MADRID, június 28. (EUROPA PRESS) -

futballcsapat

Gabriel Escobar ökölvívó és a férfi strandfutball-válogatott egy nyolcadik versenynapon legalább két ezüstérmet szerzett a spanyol küldöttség számára az Európai Játékokon, amelyeket Minszkben (Fehéroroszország) rendeznek, ahol megúszták a bronzérmet. a harcos Lydia Pérez.

Így Escobar vitatta az elődöntőjét a -52 kg-os kategóriában az olasz Manuel Cappai ellen, 1-4-es pontszámmal Murcia javára, miután uralta a három fordulót. Ennek köszönhetően Escobar ezen a szombaton (helyi idő szerint 16:40) küzd az aranyért a bolgár Daniel Asenov, a brit Galal Yafai hóhérja ellen a másik „félidőben” (3-2).

Másrészt Joaquín Alonso tanítványai bejutottak a tengerparti futballdöntőbe azzal, hogy 5–3-ra legyőzték Svájcot egy olyan mérkőzésen, amelyen a „vörös” egyértelműen irányította a labdát. Annak ellenére, hogy a svájciak az első játékrész 7 percében nyitották meg a pontszámot, és ezt a jövedelmet a második periódusra 7 percre növelték, a spanyol csapat nem adta fel, és erőfeszítéseit megjutalmazta.

A második játékrész 10. percében Ardil Navarro lerövidítette a távolságot egy közvetlen szabadrúgástól. Ezzel az 1-2-vel megkezdődött a harmadik és egy utolsó periódus, amelyben Navarro ismét aláírta a gyors döntetlent. Ettől a pillanattól kezdve a svájciak idegesek és a „vörös” átvette a játék ritmusát.

Ezt kihasználva polgármester és Gómez létrehozta a 4-2-t, majd Svájc csak a Hodel által megjelölt 4-3-mal replikált. Az ihletett Navarro mindössze egy perc hátralévő idővel aláírta az utolsó 5-3-at, megszerezve a belépőt a szombati döntőre Portugália ellen, amely Ukrajnát a másik „félidőben” 3–2-re verte.

A nap negatívuma Spanyolország számára Lydia Pérez veresége volt 3-10-es pontszámmal az orosz Mariia Kuznetsova ellen, így a Pontevedra bronz nélkül maradt a -62 kg-os kategóriában. A harc a stopper egyenlítőjénél az orosz fél felé választotta jobb nyomás alatti teljesítményét.