feliciano Lopez és a negyeddöntő elleni mérkőzésen Pablo Carreño, Nadal elhagyta az első szettet. A hamburgi játékos kihasználta a korai különbséget, és az adogatással erősödött meg, amely az egyik legnagyobb értéke: a szett első és kilenc ászának 78% -a. Zverev tavalyi egyetlen győzelmét Nadal ellen érte el, az ATP döntőjének csoportkörében 6-2, 6-4. Ez volt a legközelebbi és legmegbízhatóbb referencia, annak ellenére, hogy a spanyolok korábban elérték az öt ötöt, amikor mindkét tornát zárt térben játszották.

Zverev a második szett ugyanabban a játékában megismételte a betakarítást, és egy labda elérte a 4-1-et és adogatott. Nem tanácsos életet adni a világ második helyének, ahogy rendkívüli harciasságán alapuló karrierje során bizonyította. Ezután Nadal a meccs első kényes helyzete elé helyezte ellenfelét az első két bréklabda létrehozásával. A német az integritás megmutatásával semlegesítette őket. Nadal úgy döntött, hogy az első szettben levonja a vonal közelét, a másodikban pedig elmozdította helyzetét, ami több lehetőséget adott neki a labda játékba helyezésére.

Azonban újra meg kellett szenvednie, és szembe kellett néznie négy másik törőgömbbel, amelyek a szakadék szélén hagyták volna. Ezúttal Zverev gyorsan megadta engedékenységét, miután 30-30-nál kettős hibát követve teljesítette szolgálatát, ráncos volt, amint meglátta a balkezes érkezését. A hamburgi játékos 4–4-es állásnál megtartotta magát, és a tizenegyedik játszmában sikerült betörnie, ennyire kárt okozó önpusztító kitörések nélkül. A tálalás mellett kitűnő hátvédjével tűnt ki, és összesen 35 győztes lett. Ő volt a legtöbb a győzelemért, anélkül, hogy alkalmazkodnia kellett volna egy olyan felülethez, amely kesztyűként illik hozzá.