A spanyol ökölvívók 52 és 69 kg-mal növelik a spanyol éremszámot

A spanyol evezés két bronzot nyer az olimpiai csatornán

Az atlétika két másik ezüsttel és két bronzzal zárja a versenyt

Mediterrán játékok élőben, a Teledeporte és az RTVE.es oldalon

Gabriel Escobar és Youba Sissokho spanyol ökölvívók zárták a bokszprogramot ezen a szombaton, Los-ban Mediterrán játékok arannyal és ezüsttel, kategóriában -52kg, illetve -69kg.

sissokho

Escobar a szír Hussin Almasrit verte a döntőben -52 kilóban, Sissokho pedig elvesztette (-69 kilóját) az egyiptomi Walid Mohamed ellen.

Escobar, mi 5-0-s arannyal nyert aranyat, A döntőbe jutott, miután a pénteken lejátszott három fordulóban az elődöntőben legyőzte a szerb Dusan Janjicet.

Youba Sissokho a maga részéről 4–1-re elveszítette az utolsó mérkőzést, miután bejutott a döntőbe anélkül, hogy ringbe ment volna, mert az elődöntőben versenyző török ​​Onur Sipal megsérült.

Újabb arany taekwondóban

A két pénteki taekwondói arany után az egyik leghűségesebb sportág ilyen típusú versenyben a spanyol éremtáblázatért továbbra is a fémeket díjazta.

Ezúttal a taekwondo játékosa volt Javier Pérez Polo, -68 kg kategóriában. A spanyol küldöttség így négy arannyal és egy bronzzal zárja a taekwondo versenyt.

Még két arany az atlétikában

A spanyol atlétika két gerelyes és 800 méteres aranyérmével ünnepelte a verseny zárását Tarragonában. Nicolás Quijera nyerte a gerelyhajítás döntőjét 75,13 méteres legjobb ponttal.

A dobogót az olasz Roberto Luigi Bertolini és a bosnyák Dejan Mileusnic fejezte be.

A 800 méteres döntőben a spanyol Álvaro López de Arriba került kiszabásra a marokkói Mostafa Smaili és a bosnyák Abedin Mujezinovic. A 24 éves középpályás 1: 47,43 perces idővel lépte át a célvonalat.

Három ezüst és még két bronz az atlétikában

E két arany mellett a spanyol atlétikai csapat további három ezüstöt és két bronzot nyert a versenyt lezáró napon. A férfiak 110 m-es akadályfutásában a kubai származású spanyolok Yidiel Contreras felakasztotta az ezüstöt.

Ugyanolyan színű fém, mint a férfi 4x400 tehermentesítők, és a tarragonai sportoló Galimany Márta, aki vette az örömöt földjén, ezüstéremmel a félmaratoni teszten, amelyet ezen a szombaton rendeztek a mediterrán játékok programja keretében.

A dobogót egy másik spanyol fejezte be, 35 éves Alava Elena Loyo, aki egy perc és öt másodperccel átlépte a célvonalat csapattársa után (1: 16.20).

A spanyol sportolók ismét női hangot adtak a küldöttség és a mediofondista sikereinek Marta Perez Miguel bronzot adott hozzá az 1500 méteres döntőben.

Két evezős bronz

A spanyol evezés nyeréssel zárta részvételét a Tarragona 2018. évi mediterrán játékain két bronz az olimpiai csatornán Katalóniából, mindkettő női kategóriában.

Egyéni evezésben Virginia Díaz harmadik lett, az arany görög Aikaterini Nikolaidou és az ezüstös olasz Kiri Tondonati mögött.

Könnyű egyéni evezésben pedig Natalia Miguel is megszerezte a bronzot azzal, hogy mögé került a célban nagyon kiemelkedő olasz Valentina Rodini és a második görög Thomais Emmanoulidou mögött.